2p

Németország a NATO történetének legnagyobb légi bevetési gyakorlatának megrendezésére készül – egy erődemonstrációnak, amelynek célja, hogy lenyűgözze a szövetségeseket és a potenciális ellenfeleket, például Oroszországot - közölték tisztviselők.

A jövő héten kezdődő Air Defender 23 gyakorlaton 25 nemzet 10 000 résztvevője és 250 repülőgépe fog reagálni egy NATO-tagország elleni szimulált támadásra.

Az AP jelentése szerint csak az Egyesült Államok 2000 légi nemzeti gárda személyzetét és körülbelül 100 repülőgépet küld a június 12-23-i kiképzésen.

10 ezer résztvevő, 250 repülő vesz részt. Fotó: Depositphotos
10 ezer résztvevő, 250 repülő vesz részt. Fotó: Depositphotos

Amy Gutmann, az Egyesült Államok németországi nagykövete szerint ez egy olyan gyakorlat, amely teljesen lenyűgöző lenne bármilyen civil számára, aki megnézhetné, de senkit sem kényszerítenének rá, hogy megnézze.

Ez a gyakorlat minden kétséget kizáróan bizonyítja a NATO-ban szövetséges erők mozgékonyságát és gyorsaságát. Meglepődnék, ha a világ bármely vezetője nem venné tudomásul, mit mutat ennek a szövetségnek az ereje. És ebbe Putyin is beletartozik - tette hozzá.

Míg a gyakorlatot több éve tervezgették, Oroszország 2022 februári Ukrajna inváziója arra késztette a NATO-t, hogy valóban felkészüljön a területe elleni támadás lehetőségére. (The Guardian)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Megy vagy marad a védett üzemanyagár? Tárgyalt Magyar Péter és Hernádi Zsolt
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 20:41
A Mol szerint zavartalan az üzemanyagellátás, a védett árakat pedig az új kormány is fenntartja majd. 
Makro / Külgazdaság Mit tud tenni a gazdasággal a Magyar-kormány? Erről is kérdezzük Pogátsa Zoltánt a Klasszis Klub Live-ban
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 12:53
A közgazdász, szociológus, a Soproni Egyetem docense április 23-án, csütörtökön délután 15 óra 30 perckor lesz a vendége a Klasszis Média egyórás élő adásának. Amelyben szokás szerint nemcsak mi kérdezünk, hanem ezt olvasóink is megtehetik, akár előzetesen, akár a Klasszis Média YouTube-csatornáján, illetve az Mfor és a Privátbankár Facebook-oldalán közvetített adás során.
Makro / Külgazdaság 173 milliárdos búcsúajándékot hagy a kasszában az Orbán-kormány Magyar Péteréknek
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 12:43
Nagy érdeklődés mellett, alacsonyabb kamatszinteken keltek el az államkötvények a csütörtöki aukción, az ÁKK közel háromszor annyit adott el mint tervezett.
Makro / Külgazdaság Klebelsberg Központ : „Ha megkérdezik a véleményünket, elmondjuk”
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 12:31
A Tisza kormány oktatási programjának egyik radikális pontja a Klebelsberg Központ felszámolása, ezért azt kérdeztük az intézménytől, hogyan látják az új iskolai tanévben betöltött szerepüket. 
Makro / Külgazdaság Még olcsóbb lesz a dízel péntektől
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 12:16
De mi lesz a benzinnel?
Makro / Külgazdaság Akár 1500 milliárdos mínuszt is hozhat a Tisza adóprogramja
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 11:21
A vagyonadó inkább szimbolikus eszköz, a másik oldalon viszont súlyos százmilliárdoktól esne el a költségvetés.
Makro / Külgazdaság Mi folyik itt Britanniában? Az elemzők se értik, mi történt
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 10:41
Nagyon másra számítottak az első három hónapban.
Makro / Külgazdaság Kiderült, milyen búcsúajándékot adnak Brüsszelben Orbán Viktornak
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 10:07
Szimbolikus gesztus. Lenne.
Makro / Külgazdaság Megszólalt Matolcsy György a választások után
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 09:29
De nem beszélt az eredményről.
Makro / Külgazdaság Egyetlen szavazással hatalmas vagyonokat szerezhet vissza a tiszás kétharmad
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 09:18
A fideszes kétharmad hozta létre a közfeladatot ellátó közérdekű vagyonkezelő alapítványokat, a tiszás akár törölheti is őket. A vagyontömeg legalább 3058,7 milliárd forint.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG