3p

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Az azonnali fizetési rendszer (afr) országos bevezetését követő négy hónapban több mint 14 millió azonnali átutalást kezeltek sikeresen a Takarékinfo Zrt. által egyszerre három, az egyesülési szándékukat már bejelentett nagybank (Takarékbank, MKB, Budapest Bank) részére kiépített rendszerek, ez az összes hazai afr-tranzakció csaknem 40 százaléka. Az azonnali fizetési rendszer népszerű az ügyfelek körében, az utalások 34 százaléka a banki üzemidőn kívül, délután 5 és reggel 8 óra között történik, átlagos összegük eléri a 169 ezer forintot.

A hazai piacon egyedüliként a Takarékinfo Zrt. egyszerre négy hazai bank, a Takarékbank, az MKB Bank, a Budapest Bank és a Takarék Jelzálogbank részére építette ki az azonnali fizetési rendszer szolgáltatást és látja el azóta is a folyamatos működtetés és fejlesztés informatikai feladatait.

Az afr március 2-ai bevezetésétől június végéig a Takarékinfo rendszereiben összesen 14,08 millió afr-átutalás futott át. Az átutalások 99,365 százaléka volt sikeres a három kereskedelmi bank átlagában, a sikertelen utalások nagy többsége külső okokra (pléldául érvénytelen vagy hiányzó fogadó számlaszám, lezárt számlaszám, fedezet nélküli utalás) vezethető vissza, belső probléma 100 ezer esetből mindössze háromszor fordult elő.

Az afr-ben teljesített átutalások átlagos összege 169 ezer forint volt (a Takarék Jelzálogbank nélkül), ami közel 20 százalékkal haladja meg a hazai kereskedelmi bankok átlagát. A hónap legforgalmasabb időszakai az első napok a bérfizetések, valamint a 10-ével kezdődő napok a bérekhez kapcsolódó adók és járulékok átutalása miatt. Az utalások átlagosan 34 százaléka zajlik a 8:00 – 17:00 óra közötti idősávon kívül, ami jól mutatja a szolgáltatás iránti aktív kereslet nagyságát.

Elégedettek lehetnek a bankvezérek. Balról jobbra: Lélfai Koppány (Budapest Bank), Vida József (Takarékbank), Balog Ádám (MKB)
Elégedettek lehetnek a bankvezérek. Balról jobbra: Lélfai Koppány (Budapest Bank), Vida József (Takarékbank), Balog Ádám (MKB)

Az afr zavartalan működését a Takarék Csoportban zajló jelentős átalakítások sem befolyásolták. A hazai piacon elsőként a Takarékinfo szakemberei bonyolítottak le június végén jelentős, közel 650 ezer ügyfelet érintő, bankszünnappal és leállással járó informatikai rendszerátállást úgy, hogy közben folyamatosan biztosították az AFR működését.

Az afr-re épülő megoldások közép- és hosszú távon komoly fejlődést hoznak és alapjaiban fogják megváltoztatni a fizetésforgalom működését. Az ügyfelek a hét bármely napján, bármely órájában intézhetik pénzügyeiket, a magyarországi bankok gyakorlatilag átálltak a heti 7x24 órás működésre. Az afr villámgyors, kényelmes és korszerű alternatívája a készpénzes fizetésnek, felhasználóbaráttá válik a bankolás, új digitális megoldások születnek.

Készülünk a szeptemberben induló második ütemre, amikor már a céges kötegelt utalásokat, valamint az előre rögzített, értéknapos utalásokat is az afren keresztül bonyolítjuk le. Folyamatosan fejlesztjük az afr-re épülő innovatív és az ügyfelek kényelmét szolgáló megoldásokat: a fizetési kérelem a csekket és a csoportos beszedést válthatja fel, a QR-kódos fizetés a bankkártyaterminálok alternatívája lehet, a kasszaintegráció pedig a cégek működését könnyítheti meg. Azon dolgozunk, hogy partnerbankjaink ügyfeleinek élmény legyen bankolni - mondta Kozma Zoltán a Takarékinfo Zrt. vezérigazgatója.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Kitört a jókedv Németországban
Privátbankár.hu | 2025. május 13. 13:13
Májusban a ZEW gazdaságkutató intézet németországi és euróövezeti gazdasági hangulatindexe egyaránt az elemzők által vártnál jobban javult.
Makro / Külgazdaság Az orosz árnyékflotta csak a kezdet volt, még veszélyesebb, ami utána jöhet
Litván Dániel | 2025. május 13. 05:59
Az orosz árnyékflotta továbbra is hatalmas mennyiségekben szállítja az orosz olajat. De úgy tűnik, valami még rosszabb is jön: a teljesen illegálisan közlekedő tartályhajók.
Makro / Külgazdaság Megfizetjük az árát, ha bizonytalanságba taszítjuk a magyar cégeket
Privátbankár.hu | 2025. május 12. 19:06
Az árrésstop és más, a piaci működést korlátozó intézkedések rövid távon segíthetik az infláció visszaszorítását, de hosszabb távon alulbecsülik ezek negatív hatását – mondta munkatársunk a TrendFM műsorában, ahol az amerikai gyorsjelentési szezon is szóba került.
Makro / Külgazdaság Zelenszkij ennek a hírnek biztosan nem örült
Privátbankár.hu | 2025. május 12. 16:23
Rossz adat jött az ukrán gazdaságból.
Makro / Külgazdaság Megszólalt a minisztérium a költségvetési hiányról
Privátbankár.hu | 2025. május 12. 11:38
Nőnek az állami bevételek, de a költségvetés április végéig így is közel 3000 milliárd forintos hiánnyal zárt.
Makro / Külgazdaság Összeomlik vagy magára talál a magyar gazdaság? Lengyel Lászlótól ezt is megkérdezzük a Klasszis Klub Live-ban
Privátbankár.hu | 2025. május 12. 11:09
A Pénzügykutató Zrt. elnök-vezérigazgatója május 20-án, kedden délután 15 óra 30 perckor lesz a vendége a Klasszis Média egyórás élő adásának. Amelyben szokás szerint nemcsak mi kérdezünk, hanem ezt olvasóink is megtehetik, akár előzetesen, akár a Klasszis Média YouTube-csatornáján, illetve az Mfor és a Privátbankár Facebook-oldalán közvetített adás során.
Makro / Külgazdaság Égető problémára lehet megoldás a bevándorlás?
Kollár Dóra | 2025. május 11. 17:11
A kedvelt nyaralóhelyek munkaerőpiacán is megjelent a hiány.
Makro / Külgazdaság Fordulat a vámháborúban: megegyezik Amerika és Kína?
Privátbankár.hu | 2025. május 11. 15:23
Trump optimistán nyilatkozott.
Makro / Külgazdaság Donald Trump elhagyja Amerikát – óriási üzleteket üthet nyélbe
Privátbankár.hu | 2025. május 11. 08:54
Újraválasztása óta második hivatalos külföldi útjára készül.
Makro / Külgazdaság Azért van egy dolog, amiben jót tett Trump a kínaiakkal
Privátbankár.hu | 2025. május 10. 12:40
Áprilisban folytatódott a fogyasztói és termelői árak csökkenése Kínában a nemzeti statisztikai hivatal szombati jelentése alapján, ami a vámháborúnak is betudható.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG