2p
Szerinte az uniós polgároknak biztosítékokra van szükségük, hogy Brexit után is lesz helyük az országban.
Sadiq Khan, London első muszlim polgármestere EPA/ANDY RAIN

Mindkét félnek ártana, ha az Európai Unió "megbüntetné" az Egyesült Királyságot a kilépés miatt, senkinek nem érdeke a "kemény Brexit", azaz, hogy a szigetország a belső piacról is kivonuljon szabadkereskedelmi egyezmény nélkül - mondta a londoni polgármester kedden Brüsszelben.

Garanciák kellenek

Sadiq Khan arra sürgette Theresa May brit kormányfőt, hogy jó szándéka jeleként nyújtson "sziklaszilárd" biztosítékokat az Egyesült Királyságban élő uniós állampolgárok jogainak garantálására. "Kölcsönösen hátrányos helyzet volna egy rossz Brexit-megállapodás, ártana Londonnak és az EU-nak egyaránt" - közölte Khan a Politico brüsszeli hírportál rendezvényén. Hozzátette: a londoni Cityből esetleg távozó pénzügyi cégek nem maradnának Európában, hanem New Yorkba, Szingapúrba vagy Hongkongba helyeznék át a székhelyüket.

A korábban a bennmaradás mellett kampányoló politikus kijelentette, hogy London a kilépést követően is kulcsfontosságú partnere kíván maradni Brüsszelnek és az európai országoknak. Mint mondta, a brit főváros mai sikere nem független attól, hogy az ország tagja volt az EU-nak és a belső piacnak. "London sikere évszázadokon keresztül összefüggött azzal, hogy vonzotta magához az embereket, az ötleteket és a kereskedelmet" - hangsúlyozta a volt emberi jogi ügyvéd, reményét fejezve ki, hogy a brit kormány felismeri majd a város "egyedi szükségleteit", és lehetővé teszi egy rugalmas bevándorlási rendszer kialakítását.

Nem akartak kilépni

A londoni lakosok többsége a távozás ellen foglalt állást az Egyesült Királyság uniós tagságáról kiírt tavalyi népszavazáson.

Khan a rendezvényt követően Jean-Claude Junckerrel, az Európai Bizottság, Donald Tuskkal, az Európai Tanács és Antonio Tajanival, az Európai Parlament elnökével is találkozott.
Szakértők szerint az EU-ban vannak olyan hangok, amelyek "büntető jellegű megállapodást" szorgalmaznak, abból a célból, hogy más országoknak "elmenjen a kedvük" a kilépéstől.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Bezuhantak a Szegeden is jelen lévő kínai autógyár eladásai
Privátbankár.hu | 2026. április 6. 14:31
Csökkentek márciusban a kínai BYD Co. és az XPeng járműeladásai az egy évvel korábbihoz képest, eközben növelte értékesítését a Li Auto és a Nio.
Makro / Külgazdaság Minimálisan csökkent a munkanélküliség az Egyesült Államokban
Privátbankár.hu | 2026. április 6. 13:01
A vártnál több munkahely jött létre az Egyesült Államokban márciusban a mezőgazdasági szektoron kívül, miközben a munkanélküliség csökkent februárhoz képest a munkaügyi minisztérium adatai szerint.
Makro / Külgazdaság Félmilliárd forinttal több jut a hungarikum pályázatokra
Privátbankár.hu | 2026. április 6. 12:46
Az agrártárca 500 millió forint többlettámogatást biztosít a hungarikum pályázatokra – jelentette be az agrárminiszter húsvéthétfőn közösségi oldalán.
Makro / Külgazdaság Főleg a marketingesek használják a mesterséges intelligenciát
Privátbankár.hu | 2026. április 5. 15:15
A vállalati edukációban még jelentős tartalékok vannak.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter is beülne Orbán Viktor mellé a Védelmi Tanácsba
Privátbankár.hu | 2026. április 5. 13:38
A Tisza Párt elnöke felszólította a miniszterelnököt, hogy haladéktalanul tájékoztassa a fejleményekről.
Makro / Külgazdaság Szijjártó Péter: Megtámadták a szuverenitásunkat!
Privátbankár.hu | 2026. április 5. 12:53
A külügyminiszter szerint megvédik a rezsicsökkentést.
Makro / Külgazdaság „Nem lehetetlen a hosszú élet, de tenni is kell érte” – mondja Kóka János, a Doktor24 alapító tulajdonosa
Kormos Olga | 2026. április 5. 11:31
A hosszú élet titkáról, a longevity egyszerűen vagy kicsit nehezebben megvalósítható feltételeiről beszélt Kóka János, a Doktor24 Medicina Zrt. alapító tulajdonosa a Klasszis Média Longevity és egészséggazdaság című konferenciáján.
Makro / Külgazdaság Részletes ábra érkezett a tojás áráról
Privátbankár.hu | 2026. április 5. 09:07
Érdekesen alakult a tojás ára.
Makro / Külgazdaság Sorsdöntő adatok érkezhetnek még a választás előtt
Privátbankár.hu | 2026. április 5. 08:27
Szerdán jelenik meg a fogyasztói árak márciusi adata.
Makro / Külgazdaság Irán karjaiba lökte a háború a világ egyik legnagyobb olajimportőrét
Privátbankár.hu | 2026. április 4. 16:35
Az indiai finomítók 7 év után ismét olajat vásároltak Irántól, miután a közel-keleti háború leállította a szállításokat a Hormuzi-szoroson keresztül.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG