2p

A támadásait alig lehet kivédeni.

Biztonsági figyelmeztetést küldött szét a német szövetségi IT-biztonsági hatóság (BSI) a Pegasus miatt a Spiegel értesülései szerint.

A dokumentumban a kémszoftvert második fokozatú fenyegetésnek minősítik a négyes skálán. Ez azt jelenti, hogy a cégeknek, a hatóságoknak és általában a felhasználóknak a szokásosnál jobban kell ügyelniük az esetleges gyanús jelekre a készülékeiknél.

A potenciális fenyegetettség nagy, különösen azért, mert az iOS és az Android aktuális verziói is még mindig sebezhetőnek számítanak

- írja a BSI a lap birtokába került jelentésben.

Alig lehet ellene védekezni. (Illusztráció. Forrás: Depositphotos)
Alig lehet ellene védekezni. (Illusztráció. Forrás: Depositphotos)

A hatóság különösen problematikusnak tartja, hogy a Pegasus általi támadásokat alig lehet kivédeni.

A támadók professzionalitása miatt nagyon nehéz hatékony megelőző védelmi intézkedéseket tenni

- állapítják meg.  

A közelmúltban nemzetközi lapok által publikált tényfeltáró riportok szerint az NSO izraeli kibercég autoriter hajlamú kormányoknak is adott el a Pegasus-kémprogramból. A gyanú szerint titkosszolgálatok azok segítségével aktiválták a célszemélyek mobiltelefonjainak mikrofonjait és így lehallgatták őket, valamint hozzáfértek üzeneteikhez, emailjeikhez, fényképeikhez.

A mit sem sejtő célszemélyek között újságírók éppúgy vannak, mint állam- és kormányfők, vagy éppen cégvezetők. Magyarországon állítólag több mint 300 célpont volt, köztük kormánykritikus újságírók és üzletemberek.    

A magyar kormány nem erősítette meg, de nem is cáfolta a szoftver beszerzését és használatát. Azt állítja ugyanakkor, hogy semmi törvénytelen nem történt, politikai indíttatású megfigyelésre nem került sor.     

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Blokád a Hormuzi-szorosban: megvan, hány hajó jutott át
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 19:50
Minden próbálkozót visszaküldtek.
Makro / Külgazdaság Jó hírt kapnak azok, akiknek nincsen magyar rendszáma
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 15:57
Csütörtökön árváltozás jön.
Makro / Külgazdaság Bejelentették: tényleg megóvja a választási eredményt a Mi Hazánk
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 15:36
Ezt Toroczkai László közölte szerdán.
Makro / Külgazdaság Kongatják a vészharangot Európában az iráni válság miatt
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 14:02
Az EU szerint elhúzódó energiaválság jöhet, ha folytatódik az iráni konfliktus.
Makro / Külgazdaság Felsejlett a technikai recesszió képe a magyar gazdaságban, de mit tehet ellene az új kormány?
Imre Lőrinc | 2026. április 15. 12:59
A legrosszabb forgatókönyv esetén akár technikai recesszióba is süllyedhet idén a magyar gazdaság. Az iráni háború miatti energiaválság hatásait még nem lehet pontosan megbecsülni, de kínálati és versenyképességi oldalon is újabb problémákat okozhat Európában. Idehaza az ipari termelés már februárban is visszaesett, ami nem jó jel.
Makro / Külgazdaság Erste: Az ország érdeke az lenne, hogy az üzemanyagok hatósági árait azonnal kidobjuk
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 12:18
Csütörtökön újabb nagy csökkenés várható a benzin és a gázolaj piaci árainál. Eközben az Erste elemzői azt írják, kiszolgáltatott helyzetbe került az ország energiabiztonsága, ezért azonnal ki kellene vezetni a hatósági árakat az üzemanyagoknál.
Makro / Külgazdaság Magyar Pétert felkérte Sulyok Tamás az új kormány megalakítására
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 11:10
Az új Országgyűlés alakuló ülése május 5-én vagy 6-án lehet.
Makro / Külgazdaság „Kiterjesztjük a rezsicsökkentést” – mondta Magyar Péter a közmédiában
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 10:10
Erősen kezdett a Kossuth rádióban és a köztévében Magyar Péter, őszintén és határozottan beszélt a riporterekkel. 
Makro / Külgazdaság Betlizett az ipar februárban, nehéz lesz a Tisza-kormány dolga
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 08:30
Megerősítette az első becslésben szereplő adatokat a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). Az ipari termelés éves és havi alapon is csökkent Magyarországon februárban.
Makro / Külgazdaság 390 milliárdos informatikai közbeszerzés: megvannak a nyertesek
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 08:19
A Digitális Kormányzati Ügynökség óriási tenderén több tucat informatikai vállalkozás osztozik, ismerős nevek is vannak a nyertesek között.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG