2p

Hamarabb hazahozná az uniós pénzeket egy Tisza-kormány, mint az Orbán-kormány?
Maradt még szövetségese Magyarországnak Európában?

Online Klasszis Klub élőben Szent-Iványi Istvánnal!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a neves külpolitikai szakértőt!

2025. július 30. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A bebörtönzött Kreml-kritikus, Alekszej Navalnij ma fellebbez a márciusban kiszabott kilencéves börtönbüntetése ellen, amelyet politikai indíttatású vádakkal szabtak ki rá. 

Az orosz hatóságok igyekeznek elhallgattatni az Alekszej Navalnijhoz hasonló, megmaradt kormánykritikusok hangokat, főleg mert ma fellebbez Putyin legfőbb kritikusa. Navalnij börtönbüntetését március végén kilenc évre hosszabbították meg, miután bűnösnek találták sikkasztásban és a bíróság megsértésében.

A politikus már két és fél éve él elzárva egy börtönben Moszkvától 100 kilométerre keletre, mert állítólag egy régi csalással megsértette a feltételes szabadságra kerülés esélyét. Navalnij kedden fellebbez börtönbüntetésének meghosszabbítása ellen, de nem személyesen, hanem videókapcsolaton keresztül csatlakozik a moszkvai bíróság tárgyalásához a börtönből. 

Alekszej Navalnijnak ma dől el a sorsa. Fotó: MTI/AP
Alekszej Navalnijnak ma dől el a sorsa. Fotó: MTI/AP

Ha életbe lép az új ítélet, a 45 éves ellenzéki politikust egy rettentő szigorú büntetés-végrehajtási telepre helyezik át, ahol sokkal keményebb körülmények várhatnak rá. 

Ha az új büntetés, - amelyet tavaly februárban szabtak ki Navalnijra -, a régi helyébe lép, az ellenzéki orosz politikus további nyolc évre rács mögött marad. Az új vádak részeként a nyomozók Navalnijt azzal vádolták meg, hogy személyes használatra több millió dollár értékű adományt lopott el politikai szervezetei számára.

Közben a dokumentumfilm is elkészült az orosz ellenzéki politikus kálváriájáról: a megmérgezésétől a Moszkvába való visszautazásáig tartó időszakról. A Navalnij sztorija a novicsok-mérgezéstől kezdve az elkövetők felkutatásáig követi az érintettet, sokak szerint lenyűgöző és izgalmas film, amelyből jobban megismerhetjük a repülőtéren egyből letartóztatott Navalnij motivációit, például hogy miért tért haza Oroszországba. 

A film két díjat is bezsebelt januárban a Sundance Filmfesztiválon.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Olyan helyen járt Donald Trump, ahol előtte kevés amerikai elnök – pedig ott van a szomszédban
Privátbankár.hu | 2025. július 25. 09:32
Nem szokás elnökként benézni a jegybankhoz, de Trump ezt is megtette. Nem szándékozik idő előtt lecserélni a Fed elnökét, de a nyomást fenntartja.
Makro / Külgazdaság Két szempontból is fájhat a KSH legújabb adata a kormánynak
Privátbankár.hu | 2025. július 25. 08:46
Fogy a magyar, és vele fogynak a dolgozók is.
Makro / Külgazdaság Erősödik az amerikai gazdaság
Privátbankár.hu | 2025. július 24. 17:19
Trump elégedett lehet.
Makro / Külgazdaság Bejött, amit vártak: mutatjuk az EKB lépését
Privátbankár.hu | 2025. július 24. 14:45
Nem volt változtatás.
Makro / Külgazdaság Már megremeg a német cégek térde Trump miatt
Privátbankár.hu | 2025. július 24. 13:31
Érzik a vámterheket.
Makro / Külgazdaság Bármi megtörténhet a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2025. július 24. 10:56
A kutak árai változhatnak.
Makro / Külgazdaság Harcra készül a vámháborúban Európa?
Privátbankár.hu | 2025. július 23. 15:33
Összevonták a két szankciós listát.
Makro / Külgazdaság Ilyen csoda kellene, hogy Orbán Viktor nyugodtan aludhasson
Privátbankár.hu | 2025. július 23. 11:34
Álom már van. De elúszni látszik.
Makro / Külgazdaság Trumpnak sikerült egy újabb pofont lekevernie az amerikai autógyártóknak?
Privátbankár.hu | 2025. július 23. 10:48
A Fehér Ház szerint hatalmas győzelem ez az amerikai gyártóknak – az amerikai gyártók szerint viszont nagyon rossz üzlet köttetett.
Makro / Külgazdaság Donald Trump „a történelem legnagyobb kereskedelmi megállapodását” jelentette be
Privátbankár.hu | 2025. július 23. 06:44
Az Egyesült Államok és Japán megállapodást kötött a Trump által kivetett súlyos vámok csökkentéséről.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG