2p

Az illúziók vége – a racionalitás kezdete –
úgy tűnik el az ESG, hogy velünk marad?

Klasszis Fenntarthatóság 2025 konferencia

2025. november 4., Budapest

Jelentkezzen most!

Németországban 11 havi csúcsra gyorsult az infláció decemberben. Ám a 2,6 százalékos érték így is 2 százalékponttal alacsonyabb a magyarnál.

Németországban 11 havi csúcsra gyorsult az éves infláció tavaly decemberben – osztotta meg az MTI a német szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis csütörtöki közlését. Eszerint decemberben Németországban a fogyasztóiár-index 2,6 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit. Novemberben 2,2 százalék volt az éves infláció. (Magyarországon az éves infláció decemberben 4,6 százalék,a 2024-es átlagos 3,7 százalék lett.) Havi bázison 0,5 százalékkal emelkedett a fogyasztóiár-index decemberben a novemberi 0,2 százalékos csökkenést követően.

A Destatis adatai szerint Németországban az energiaárak 1,6 százalékkal estek decemberben az egy évvel korábbihoz képest, miután novemberben nagyobb mértékben, 3,7 százalékkal csökkentek. Az élelmiszerárak gyorsuló ütemben, 2,0 százalékkal emelkedtek éves bázison a novemberi 1,8 százalékos drágulást követően. A szolgáltatások ára novemberben 4,0 százalékkal, decemberben pedig 4,1 százalékkal nőtt.

Megint egyre feljebb
Megint egyre feljebb
Fotó: Depositphotos

Az energia- és élelmiszerárak nélküli éves maginfláció a novemberi 3,0 százalék után decemberben 3,1 százalék volt. Az uniós összehasonlítási célokra kalkulált HICP harmonizált fogyasztói árindex-emelkedés mértéke éves bázison 2,8 százalék volt decemberben ugyanúgy, mint novemberben, havi összevetésben pedig 0,7 százalékos emelkedést regisztráltak a novemberben jegyzett 0,7 százalékos csökkenést követően.

Az európai inflációs folyamatokról havi rendszerességgel beszámol a Privátbankár Európai Inflációs Körkép.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Lassult a fizetések növekedése, a reálkereseteké is
Privátbankár.hu | 2025. október 17. 08:30
Folytatódott a bérnövekedési ütem, de a nyár végére visszavett a tempóból.
Makro / Külgazdaság Mekkora igazából az infláció? Elképesztő számokat mond be a magyar lakosság
Privátbankár.hu | 2025. október 17. 07:22
25 százalék? A KSH által jelentett inflációs adat öt-hatszorosát érzi a magyar lakosság egy friss felmérés szerint.
Makro / Külgazdaság Lehangoló hírt közölhetnek Ursula von der Leyenék
Csabai Károly | 2025. október 17. 05:39
Az Európai Bizottság statisztikai hivatala, az Eurostat ma teszi közzé a szeptemberi inflációs adatokat. A legfrissebb Privátbankár Európai Inflációs Körkép előrejelzése szerint jottányival sem sikerült előrelépnünk, a 27 uniós tagország összevetésében ugyanúgy a huszonharmadikak vagyunk, mint egy hónappal korábban. Ami azt jelenti, hogy csak négy EU-s államban magasabb a fogyasztóiár-index, mint nálunk.
Makro / Külgazdaság Óriási változás: már 2027-től nem importálhatnánk olajat és földgázt Oroszországtól?
Privátbankár.hu | 2025. október 16. 18:03
Ezt célozza az Európai Parlament két szakbizottságának új javaslata.
Makro / Külgazdaság Töredékét keresték csak meg az eurót használó államok a várt összegnek
Privátbankár.hu | 2025. október 16. 14:22
Egy évvel ezelőtt még sokkal nagyobb volt a külkereskedelmi többlet, most pedig a sokszorosára számítottak az elemzők.
Makro / Külgazdaság Hiába a tüntetések, átment a 13 órás munkanap Görögországban
Privátbankár.hu | 2025. október 16. 13:41
Évente legfeljebb 37 napon túlóráztathatják ezután a görög munkavállalókat.
Makro / Külgazdaság Örülhetnek az autósok, még olcsóbb lesz a tankolás
Privátbankár.hu | 2025. október 16. 12:22
Évek óta nem volt ilyen alacsony az ár.
Makro / Külgazdaság Ez az aprócska megrendelés a feje tetejére állíthatja a légi közlekedést
Litván Dániel | 2025. október 16. 10:16
A nagy amerikai légitársaságoknak, de még a Boeingnek és az Airbusnak is van oka aggódni, mert egy kis fapados légitársaság berendelt néhány új repülőgépet.
Makro / Külgazdaság MNB-botrány: hűtlen kezelés és csalás miatt tettek feljelentést
Privátbankár.hu | 2025. október 16. 07:19
A jegybankot jelentős vagyoni hátrány érhette.
Makro / Külgazdaság Bejelentést tett Szijjártó Péter Moszkvában
Privátbankár.hu | 2025. október 15. 14:46
Jövő februárig sor kerül az első beton öntésére a paksi bővítés keretében, ami egy fontos mérföldkő, ugyanis innentől kezdve a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség sztenderdjei szerint is építés alatt álló atomerőműnek fog minősülni a projekt – jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán Moszkvában.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG