2p

Egy nyugalmazott ezredes teljesen reális képet festett az ukrajnai háborúról. Lehet, hogy ez valaminek a kezdete?

A "60 perc" az orosz állami tévé zászlóshajója: ezek a stúdióbeszélgetések mindig mindenben a Kreml irányvonalát hirdeti, beleértve természetesen Putyin úgynevezett „különleges katonai műveletét” is Ukrajnában. Hiszen a Kreml továbbra is fenntartja az álláspontját, hogy az orosz offenzíva a terv szerint halad.

Ám legutóbb a stúdió vendége, Mikhail Khodarenok katonai elemző és nyugalmazott ezredes volt, aki megdöbbentő módon egészen más képet festett most a jelenlegi helyzetről. Arra hívta fel a figyelmet, hogy „Oroszország helyzete egyre rosszabb lesz”, mivel Ukrajna folyamatos katonai segítséget kap a Nyugattól, és „az ukrán hadsereg egymillió embert is fel tud fegyverezni” - írja a BBC.

Az állami televízió műszaki központja Moszkvában, Ostankinoban. Fotó: Depositphotos
Az állami televízió műszaki központja Moszkvában, Ostankinoban. Fotó: Depositphotos

Az ukrán katonákra utalva megjegyezte, hogy nagyon erősen megvan bennük az akarat, hogy megvédjék a szülőföldjüket. 

"A csatatéren a végső győzelmet az ellenfelek morálja határozza meg, azok győznek, akik képesek vérüket ontani a hazájukért, ezért készek harcolni" - tette hozzá a nyugdíjas ezredes, aki így folytatta elemzését:

„A legnagyobb probléma Oroszország katonai és politikai helyzetével, hogy teljes politikai elszigeteltségben állunk, s még azt sem tudjuk beismerni, hogy az egész világ ellenünk van. Meg kell oldanunk ezt a helyzetet.”

Az ezredes szerint egyáltalán nem tekinthető normálisnak az a helyzet, amikor 42 ország áll Oroszországgal szemben, miközben katonai-politikai és haditechnikai erőforrásaik is egyre  korlátozottabbak.

A stúdió többi vendége csak hallgatott; még a műsorvezető, Olga Szkabejeva is szokatlanul visszafogottnak tűnt, pedig ő mindig hevesen és hangosan védekezett a Kreml mellett.

A BBC úgy kommentálja a hírt, hogy ritkán hallani ilyen valósághű elemzést az orosz állami tévében. Pedig a Kreml mindent megtesz, hogy irányítsa az információkat: leállította a független orosz hírforrásokat, és gondoskodott arról, hogy a televízió – az orosz közvélemény formálásának legfőbb eszköze – a propagandaüzeneteket továbbítsa.

Még korai lenne bármit is mondani, de az biztos, hogy most már érdemes figyelni az orosz állami televíziót is.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Budapest eltörpül a globális pénzügyi központok mellett
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 17:03
A világ pénzügyi központjairól készített ranglistán 120 várost, vagy országot vizsgáltak, és Budapest annak ellenére is a 107. helyen áll, hogy javított legutóbbi pozícióján. London, Zürich, Frankfurt és Genf is az élbolyban, de az első hely pedig egyetlen ponton múlt.
Makro / Külgazdaság Ennyivel lehet olcsóbban tankolni a határ túloldalán
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 14:16
A benzin néhány forinttal, a dízel viszont jóval olcsóbb a szlovákiai kutaton, mint a magyarországi „védett árak”. Aki Bulgáriában tankol, ennél is kevesebbet fizet az üzemanyagokért. A Független Benzinkutak Szövetsége szerint az ársapka már nem tartható fenn hosszútávon.
Makro / Külgazdaság Washingtonból jöhet válasz Orbán Viktor uniós vétójára
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 13:39
Egy demokrata és egy republikánus szenátor szankciókat vetne ki magas rangú magyar képviselőkre, mert Orbán Viktor megvétózta a 90 milliárd eurós, Ukrajnának szánt európai uniós hitelt. Az erről szóló törvényjavaslatot már be is nyújtották, elfogadása esetén Donald Trump dönthetne a szankciók részleteiről.
Makro / Külgazdaság Ettől félt a világ: nem enyhül a hormuzi nyomás
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 13:08
Abbász Aragcsi szerint Iránnak partmenti államként jogában áll nem átengedni a Hormuzi-szoroson az Egyesült Államok, Izrael, illetve szövetségeseik hajóit.
Makro / Külgazdaság Ideiglenesen leállítják a Török Áramlat gázvezetéket
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 12:47
A magyar gázellátás szempontjából kulcsfontosságú importútvonal, a Török Áramlat gázvezeték karbantartási munkálatai egy időbe esnek több hazai és regionális szüneteléssel, ami jelentősen szűkíti majd a rendelkezésre álló kapacitásokat.
Makro / Külgazdaság Most érkezett: átmeneti korlátozások lesznek a Mol töltőállomásain
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 11:35
A Mol informatikai rendszerátállást hajt végre március 31-ről április 1-re virradó éjszaka, amelynek ideje alatt egyes szolgáltatások átmenetileg korlátozottan lesznek elérhetőek – írja a társaság a szerkesztőségünkhöz is eljuttatott közleményben.
Makro / Külgazdaság A nagy fordulat után sem romlik a helyzet a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 10:45
Mindkét üzemanyagtípus ára változatlan marad szombaton azt követően, hogy egy nappal korábban hosszú hetek után végre ismét olcsóbb lett a benzin és a dízel literje is.
Makro / Külgazdaság Bod Péter Ákos: akárki is nyer április 12-én, további romlással kell szembenéznie
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 09:21
Lapunk állandó szerzője, a volt jegybankelnök, közgazdász, egyetem tanár laptársunk, a szintén a Klasszis Médiához tartozó Mfor oldalán elemezte, mi lehet a hatása a közel-keleti válságnak a magyar gazdaságra.
Makro / Külgazdaság Egyre kevesebb a magyar – kijött a friss statisztika
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 08:45
Közel kétszer annyian haltak meg februárban, mint ahányan születtek.
Makro / Külgazdaság Újra felütötte a fejét a munkanélküliség Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 08:30
Az állástalanok száma már 231 ezer fő a KSH friss adatai szerint.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG