3p
A Microsoft magyarországi ügyvezetője sem tartja jó ötletnek az internetadó bevezetését – Harmadával több bevételt vár jövőre a kormány az útdíjból, még több fizetős szakasz vagy drágulás jöhet –Szigorodnak az érmekészítés feltételei

Egy óra múlva adja át a jövő évi költségvetés tervezetét a nemzetgazdasági miniszter az országgyűlés elnökének. A Költségvetési Tanács korábban közölte: nincsenek ellenvetései a törvénytervezettel kapcsolatban, ugyanakkor kockázatosnak tartja a hiánycél teljesülését. A tervezet jövőre 2,5 százalékos gazdasági növekedéssel számol, és azzal, hogy az államadósság-mutató 0,9 százalékkal csökken.

A Microsoft Magyarország ügyvezetője úgy látja: a netadó mellett nem szól életképes érv – ellene viszont annál inkább. Papp István a Heti Válasznak adott interjút. Azt mondta: a netadó nem közelebb viszi, hanem távolítja Magyarországot azoktól a céloktól, amelyeket a kormány stratégiai fontosságúként fogalmazott meg. Az internetadó bevezetése helyett Papp István azt javasolja, fejlesszék a szélessávot, a vállalkozások pedig kapjanak korszerű eszközöket.

Nem tudni, hogy a kormány miből növelné harmadával az útdíj-bevételt jövőre. A Napi.hu írt arról, hogy az idénre tervezett csaknem 134 milliárd forinthoz képest 40 milliárd forint többlettel számol a kabinet. Kerestük a Nemzetgazdasági Minisztériumot, hogy megtudjuk: növelik a díjköteles útszakaszok számát vagy emelik az árakat? Adásunkig nem érkezett válasz.

A kormány a 2015-ös költségvetésben nemcsak az internetforgalmat adóztatná, hanem lesz irodaipapír-, szappan-, mosószer- és művirágadó is, és emelkedik a szeszes italok és a cafeteria adója.

A dollár kilőtt, a forint gyengül, miután az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed előző este úgy döntött: 2 év után leáll a pénznyomda. Ez azt jelenti, hogy kevesebb szabad tőke lesz elérhető a nemzetközi befektetési piacokon, a kamatokat pedig a Fed várhatóan hosszabb ideig alacsonyan tartja. A döntés megrántotta a forintot, 310-ig gyengült az árfolyam.

A nemzeti bank szigorítja az érmeutánzat-készítés feltételeit. November 1-től tilos az MNB emlékérméivel összetéveszthető, azonos tematikájú vagy hasonló kinézetű replikát készíteni, illetve fémből bármilyen olyan érmét készíteni, amin szerepel a "Magyarország", illetve a „forint” felirat. Tilos lesz befestett, aranyozott forintérméket árusítani és az érmeutánzaton az „érme”, „emlékérme” kifejezést használni.

Bűnügyi eljárás indult Nagy-Britanniában a Tesco ellen, miután a cégnél hatalmas mértékű, negyedmilliárd fontot meghaladó eredménykalkulációs hibára derült fény. A Tesco még a múlt héten jelentette be, hogy előzetesen kalkulált eredményeit 263 millió fonttal azaz több mint 100 milliárd forinttal túlbecsülte. A cég nehéz évet él át: augusztusban három éven belül a harmadik nyereségfigyelmeztetését adta ki, ezért 11 évi mélypontra süllyedt a Tesco-részvények árfolyama.

Japánban androidok váltják le a boltosokat: robotok árulnak kávéfőzőket és tartozékokat a Nestle üzletekben. A derékig érő, amúgy francia fejlesztésű és tajvani gyártású android képes tanulni, tud érzelmeket kifejezni, illetve hatékonyan dolgozik. Japán egyike azoknak az országoknak, ahol nagy a munkaerőhiány, ezen próbál most segíteni a világ legnagyobb élelmiszeripari cége.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Nagy bejelentést tett az inflációról az MNB – de az árrésstop mindent boríthat
Privátbankár.hu | 2025. december 18. 11:09
Érdemben változtatta inflációs előrejelzését a jövő évre a Magyar Nemzeti Bank.
Makro / Külgazdaság Tud még olcsóbb lenni a benzin? Igen!
Privátbankár.hu | 2025. december 18. 09:52
A hét második felében tovább csökkennek a hazai üzemanyagárak.
Makro / Külgazdaság Négy hónap múlva vége az Orbán-rendszernek egy friss kutatás szerint
Privátbankár.hu | 2025. december 18. 09:17
Republikon: 12 százalékpont a Tisza előnye.
Makro / Külgazdaság Újabb nagy bejelentést tett a 4iG
Privátbankár.hu | 2025. december 18. 06:53
További 16 járásban kezdhet optikai hálózatfejlesztést.
Makro / Külgazdaság Szijjártó Péter nagy bejelentéssel jelentkezett New Yorkból
Privátbankár.hu | 2025. december 18. 06:29
A külügyminiszter nagy számokról beszélt.
Makro / Külgazdaság Kiderült: mégsem a magyarok fogyasztanak a legkevesebbet az EU-ban
Privátbankár.hu | 2025. december 17. 19:58
Lettországot megelőzzük, ezért az uniós átlag 73 százalékával sem áll utolsó helyen Magyarország a tényleges egyéni fogyasztást nézve. Az egy főre jutó GDP azonban visszaesett.
Makro / Külgazdaság Bezuhant a forint, októberi szinten az euró ára
Privátbankár.hu | 2025. december 17. 18:35
Mindhárom fő devizával szemben gyengült a forint szerdán. A svájci frankhoz képest történt a legnagyobb elmozdulás, az euró október óta nem volt ilyen drága.
Makro / Külgazdaság 3D-nyomtatással foglalkozó amerikai cég települ Budapestre
Privátbankár.hu | 2025. december 17. 16:10
Erős napja van Szijjártó Péternek, a külügyminisztérium ugyanis szerdán zárhatja le a megállapodást három amerikai cég magyarországi beruházásáról. Egyikük Budapestre jönne, a másik kettő Tatabánya, illetve Hódmezővásárhely mellé.
Makro / Külgazdaság Már két év sem maradt az orosz gáz importálására, döntött az Európai Parlament
Privátbankár.hu | 2025. december 17. 14:23
500-120 arányban megszavazta az Európai Parlament az orosz gáz importjának leállítását. A jelentéstevő szerint a figyelmet most az olajra kell fordítani, amellyel kapcsolatban a jövő év elején hozhat állásfoglalást az Európai Bizottság.
Makro / Külgazdaság Átírták a számot, a vártnál jobban alakult az euróövezet inflációja
Privátbankár.hu | 2025. december 17. 12:51
Novemberben az előző havival megegyezően 2,1 százalék volt az éves infláció az euróövezetben az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat szerdán közzétett végleges adatai alapján.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG