2p

Ezt ügyvédje közölte az ellenzéki vezérről.

Megromlott az egészsége a fogolytelepen lévő Alekszej Navalnijnak - jelentette ki Olga Mihajlova, az elítélt ellenzéki politikus ügyvédje szerdán a Meduza ellenzéki hírportálnak.

A jogi képviselő szerint

Navalnijnak kedd óta bénul a lába, korábban pedig hátfájásra panaszkodott.

Az őrizetest pénteken megvizsgálta egy neurológus, aki két ibuprofen gyulladásgátló tablettát adott neki, amitől azonban nem lett jobban.

Az ellenzéki ügyvédjeit nem engedik be a telepre. Leonyid Volkov, a Navalnij-hálózatokat külföldről irányító aktivista Telegram-bejegyzésben adott hangot annak a gyanújának, hogy a rabot börtönkórházba vitték, amit az intézmény parancsnoksága megpróbál eltitkolni.

Navalnij a Vlagyimir megyei Pokrov 2. javítókolóniában tölti büntetését.

Alekszej Navalnij orosz ellenzéki vezér egy meneten Moszkvában 2020. február 29-én. A felvonuláson egy meggyilkolt ellenzéki politikusra, Borisz Nyemcovra emlékeztek. EPA/YURI KOCHETKOV
Alekszej Navalnij orosz ellenzéki vezér egy meneten Moszkvában 2020. február 29-én. A felvonuláson egy meggyilkolt ellenzéki politikusra, Borisz Nyemcovra emlékeztek. EPA/YURI KOCHETKOV

Az ellenzéki politikust január 17-én Moszkvában vették őrizetbe, amikor hazatért Berlinből, ahol kórházi és rehabilitációs kezelést kapott,

miután több nyugati laboratórium egybehangzó szakvéleménye szerint augusztusban Oroszországban megmérgezték.

Február 2-án egy moszkvai bíróság letöltendőre változtatta Navalnijra az úgynevezett Yves Rocher-ügyben korábban kiszabott felfüggesztett szabadságvesztést. Az ítélet értelmében Navalnijnak a korábban házi őrizetben eltöltött idő figyelembevételével a rá kirótt három és fél évből valamivel több mint két és fél évet kell letöltenie.

A korábbi verdikt megváltoztatását az orosz büntetés-végrehajtás kérte, azt állítva, hogy a vádlott hatvanszor sértette meg a feltételes szabadlábra helyezéssel járó kötelmeket. Az elsőfokú döntést Navalnij megfellebbezte, de a fővárosi bíróság február 20-án helybenhagyta azt.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Ebben leköröztük a németeket szeptemberben
Privátbankár.hu | 2025. október 14. 13:15
Idei csúcsára gyorsult a németországi éves infláció szeptemberben a német szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis kedden ismertetett végleges adatai szerint, míg hazánkban az augusztusi 4,3 százalékos értéken stagnált.
Makro / Külgazdaság Von der Leyen: Itt az ideje befektetni Montenegróban
Privátbankár.hu | 2025. október 14. 12:41
A balkáni ország 2028-ban szeretne csatlakozni az Európai Unióhoz, de az Európai Bizottság elnöke azt szeretné, hogy a befektetők már előre számoljanak ezzel. Itt épülhet az első kikötő zéró kibocsátással az Adriai-tengeren.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter: ha áprilisig nem lesz béke, idehívjuk a békekonferenciát
Privátbankár.hu | 2025. október 14. 12:13
Megbízható NATO-szövetségesként képzeli el a jövőben Magyarországot a Tisza Párt elnöke, Magyar Péter. Azt ígérte, több tízezer közpénzes szerződést fognak felülvizsgálni, a vagyonadó pedig önbevallásos rendszerben működik majd.
Makro / Külgazdaság A Trump-megállapodás után kedden is ropognak a fegyverek a Gázai övezetben
Privátbankár.hu | 2025. október 14. 11:33
Az izraeli hadsereg szerint a palesztinok átlépték a határvonalat, amiben megállapodtak. A határsértőkre tüzet nyitottak, hat ember vesztette életét.
Makro / Külgazdaság Folytatódik a pozitív trend a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2025. október 14. 11:14
Tovább csökken a benzin literenkénti átlagára, ezzel az októberi áresés már 11 forint.
Makro / Külgazdaság A békemegállapodás után is bizonytalan a Gázai övezet jövője
Privátbankár.hu | 2025. október 14. 10:44
Donald Trump nagyszabású terve szerint egy átmeneti időszak után a Palesztin Hatóság irányítaná a Gázai Övezetet, ahogyan Ciszjordániát is. Ehhez azonban hosszú út vezet, és egyelőre feszült a hangulat amiatt is, hogy a hadifoglyok holttestei közül nem mindet adta vissza a Hamász Izraelnek.
Makro / Külgazdaság Tovább tömi az unió pénzzel Oroszországot Ukrajna háta mögött
Litván Dániel | 2025. október 14. 10:33
Tényleg csak Magyarország és Szlovákia a fekete bárányok? Továbbra is hatalmas összegekért vásárol orosz energiát az unió, de más árukért cserébe is ömlenek az eurómilliárdok az orosz háborús gépezetbe.
Makro / Külgazdaság Megint az Orbán-kormány miatt kerülhet bajba Ursula von der Leyen
Litván Dániel | 2025. október 14. 10:14
Kedden fontos meghallgatást tartanak a Magyarországnak járó uniós támogatások feloldása ügyében.
Makro / Külgazdaság Trump: Orbán Viktor a következő választáson még jobban fog szerepelni
Privátbankár.hu | 2025. október 14. 09:59
Sarm es-Sejkben találkozott az amerikai elnök Orbán Viktorral, ahol nagyszerű vezetőnek nevezte a magyar kormányfőt. 
Makro / Külgazdaság Börtönbe vonul Sarkozy, de ezzel még nincs vége a líbiai pernek
Privátbankár.hu | 2025. október 14. 08:51
A hét vádlott és az ügyészség is fellebbezett, az újabb per tárgyalása márciusban lesz. A franciák 61 százaléka igazságosnak tartja, hogy Sarkozynek börtönbe kell vonulnia.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG