2p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

Mindenki meglepetésére előre hozott választást akar a brit kormányfő.
Theresa May. Kép forrása: EPA

Ahogy arról korábban már írtunk, rendkívüli bejelentésre készült Theresa May, ahol bejött az újságírói lottó ötös: július 8-án előre hozott választásokat terveznek Nagy-Britanniában. A mostani javaslatot igaz, még a parlamentnek is el kell fogadnia, kétharmados többséggel, illetve abban az esetben is életbe lép, ha a jelenlegi kormány ellen bizalmatlansági indítványt nyújtanak be.

A bejelentés indoklásaként a miniszterelnök elmondta: akárcsak a Brexittel, a mostani választás is a britek ügyét szolgálja, mutatván, hogy "Nagy-Britanniának nincs szüksége az Európai Unióra, és képes egyedül, a világtól függetlenül működni". Korábban ugyanakkor még hangoztatta, hogy Nagy-Britanniának szüksége van arra a stabilitásra, amit a 2020-ig tartó mandátum adni tud, így "semmiképp sem" tervez előre hozott választásokat.

Ledobta a kesztyűt

Theresa May - meglehetősen szenvedélyes - bejelentésében elmondta, hogy az előre hozott választásokkal nem csak az Európai Uniónak kívánnak példát mutatni, hanem a brit politikának is. Mint fogalmazott: a Brexittel az Egyesült Királyság megmutatta, hogy egyedül Nagy-Britannia dönthet a brit törvényekről és az ország működéséről, az emberek akarata volt ez, egyes politikai szereplők azonban kétségbe vonják az emberek döntését.

A miniszterelnök így úgy döntött, hogy az előre hozott választásokkal az ország sorsa után most a politikában is döntsenek az emberek. "Westminsterben egységnek kellene lennie, de ez nincs most meg, a liberális demokraták patthelyzetet teremtenek a parlamentben, az SNP pedig mindent ellenez, amit a kormány cselekszik. Nem fogom hagyni, hogy az ellenfeleim ellehetetlenítsék a kilépési tárgyalásokat. Ha most nem írunk ki választást, ez a kicsinyes játszma tovább folytatódik", fűzte hozzá.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Ketyeg az óra a magyar cégeknek, ha vámmentesen akarnak importálni
Privátbankár.hu | 2026. január 26. 11:31
Február végéig lépni kell, hatalmas előnybe kerülhet, akik kijárják maguknak a kedvezményt.
Makro / Külgazdaság Már megint meglepte az elemzőket, ami Németországban történik
Privátbankár.hu | 2026. január 26. 11:03
A jelent derűsebben, a jövőt borúsabban ítélik meg a gazdasági szereplők.
Makro / Külgazdaság Kezdhetnek fázni az autósok, kilőttek az olajárak
Privátbankár.hu | 2026. január 26. 09:26
Észak-Amerikában fagyos, a Közel-Keleten pedig forró lehet a helyzet – egyik sem nyugtatja az olajpiaci kedélyeket.
Makro / Külgazdaság Végre pezsgőzhetnek az európai autógyártók – hatalmas áttörés készülődik
Privátbankár.hu | 2026. január 26. 08:52
Akár már kedden is bejelenthetik a vámokat alaposan megvágó kereskedelmi egyezményt.
Makro / Külgazdaság Még mindig hengerel Kína acélügyben, de valami megreccsent
Privátbankár.hu | 2026. január 26. 08:18
Továbbra is messze a legtöbb acélt termeli Kína, de tavaly visszaesést mutatott, igaz a világ is. India és az Egyesült Államok viszont növelte termelését.
Makro / Külgazdaság Közel a 150 ezres álomhatárhoz az Ausztriában dolgozó magyarok száma
Kollár Dóra | 2026. január 26. 05:44
Beindult az ausztriai munkavállalási idény, ismételten emelkedésnek indult a „sógoroknál” munkát vállaló magyarok száma.
Makro / Külgazdaság Nem szereti az orosz gázt a Tisza legújabb arca Szijjártó Péter szerint
Privátbankár.hu | 2026. január 24. 15:46
Azt állítja, Orbán Anita anno arra próbálta rávenni, hogy Magyarország ne vegyen „olcsó orosz gázt”.
Makro / Külgazdaság Jó hírek jöttek az amerikai gazdaságról
Privátbankár.hu | 2026. január 23. 18:01
A vártnál sokkal jobban javult az amerikai fogyasztói hangulat, a gazdasági teljesítmény növekedése pedig kissé gyorsult.
Makro / Külgazdaság Másfél éves csúcsra pörgött a japán gazdaság
Privátbankár.hu | 2026. január 23. 15:19
A japán gazdasági teljesítmény 17 hónapja a leggyorsabb ütemben nőtt januárban az S&P Global Market Intelligence gazdaságkutató intézet kompozit beszerzésimenedzser-indexének (BMI) előzetes értékei alapján.
Makro / Külgazdaság A KSH szerint gyorsult a reálbérek növekedése, Ön is érzi a pénztárcáján?
Privátbankár.hu | 2026. január 23. 08:47
2025 novemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 756 400, a nettó átlagkereset 525 900 forint volt. A bruttó átlagkereset 8,9, a nettő átlagkereset 10,2, a reálkereset pedig 6,2 százalékkal múlta felül az egy évvel korábbit - közölte a Központi Statisztikai Hivatal.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG