3p

Banki vezető tisztségébe került, hogy kiállt Márki-Zay Péter mellett. Ma már az ellenzék miniszterelnök-jelöltjének tanácsadója. Nemcsak e minőségében kérdezzük Király Júliát a Klasszis Klub következő, december 16-ai adásában arról, győzelme esetén szerinte mit kellene tennie az ellenzéknek. Hanem arról is, hogy mint a Magyar Nemzeti Bank (MNB) volt alelnöke, vajon milyen lépéseket tart indokoltnak a 14 éves csúcson lévő infláció lassítása érdekében.

Nagy port vert fel, amikor október végén napvilágot látott, hogy Király Júlia lemondott a KBC Bankban betöltött igazgatósági tagságáról. Miután fenyegető üzenetet kapott a belga tulajdonú hitelintézet a kormánytól amiatt, hogy megjelent és felszólalt Márki-Zay Péter utolsó kampányrendezvényén.

Király Júliát kérdezzük a Klasszis Klub következő rendezvényén. Fotó: MTI
Király Júliát kérdezzük a Klasszis Klub következő rendezvényén. Fotó: MTI

Lemondását követően az ellenzék miniszterelnök-jelöltje egyik gazdasági tanácsadójává választotta. Vajon szerinte mi most a legnagyobb probléma Magyarországon? Mit kellene az elsők között megtennie az ellenzéknek abban a bizonyos első 100 napban mindenképpen? Hozott olyan vívmányt az elmúlt 12 év, amit érdemes lenne megtartani, továbbvinni? Kell változtatni az uniós támogatások kezelésén? Vállalna kormányzati pozíciót?

Ezekre a fontos kérdésekre várjuk a választ Király Júliától, az ellenzék miniszterelnök-jelöltje, Márki-Zay Péter tanácsadójától, a Magyar Nemzeti Bank korábbi alelnökétől a Klasszis Klub rendezvényünk következő adásában. Az Mfor-Privátbankár lapcsalád élő, interaktív közvetítésére – mely során nézőink is feltehetik a kérdéseiket – december 16-án, 15:30-as kezdéssel kerül sor.

Gazdasági szempontból talán most a legégetőbb kérdés a száguldó infláció kezelése. Király Júlia csaknem hat éven keresztül volt az MNB alelnöke, így érdekes lehet a véleménye arról, egykori munkaadója eddig megfelelő lépéseket tett-e a pénzromlás megfékezése érdekében, s ha nem, ő mit tett volna, illetve tenne másként. Egyáltalán, mekkora a mozgástere a jegybanknak? Lát esélyt a negatív reálkamat eltüntetésére, mi lehet ennek az ára? Mit vár a 2022-es évtől, mennyire lehet tartós az infláció a világban és idehaza? Ezekről is megkérdezzük Király Júliát.

A közvetítésre itt lehet regisztrálni.

Korábbi adásaink vendégei voltak:

Bod Péter Ákos, Káncz Csaba

Lantos Gabriella

Dávid Ferenc

Parragh László

Gerendai Károly

Szalay-Berzeviczy Attila

Giró-Szász András

Zacher Gábor

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Most már komolyan aggódik az Orbán-kormány a brüsszeli eljárás miatt?
Privátbankár.hu | 2025. május 30. 08:21
Valós fenyegetésnek tartják az ország szavazati jogának felfüggesztését, és ez belpolitikailag is megrengetheti a kormányt.
Makro / Külgazdaság Fokozódik a vámkáosz: most épp Trump örülhet
Privátbankár.hu | 2025. május 30. 07:29
Szerdán egy bíróság felfüggesztette a vámokat, most egy másik felfüggesztette a felfüggesztést. Mi lesz ebből?
Makro / Külgazdaság Nagy Márton rendelkezett egyet az éjjel – itt vannak a részletek
Privátbankár.hu | 2025. május 30. 06:33
Kiderült, pontosan hova és mikor érkeznek a kötelező falusi ATM-ek.
Makro / Külgazdaság Az Egyesült Államokban megugrott az új munkanélküliek száma
Privátbankár.hu | 2025. május 29. 17:27
Az Egyesült Államokban 14 ezerrel, 240 ezerre emelkedett az első alkalommal munkanélküli segélyt kérők száma a múlt héten – derült ki az amerikai munkaügyi minisztérium csütörtökön közzétett adataiból.
Makro / Külgazdaság Mi vár Magyarországra, ha Trump bedönti a dollárt?
Herman Bernadett | 2025. május 29. 15:03
Hová fajul a vámháború, lecserélhetik-e a dollárt, mint a világ vezető devizáját, kijöhet-e Európa és Magyarország jól a mostani zűrös világpolitikai és gazdasági helyzetből? – erről kérdezte Gáspár András, a Klasszis Média lapcsoport lapigazgatója a szakértőket a Klasszis Befektetői Klubban.
Makro / Külgazdaság Megnyerte a házon belüli versenyt a Lidl
Buksza blog | 2025. május 29. 14:14
Ha nem is bővültek annyit a Lidl és a Kaufland áruházláncok eladásai, mint egy évvel korábban, azért szépen muzsikált a két cég. Már nem a Covid alatti visszaeséshez viszonyítják a növekedést.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor most egy 4 pontos tervet jelentett be
Privátbankár.hu | 2025. május 29. 11:08
Orbán Viktor felszólalt a CPAC Hungary konferencián.
Makro / Külgazdaság Nincs túl jő bőrben a magyar export, a járvány is rátett egy lapáttal
Privátbankár.hu | 2025. május 29. 10:30
Visszaesett az élelmiszerek, a nyersanyagok, illetve a feldolgozott termékek exportvolumene is.
Makro / Külgazdaság Fogy a magyar: áprilisban is kevesebben lettünk 4 ezer emberrel
Privátbankár.hu | 2025. május 29. 08:56
Az előzetes adatok szerint 2025 áprilisában 5323 gyermek született, és 9565 fő halt meg. 
Makro / Külgazdaság Nagyon fontos adat mutatja a magyar gazdaság helyzetét
Privátbankár.hu | 2025. május 29. 08:33
Áprilisban 1,4 milliárd euró volt a termék-külkereskedelmi többlet.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG