2p

Hamarabb hazahozná az uniós pénzeket egy Tisza-kormány, mint az Orbán-kormány?
Maradt még szövetségese Magyarországnak Európában?

Online Klasszis Klub élőben Szent-Iványi Istvánnal!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a neves külpolitikai szakértőt!

2025. július 30. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Jelen szabályozás szerint december 31-ig köthető szerződés babaváró hitelre, és mivel a kormányzat részéről nincs konkrétuma a meghosszabbításnak, néhány hazai bank már nem vagy csak rövid ideig fogad be ilyen kérelmeket.

A Babaváró hitel az érvényben lévő jogszabály alapján 2022. december 31-én lejár, ez azt jelenti, hogy az érdeklődőknek addig alá kell írniuk a hitelszerződést. A kormány bejelentette, hogy a konstrukciót meghosszabbítja, azonban

a részletekről még semmilyen szabályozás nem jelent meg.

A Bankmonitor szerint elképzelhető, hogy egyes feltételek még módosulnak is az elkövetkező évben.

Bár kormányzati szinten megígérték a Babaváró hitelprogram folytatását, egyelőre semmi konkrétumot nem tudnak a pénzintézetek sem. Fotó: Pexels
Bár kormányzati szinten megígérték a Babaváró hitelprogram folytatását, egyelőre semmi konkrétumot nem tudnak a pénzintézetek sem. Fotó: Pexels

A portál gyűjtése rámutat, ebben a szituációban egyes bankok felfüggesztették a termék értékesítését, vagy tájékoztatást tettek ki a teendőkkel kapcsolatban:

  • A CIB Bank december 15-től nem fogad be Babaváró kérelmet.
  • A MagNet Bank december 12-vel függesztette fel a termék értékesítését.
  • Az MKB Bank december 23-ig fogad be Babaváró kérelmeket.
  • Az OTP Bank nem függesztette fel a Babaváró befogadását. Ugyanakkor kiadott egy figyelmeztetést, miszerint december 15-ét követő befogadások esetén nem garantálható, hogy a szerződéskötésre sor kerül még az idei évben.
  • Az UniCredit Bank is felhívja az érdeklődők figyelmét a honlapján a határidőkre. A pénzintézet mindaddig befogadja a kérelmeket, amíg reálisnak látja az idei évben a szerződéskötést.

A többi pénzintézet honlapján még érdemi információt nem találni. Ettől függetlenül érdemes sietni, hiszen az idei évből már nincs sok hátra.

Ez különösen igaz abban az esetben, ha még a dokumentumokat se szerezték be az érdeklődők. Ugyanis

december 22-ét követően igazgatási szünet lesz, ezen időszak alatt a társadalombiztosítási igazolás beszerzése is nagyon nehéz lesz,

ugyanis csak 60 kormányhivatal lesz nyitva országszerte – hívja fel a figyelmet a Bankmonitor.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Olyan helyen járt Donald Trump, ahol előtte kevés amerikai elnök – pedig ott van a szomszédban
Privátbankár.hu | 2025. július 25. 09:32
Nem szokás elnökként benézni a jegybankhoz, de Trump ezt is megtette. Nem szándékozik idő előtt lecserélni a Fed elnökét, de a nyomást fenntartja.
Makro / Külgazdaság Két szempontból is fájhat a KSH legújabb adata a kormánynak
Privátbankár.hu | 2025. július 25. 08:46
Fogy a magyar, és vele fogynak a dolgozók is.
Makro / Külgazdaság Erősödik az amerikai gazdaság
Privátbankár.hu | 2025. július 24. 17:19
Trump elégedett lehet.
Makro / Külgazdaság Bejött, amit vártak: mutatjuk az EKB lépését
Privátbankár.hu | 2025. július 24. 14:45
Nem volt változtatás.
Makro / Külgazdaság Már megremeg a német cégek térde Trump miatt
Privátbankár.hu | 2025. július 24. 13:31
Érzik a vámterheket.
Makro / Külgazdaság Bármi megtörténhet a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2025. július 24. 10:56
A kutak árai változhatnak.
Makro / Külgazdaság Harcra készül a vámháborúban Európa?
Privátbankár.hu | 2025. július 23. 15:33
Összevonták a két szankciós listát.
Makro / Külgazdaság Ilyen csoda kellene, hogy Orbán Viktor nyugodtan aludhasson
Privátbankár.hu | 2025. július 23. 11:34
Álom már van. De elúszni látszik.
Makro / Külgazdaság Trumpnak sikerült egy újabb pofont lekevernie az amerikai autógyártóknak?
Privátbankár.hu | 2025. július 23. 10:48
A Fehér Ház szerint hatalmas győzelem ez az amerikai gyártóknak – az amerikai gyártók szerint viszont nagyon rossz üzlet köttetett.
Makro / Külgazdaság Donald Trump „a történelem legnagyobb kereskedelmi megállapodását” jelentette be
Privátbankár.hu | 2025. július 23. 06:44
Az Egyesült Államok és Japán megállapodást kötött a Trump által kivetett súlyos vámok csökkentéséről.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG