2p

A csütörtök esti merénylő lakhelyére csaptak le az izraeli katonák, legalább egy halott, öt sebesült a mérleg.

Az izraeli hadsereg rajtaütést hajtott végre szombat hajnalban abban a dzseníni menekülttáborban, amelyben a megölt tel-avivi merénylő élt; a katonák tűzharcba keveredtek fegyveresekkel, ami egy palesztin halálával és öt sebesülésével végződött - közölte maga a hadsereg és palesztin források.

Az izraeli biztonsági erők tagjai Tel-Aviv belvárosi szórakozónegyedében kutatnak a merénylet elkövetője után 2022. április 7-én.  Fotó: MTI/AP/Ariel Schalit
Az izraeli biztonsági erők tagjai Tel-Aviv belvárosi szórakozónegyedében kutatnak a merénylet elkövetője után 2022. április 7-én. Fotó: MTI/AP/Ariel Schalit

A Ciszjordánia északi részén, Dzsenín egyik menekülttáborában élő, 29 éves Raid Hazem követett el lőfegyveres merényletet csütörtök este Tel-Avivban, három ember halálát okozta, és néhány továbbit megsebesített. A tettes a helyszínről el tudott menekülni, de az izraeli biztonsági erők másnap rátaláltak egy jaffai mecset közelében, és tűzharcban lelőtték.

Ezzel összefüggésben egy izraeli kommandó szombat hajnalban "terrorelhárító műveletet" hajtott végre Dzsenín városban, a szóban forgó menekülttáborban. A táborban a katonákat tűz alá vették, amit ők viszonoztak, és lelőttek legkevesebb egy fegyveres palesztint. Az izraelieknek nem esett bántódásuk - közölte a hadsereg.

Az Ynet izraeli hírportál arról is értesült, hogy a katonák a merénylő házát vették körbe, hogy őrizetbe vegyék rokonait.

A Wafa palesztin hírügynökség a Twitteren megosztott egy videofelvételt, amelyen lövések hallhatók. A palesztin egészségügyi minisztérium közlése szerint az akcióban egy palesztin meghalt, és legkevesebb öt megsebesült.

Az Iszlám Dzsihád szélsőséges palesztin szervezet azt állította, hogy a lelőtt férfi az ő emberük volt. Ezzel szemben a Sin Bét izraeli belbiztonsági szolgálat közlése szerint tel-avivi merénylő nem tartozott egyik palesztin terrorszervezethez sem, nem voltak korábban biztonsági kihágásai, soha nem vették őrizetbe.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Elszaladt az infláció Németországban
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 16:59
Németországban 2,1 százalékra gyorsult az infláció januárban.
Makro / Külgazdaság Bemondta az elemző, már most borult az idei GDP-terv
Imre Lőrinc | 2026. január 30. 12:45
A magyar gazdaság teljesítménye 2025 egészében elmaradt a várttól, és a negyedik negyedév sem hozta meg azt a lendületet, amiben reménykedni lehetett 2026-ra vonatkozóan. A legtöbb elemző rontotta, vagy legalábbis lefelé mutató kockázatokkal látta el az idei növekedési prognózisát. De megérkezett az első, 2 százalék alatti előrejelzés is.
Makro / Külgazdaság A kormány szerint megvédték az országot a recessziótól
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 12:15
A háború és a gyenge német ipar a felelős.
Makro / Külgazdaság Kifli.hu: átlagosan 26 ezer forint egy bevásárlás
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 10:25
Négyszeresére nőtt a Kifli.hu árbevétele Magyarországon.
Makro / Külgazdaság Kiderült, hogy mennyibe kerül egy tankolás szombattól
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 09:57
Változik a dízel nagykereskedelmi ára.
Makro / Külgazdaság Döbbenetes, hogy egy év alatt mennyi magyarral lett kevesebb
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 08:58
A becsült természetes fogyás 52 200 fő 2025-ben.
Makro / Külgazdaság Itt a friss GDP-szám: Nagy Mártonék erre nem lehetnek büszkék
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 08:30
2025 negyedik negyedévében a gazdaság teljesítménye a nyers adatok szerint 0,7 százalékkal múlta felül az egy évvel korábbit Magyarországon. Az év egészében, szintén a nyers adatok alapján, 0,4 százalékkal, kiigazítással pedig mindössze 0,3 százalékkal bővült a GDP.
Makro / Külgazdaság Kapitány István: Készül a terv az euró bevezetésére
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 08:00
A Tisza Párt gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője egyeztetés után bevezetné az eurót.
Makro / Külgazdaság Megremegett az olajpiac, a befektetők attól tartanak, hogy Trump Iránban is beavatkozhat
Privátbankár.hu | 2026. január 29. 19:52
Mintegy 3 százalékkal, öthavi csúcsra emelkedtek ma a világpiaci kőolajárak. A háttérben az áll, hogy egyre több amerikai hadihajó érkezik Irán partjaihoz, és nő a beavakozás kockázata. Ha ez megtörténne, az a globális olajkínálatra nagyon negatív hatással lenne.
Makro / Külgazdaság Óriási kilengések, érdekes eredményeket hoz eddig Donald Trump vámháborúja
Privátbankár.hu | 2026. január 29. 16:15
Az amerikai külkereskedelmi hiány az elemzők által vártnál jóval jelentősebben nőtt novemberben – derült ki az amerikai kereskedelmi minisztérium csütörtökön közzétett adataiból.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG