3p
Jövő héten újra kamatdöntő ülést tart a Fed nyíltpiaci bizottsága (FOMC), és számos makrogazdasági adat és vállalati negyedéves jelentés is várható.

Makroadatok és alapkamatok

Hétfőn délelőtt ismerteti októberre vonatkozó német üzleti hangulatindexét a müncheni egyetem ifo gazdaságkutató intézete. Az ifo hangulatindexe több hónapja romlik és az elemzők többsége most is csökkenést vár. Délután a Markit Economics piackutató adja ki szeptemberi amerikai szolgáltató szektori beszerzésimenedzser-indexének (BMI) legújabb adatát, míg az amerikai ingatlanközvetítők szövetsége (NAR) a szeptemberben folyamatban levő lakáseladások statisztikáját közli.

Kedden jelenik meg a szeptemberi japán kiskereskedelmi forgalom adata, amelyet az amerikai tartós fogyasztási cikkek rendelésállományának szeptemberi változása és a Conference Board kutatóintézet októberi fogyasztói bizalmi indexe követ.

Szerdán előzetesen nem várható komoly piacmozgató hatással bíró makrogazdasági jelentés, de ezt ellensúlyozza, hogy ekkor fejeződik be a FOMC kétnapos ülése. A Fed minden jel szerint nem változtat a 0-0,25 százalékos alapkamatán, de szerdán hivatalosan véget ér több hónapja tartó kötvényvásárlási programja.

Csütörtökön jelenik meg a szeptemberi dél-koreai ipari termelési adat, az októberi német infláció és munkanélküliség változása, az Európai Bizottság uniós gazdasági hangulatmutatójának (ESI) új statisztikája, az amerikai bruttó hazai termék (GDP) változásának harmadik negyedéves előzetes becslése, valamint a szokásos amerikai munkanélküli segély igénylések heti száma.

Pénteken marad a csütörtöki feszített tempó, ezen a napon is sok adat várható. Kora reggel a szeptemberi japán inflációra és munkanélküliségre figyelnek az elemzők, délelőtt jön a német szeptemberi kiskereskedelmi forgalom, majd magyar idő szerint délben az uniós szeptemberi munkanélküliség és az októberi infláció előzetes becslése. Délutánra maradnak az amerikai adatok, a személyi jövedelmek és kiadások szeptemberi változása és a Reuters hírügynökség és a Michigan egyetem októberi fogyasztói hangulatindexe.

Sok vállalatról derül ki, hogyan áll

A vállalati szektorban folytatódik a negyedéves jelentések időszaka. Hétfőn a Burger King és a Twitter, kedden a Pfizer gyógyszergyártó és a BP olajipari cég számol be negyedéves eredményeiről. Szerdán a német Deutsche Bank, a francia Total olajvállalaté és az amerikai Facebook negyedéves számai jönnek.

Csütörtökre várható a nagy-britanniai Barclays bank jelentése, a német Bayer vegyipari vállalaté, az amerikai Time Warner Cable kábelszolgáltatóé és a ConocoPhillips olajipari cégé. Pénteken a francia BNP Paribas nagybank, az AbbVie gyógyszergyártó, a Chevron és az Exxon Mobil olajvállalatok, a Starbucks kávézólánc és az internetes közösségi oldalt működtető LinkedIn zárja a sort.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Az egész világ megszenvedi az iráni háborút?
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 19:22
Vészjósló az IMF előrejelzése.
Makro / Külgazdaság Hormuzi-szoros: veszélyes precedens lenne a legújabb iráni ötlet?
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 18:15
Az ENSZ nem tartja jó ötletnek.
Makro / Külgazdaság Donald Trump is bosszankodhat az amerikai GDP miatt
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 16:55
Kellemetlen meglepetés az amerikai gazdaságból.
Makro / Külgazdaság Májusban végleg elbúcsúzhat a Fed elnöke
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 16:25
A Fehér Ház tanácsadója szerint ez már szinte biztos.
Makro / Külgazdaság Kellemetlen adat jött a német gazdaságból
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 14:34
Nincsen jó időszaka a német cégeknek.
Makro / Külgazdaság „A kétharmados győzelem a csodák világába tartozik, de vannak csodák” – jelentette ki Gulyás Gergely a Kormányinfón
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 12:57
Nem csak a választások előtti utolsó, hanem a jubileumi 200. Kormányinfót vezényelte le Gulyás Gergely kancelláriaminiszter és Vitályos Eszter kormányszóvivő. 
Makro / Külgazdaság Itt a fordulat? Péntektől olcsóbb lesz a tankolás
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 12:42
Annak, aki piaci árat fizet – és ha a benzinkutakon is megmutatkozik az árcsökkenés.
Makro / Külgazdaság Ezúttal csak 47 milliárdot fogadott el a magyar állam
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 12:24
Pedig adtak volna még bőven pénzt a befektetők.
Makro / Külgazdaság Somogyi Zoltán: Van oka Orbán Viktornak aggódni
Izsó Márton - Csabai Károly | 2026. április 9. 10:57
A Political Capital szociológus alapítója az április 8-ai élő műsorunk vendége volt. A 6. évfolyamában járó Klasszis Klub Live 95. adását most a Klasszis YouTube-csatornán megnézheti, vagy a Klasszis Podcast-csatornán meghallgathatja.
Makro / Külgazdaság Nagy üzleteket kötött J. D. Vance Budapesten
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 10:44
Sok-sok milliárd forint értékben vesz fegyvert, olajat és erőművet Magyarország, illetve magyar cégek.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG