Egyre több Fed döntéshozó nyitott a szigorításra – olvasható az Equilor hírlevelében. Az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed legutóbbi kamatdöntő ülésének jegyzőkönyve szerint egyre több döntéshozó érezte úgy, hogy kamatemelésekre lehet szükség a 2 százalékos célt továbbra is meghaladó infláció leszorítása érdekében.
A januári kamatdöntő ülésen még csak néhány, míg márciusban már jónéhány döntéshozó szerint szóltak erős érvek a jövőbeni kamatdöntések irányára vonatkozó kiegyensúlyozott kommunikáció mellett. A Nyíltpiaci Bizottság tagjai ezáltal kívánják jelezni, hogy az irányadó célsáv emelése is helyénvaló lehet, amennyiben az infláció a célszint felett marad.
Az inflációs kockázatok ellenére számos döntéshozó számít kamatcsökkentésre az idei év során, a legtöbben pedig úgy vélték, hogy a közel-keleti konfliktus elhúzódásának növekedésre és foglalkoztatásra gyakorolt negatív hatásai további kamatcsökkentéseket tehetnek szükségessé.
Az elnök kijelentése messzire vezethet.

A magyar eszközök most immunisak a globális válságra – Klasszis Podcast
Uniós pénzek, hozamok és a hatékonyság csapdája – Klasszis Podcast
Így néz ki a kormány célkeresztjébe került bizalmi vagyonkezelői piac
Új korszak a magyar alternatív befektetéseknél, lebomlanak a falak a lakosság előtt – Klasszis Podcast
Vége a korlátoknak: Új korszak indul a magyar alternatív befektetéseknél




