2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Már a kampány során is egyértelmű volt, hogy Trump nem tartja valami nagyra a NATO-t és azt, hogy Amerika a világ rendőreként rengeteg erőforrást fordít más országok védelmére. Trump most elnökként azt mondja, támogatja ugyan a NATO-t, azonban azt várja, mindenki teljesítse fizetési kötelezettségeit.
Fotó: EPA / Jim Lo Scalzo

Az Egyesült Államok annyit kér valamennyi NATO-tagországtól, hogy teljes egészében teljesítse pénzügyi hozzájárulását a szövetséghez - mondta Donald Trump. Az elnök az Egyesült Államok Középső Parancsnokságának tampai légitámaszpontján tett látogatást, majd ennek végeztével beszédet mondott. Hangsúlyozta, hogy az Egyesült Államok változatlanul erőteljesen támogatja a NATO-t. Hozzátette azonban, hogy az észak-atlanti szövetség tagországainak eleget kell tenniük kötelezettségeiknek.

"Csak annyit kérünk valamennyi NATO-tagtól, hogy teljes egészében teljesítse pénzügyi hozzájárulását a szövetséghez, sokan ugyanis ezt eddig nem tették meg" - fogalmazott.

Trump beszédben megígérte a szerinte legyengült amerikai haderő fejlesztését is.

Van okunk aggódni

2014-ben a NATO tagországai azt vállalták, hogy GDP-jük 2 százalékát fordítják védelmi kiadásokra. Magyarország azonban ennek egyelőre a közelében sincs - egyébként mindössze 5 tagállam teljesíti ezt a szintet a 28-ból.

A NATO legutóbbi, 2016 nyarán kiadott jelentése szerint Magyarország tavaly a GDP 1,01 százalékát fordította erre a célra, ezzel csak 5 országot előzünk meg a sorban:

Annyi írható a javunkra, hogy növeltük a kiadásokat a GPD arányában.

Magyarország számára is húsbavágó Trump egyre nyíltabb NATO-ellenessége. Egy korább iinterjújában egyenesen felesleges intézménynek nevezte, amelyet sok-sok évvel ezelőtt alapítottak. Szerinte a dolgok a világban megváltoztak és Amerika túl sokat fizet Európa biztonságáért. Ezt a figyelmeztetést a komolyan kell vennünk, mert az amerikai Republikánusok kemény magjában hónapok óta erősödik a meggyőződés, miszerint véget kell vetni egyes NATO-tagállamok potyautas bliccelésének és felül kell vizsgálni a Washington által korábban adott háborús garanciákat, Eközben Magyarország hadserege jelenleg alkalmatlannak tűnik alaprendeltetésének betöltésére, a terület fegyveres védelmére

Korábbi összeállításunk >>

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Eldurvult a vámvita: nem akármilyen figyelmeztetést adtak ki az Egyesült Államokban
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 29. 14:40
A pánikszerű vécépapír-felvásárlástól tartanak.  
Makro / Külgazdaság 100 ezer dollárt kaszált Trump beszédein a Fehér Ház szemfüles dolgozója
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 29. 11:52
Trump beszédeinek előzetes ismeretéből csinált pénz a Fehér Ház egyik volt alkalmazottja.
Makro / Külgazdaság Vagyonvisszaszerzés: a magyarok többsége hat évnél gyorsabban eredményeket vár az NVVH-tól
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 29. 09:35
Megjelent az Europion új kutatása, amelyben Unger Anna Róza személyéről és a hivatal munkájáról is kérdeztek.
Makro / Külgazdaság Ők szerzik vissza a vagyonokat: közzétették az Unger Anna és Tasnády Katalin megválasztásáról szóló döntést
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 29. 09:03
A péntek esti Magyar Közlönyben jelent meg az Országgyűlés erről szóló határozata, amelyet Forsthoffer Ágnes házelnök, és az Országgyűlés két jegyzője jegyez.
Makro / Külgazdaság Trump örülhet: méretes olajvagyonra tette rá a kezét Amerika
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 29. 08:35
A becslések szerint Venezuela olajkészletének mintegy egyötödét jelenti.
Makro / Külgazdaság Felfoghatatlan összeg nyomába indul az NVVH, Unger Anna első interjúját adta elnökként
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 19:43
Arról is beszélt, miért tarthatnak egyes eljárások akár hat évnél is tovább.
Makro / Külgazdaság Az NVVH elnöke és helyettese is 24 órás rendőri védelmet kap
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 17:42
Éjjel-nappal vigyáznak Unger Anna Rózára és Tasnády Katalinra.
Makro / Külgazdaság Csökkent a dízelár, de a benzinesek nem örülhetnek
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 16:36
A dízel nagykereskedelmi ára változatlan marad, a benziné emelkedik szombaton.
Makro / Külgazdaság Olasz sztárcsapatok lesznek a Ferencváros ellenfelei az Európa Ligában
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 14:11
Kisorsolták az Európa Liga 2026-27-es kiírásában a ligaszakasz párosításait, a Ferencváros két olasz nagycsapattal is szembenézhet a következő időszakban.
Makro / Külgazdaság Napokon belül Budapestre jön az Európai Tanács elnöke
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 13:17
António Costa Magyar Péterrel tárgyal, a fő kérdés az Európai Unió következő hosszútávú költségvetése lesz.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG