2p

Iszlamista indíttatású robbantásos merénylet előkészítésének gyanúja miatt elfogtak egy férfit kedden a németországi Hamburgban.

A hamburgi ügyészség és a tartományi bűnügyi hivatal közleménye szerint a 28 éves szíriai állampolgár házilag készített robbanóövvel akart merényletet végrehajtani.

A bajorországi Kemptenben élő testvére - aki ellen bűnsegédlet gyanúja miatt indítottak eljárást - bátorította, hogy a radikális iszlamista világnézetének tulajdonítható szándékát váltsa tettekre.

Hamburgban fogták el a férfit, de hogy ez lett volna-e a célpont, arról nincs információ. Fotó: Depositphotos
Hamburgban fogták el a férfit, de hogy ez lett volna-e a célpont, arról nincs információ. Fotó: Depositphotos

Már hetek óta foglalkozott robbanószer előállításához alkalmas anyagok beszerzésével, amikor lecsaptak rá. Kedd reggel több hamburgi és kempteni ingatlant átkutattak, és lefoglaltak számos bizonyítékot, köztük vegyi anyagokat.

A műveletben 250 rendőr vett részt.

Arra utaló jeleket nem találtak, hogy a gyanúsított kiválasztott volna konkrét célpontot. A férfit a feltételezett merénylettervtől függetlenül is keresték; terrorizmus finanszírozásának gyanúja miatt rendelte el letartóztatását a hamburgi városi bíróság.

Andy Grote hamburgi belügyi szenátor - a tartományi rangú nagyváros kormányzatának biztonsági ügyekért felelős tagja - a műveletet értékelő nyilatkozatában kiemelte: a biztonsági szervek számára nyilvánvaló, hogy a férfi iszlamista indíttatású robbantásos merényletre készült.

Ügyének feltárása a helyi és a szövetségi hatóságok "rendkívül professzionális és sikeres" közös munkájának köszönhető. Az eset ismét megmutatja, hogy a szélsőségesek támadásainak megelőzéséhez "éberség és hatékonyság" szükséges - nyilatkozott a szociáldemokrata politikus. (MTI)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Versenyfutás az idővel: mennyi pénzt szerezhetnek vissza Magyar Péterék Brüsszelben?
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 19:06
Még meg sem alakult az új kormány, leendő képviselői máris tárgyalnak a belga fővárosban arról, hogyan lehetne feloldani a távozó Orbán-kormány jogállam-ellenes lépései miatt befagyasztott eurómilliárdokat. Az idő ugyanis szorít, augusztus 31-éig teljesíteni kell az Európai Bizottság által szabott feltételeket, december 31-éig pedig le is kell zárni a kifizetéseket. Ezt járta körül a Trend FM-ben hétfő délelőtt főszerkesztőnk, Csabai Károly, aki az adás második részében a hazai ár- és kamatstopok lehetséges jövőjéről is beszélt.
Makro / Külgazdaság Szijjártó Péter és Vitályos Eszter is helyet kap a Fidesz padsoraiban
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 16:36
Megalakult a Fidesz frakciója.
Makro / Külgazdaság Negatívról stabilra – döntött a hitelminősítő
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 13:37
Jó hírt kapott a kínai gazdaság.
Makro / Külgazdaság Mosolyt csalt Magyar Péter arcára Mészáros Lőrinc
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 13:17
Itt a válasz a hétfői levélre.
Makro / Külgazdaság Ukrán segítséggel épülne a lengyel drónarmada
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 12:58
Kell az ukránok szakértelme.
Makro / Külgazdaság Hiába a fölényes Tisza-siker, Varga Mihályék még nem lazíthatnak
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 12:49
Ezt mutatja a Monetáris Tanács keddi kamadöntése előtt az Mfor Elemzői Konszenzus.
Makro / Külgazdaság Ez lehet a Tisza-kormány egyik legnagyobb gazdasági kihívása
Imre Lőrinc | 2026. április 27. 12:18
Az Orbán-kormány 16 éve alatt összességében nem sikerült csökkenteni a Budapest és a vidéki régiók közötti gazdasági különbségeket. 2016 környékén valamelyest szűkült az olló, de a 2020-as évek után visszatértünk a startvonalra, vagy talán még azon is túlra. A Tisza most ismét nekikezdhet a felzárkóztatásnak.
Makro / Külgazdaság Érdekes közleményt adott ki a kormány, Orbán Viktorról szó van benne, a vagyonmentésről nem
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 12:04
Nem tűnik el hetekre a leköszönő miniszterelnök? De mi a helyzet a bécsi repülőtérről felszálló magángépekkel?
Makro / Külgazdaság Keddtől megint érdemes szemkötővel menni a benzinkútra
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 11:41
Itt a fordulat, újra meglódulnak felfelé a piaci árak.
Makro / Külgazdaság Mészáros Lőrinc a munkavállalói miatt aggódik, megkereste Magyar Pétert
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 10:51
Nem szeretik a bizonytalanságot a Mészáros Csoportnál.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG