4p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben!
Február 26., Budapest - csoportos kedvezménnyel!

Részletek és jelentkezés >>

Augusztus 1. után akár 120 000 forintba is kerülhet egy négytagú család PCR-tesztje, ha veszélyeztetett országban nyaralt. Ahol pedig nagyon szigorúak a hatóságok, mert két darab negatív eredményt kérnek, ott ennek a dupláját is ki kell fizetniük. Egyszóval a koronavírus-járvány utáni nyár már nem csak a felhőtlen nyaralásról szól. 

Augusztus 1-jéig az állam állja a nyaralás után felmerülő tesztköltségeket, de akkor is csak a külföldről hazaérkezőkét. A háziorvosuk kihívja hozzájuk az Országos Mentőszolgálatot, s már készül is az eredmény. Augusztus 1. után azonban az állam elengedi a kezünket, azaz saját magunknak kell utánajárni, hogy hol és mennyiért végeztethetünk koronavírus-tesztet. Akik azonban olyan célországba utaznak, ahol negatív tesztet kérnek, már most is csak saját költségükön tudják megcsináltatni. 

A pirosnak minősített Albániából hazatérőkre PCR-tesztek vagy karantén vár. Fotó: Pixabay
A pirosnak minősített Albániából hazatérőkre PCR-tesztek vagy karantén vár. Fotó: Pixabay

A teljesség igénye nélkül egy táblázatba szedtük össze, hogy a legismertebb magán egészségügyi klinikák mennyiért kínálják tesztjeiket.

Jó hír, hogy áprilishoz képest az árak nem változtak, tehát legalább nem lettek nagyobbak, de ha egy négytagú családról van szó, akkor a PCR teszt átlagos 30 000 forintos árával számolva egy 120 ezer forintos tétel nem igazán jön jól egy nyaralás után.

Épp ezért mindenkinek azt javasolják - sok magánklinika a saját honlapján -, hogy útnak ne induljon úgy, hogy az adott ország nagykövetségének, konzulátusának az oldalát ne tanulmányozná.

További TIPPEK és TUDNIVALÓK az utazáshoz:

  • Az utazást mindig hivatalos szervtől származó írásbeli tájékoztatás alapján tervezzük! 
  • A magán egészségügyi laborok és klinikák honlapján sem egységes a kép. Van, aki arról tájékoztatja a látogatóit, hogy a Nemzeti Népegészségügyi Központ közleménye alapján kizárólag PCR-tesztet fogadnak el az utazás előtt vagy után, de egyes klinikák arról számolnak be, hogy előfordulnak olyan esetek, amikor a gyorsteszt eredménye is elégséges. Erről a karantén címe szerint illetékes Kormányhivatal Népegészségügyi Osztályánál kell tájékozódni a pontos elvárásokról és az eljárás menetéről. 
  • A gyakorlat nem egységes, van, aki a karantént nem hagyhatja el, ezért szükséges igénybe venni a magánklinikák kiszállását a koronavírus-teszt elvégzéséhez. De van, aki egyedi útvonalengedéllyel elhagyhatja a vizsgálatvégzés céljából a karantént, azonban tömegközlekedési eszközt nem vehet igénybe és haladéktalanul vissza kell térnie a karanténba.
  • Előre kell jelezni a teszt elvégzésekor, hogy határátkelési igazoláshoz van szükség rá, mert egy-két helyen nem tudnak utólag igazolást kiállítani (például a Mammut Egészségközpontban).

EMLÉKEZTETŐÜL:

ZÖLD ORSZÁG: korlátozás nélkül beléphet

SÁRGA ORSZÁG:  14 nap karantén otthon vagy más kijelölt helyen - VAGY 5 napon belül, 48 óra különbséggel elvégzett, két negatív PCR-teszt felmutatása, ami igazolja, hogy nem fertőzött az illető. Ebben az esetben nem kell karanténba vonulni. Ha az érkezőnek nincs PCR-tesztje, kérheti ennek elvégzését. Az első negatív eredmény után elhagyhatja a karantént, de el kell végezni a második tesztet is.

PIROS ORSZÁG: 14 nap karantén otthon vagy más kijelölt helyen - VAGY 5 napon belül, 48 óra különbséggel elvégzett két negatív PCR-teszt felmutatása, ami igazolja, hogy nem fertőzött az illető. Ebben az esetben nem kell karanténba vonulni. Ha az érkezőnek nincs PCR-tesztje, a karanténban kérheti ennek elvégzését. Ha mindkettő, 48 óra időkülönbséggel elvégzett teszt negatív eredményt mutat, a magyar állampolgárt felmentik a karantén alól.

 

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Itt a kamatdöntés: Varga Mihályék elkezdték a lazítást, de mi lesz így a forinttal?
Imre Lőrinc | 2026. február 24. 14:02
Közel másfél év után kamatot csökkentett a Magyar Nemzeti Bank.
Makro / Külgazdaság Tavaly harmadával esett a német autóexport Kínába
Privátbankár.hu | 2026. február 24. 13:43
Ezzel folytatta a meredek visszaesést, aminek a következtében a 2022. évi csúcs óta a német ágazati export több mint a felére zsugorodott – áll az IW (Institut der deutschen Wirtschaft) német gazdaságkutató intézet kedden ismertetett jelentésében.
Makro / Külgazdaság Nem akármit válaszolt Orbán Viktor az uniós figyelmeztetésre
Privátbankár.hu | 2026. február 24. 12:04
Nem tud úgy tenni a magyar miniszterelnök, mintha mi sem történt volna, és amíg nincs olajszállítás, nem lesz uniós pénz sem Ukrajnának – írta António Costának.
Makro / Külgazdaság Hatalmasat kaszált néhány Mol-vezető, amikor leállt a Barátság kőolajvezeték?
Privátbankár.hu | 2026. február 24. 11:41
Bennfentes kereskedés gyanújával fordult a jegybankhoz a tőzsdei kisbefektetőket képviselő szövetség.
Makro / Külgazdaság Új terület került a fókuszba: felkészül a kiskereskedelem Nagy Márton szavai után?
Imre Lőrinc | 2026. február 24. 11:14
Ismét felerősödött a külföldi cégek túlsúlyával kapcsolatos retorika Magyarországon. A bankszektor után Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter a kiskereskedelmi ágazatot „fájó pontként” jellemezte, ahol csökkent a magyar tulajdon aránya az elmúlt 15 évben. Eközben a kereskedelem inkább a folyamatos és hirtelen jogszabályváltozások súlyát nyögi, naponta 9 bolt zár be Magyarországon.
Makro / Külgazdaság Kiderült, mennyivel lesz drágább a tankolás
Privátbankár.hu | 2026. február 24. 09:47
Főleg a dízel kerül majd többe.
Makro / Külgazdaság Jegybanki milliók érkeztek Balog Zoltán ökumenikus alapítványához
Privátbankár.hu | 2026. február 24. 08:43
A jegybank által adott támogatás sorsáról Balog Zoltán kurátorként dönthet.
Makro / Külgazdaság Kiderült, hogy mely nagybankok ügyfelei kezdhetnek aggódni
Privátbankár.hu | 2026. február 24. 08:16
Nagy Márton megnevezett négy nagybankot, amelyek maradhatnak az országban.
Makro / Külgazdaság Dróntámadás érte a Barátság vezeték egy fontos pontját
Privátbankár.hu | 2026. február 23. 16:27
Egy szivattyúállomást támadtak drónok.
Makro / Külgazdaság Nagyon pipa lesz, ha meglátja, hogyan alakul a benzin ára
Privátbankár.hu | 2026. február 23. 12:02
Erre lehet számítani akutakon, már a keddi naptól.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG