2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Szakértői vélemények szerint a héten kamatot csökkenthet a Fed, 2008 óta először.

Szakértők azzal számolnak, hogy az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed kamatot csökkent a héten, először 2008 óta. A Reuters által megkérdezett 111 elemző döntő része, több mint 95 százaléka szerint a Fed a július 31-én záródó kétnapos ülésén 25 bázisponttal mérsékli az alapkamatot. Két elemző nagyobb, 50 bázispontos kamatvágásra számított, további kettő pedig úgy vélték, hogy a Fed szinten tartja az alapkamatot.

A felmérés arra nem tért ki, hogy milyen további kamatdöntést várnak a szakértők a Fed részéről. A határidős piacok egyelőre három kamatcsökkentést áraztak be 2019 végéig.

Jerome Powell, a Fed elnöke július közepén, féléves rendszeres kongresszusi meghallgatásán egyértelmű jelzést tett arra, hogy a szövetségi tartalékbankrendszer kamatcsökkentésre készül. Jerome Powell megfogalmazása szerint "a világkereskedelmi ellentétek eszkalálódása miatt kialakult bizonytalanság és a világgazdasági növekedés ütemével szemben felmerült aggodalmak kételyeket támasztanak az Egyesült Államok növekedési kilátásaival szemben is".

A kamatalakító nyíltpiaci bizottság (FOMC) 2015 decembere előtt hét évig tartotta történelmi mélyponton, zéró közeli szinten az alapkamatot a gazdasági növekedés ösztönzése és az infláció felpörgetése céljából. A kamatemelési ciklus elindulása, 2015 decembere óta kilencszer emelt kamatot a Fed, minden alkalommal 25 bázisponttal. Tavaly négyszer emelt kamatot a Fed. Az irányadó kamatsáv jelenleg 2,25-2,50 százalék.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Az elemzőket is meglepte, ami az Egyesült Államokban történt
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 10:58
Tízhavi mélyponton a fontos mutató.
Makro / Külgazdaság Árverezik a kormány becsődölt stratégiai partnerének egyik legnagyobb gyárát
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 10:09
3,6 milliárd forintról indul a licit a Tungsram nagykanizsai üzeméért.
Makro / Külgazdaság Von der Leyent visszaküldik a tervezőasztalhoz, Orbán Viktor ünnepelhet az ukrán csatlakozás ügyében
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 09:18
„Vége van” – mondták ki az uniós diplomaták az Európai Bizottság „fordított bővítési” tervéről – és még a 90 milliárdos hitel ügye sem rendeződött.
Makro / Külgazdaság Rengeteget vásároltak a magyarok januárban is
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 08:30
3,5 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom januárban a KSH adatai szerint.
Makro / Külgazdaság GKI: az építőipari cégek harmada jó évben bízik
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 07:28
Az építőipari termelés változatlan áron mérve – két visszaesést hozó év után – 2025-ben 2,8 százalékkal tudott bővülni. A tavaly december végi ágazati szerződésállomány csaknem 50 százalékkal volt magasabb az egy évvel korábbinál. A GKI februári felmérése szerint a megkérdezett építőipari vállalkozások harmada árbevételének növekedésére számít 2026-ben az előző évhez képest, csökkenéstől 21 százalékuk tart. A 10 fő alatti cégek e téren kevésbé optimisták, de az 50 fő felett foglalkoztatók már sokkal inkább azok. További kedvező jel, hogy a GKI ágazati bizalmi indexe februárban tizenhárom havi csúcsára emelkedett. 2026-ban az építőipari termelés volumene 2-3 százalékkal nőhet az előző évhez képest – ebben a hazai és a nemzetközi elemzők is egyetértenek.
Makro / Külgazdaság A sajtó és hozzátartozók fogadták Szijjártó Péteréket Budapesten
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 07:18
Leszállt a miniszter gépe, rajta a két elengedett hadifogollyal.
Makro / Külgazdaság Megvan, ki vezetné Ukrajnába a magyar kormány küldöttségét
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 06:56
A helyszínen mérné fel a Barátság vezeték állapotát a magyar kormány, az is megvan, kit jelöltek ki a küldöttség vezetésére.
Makro / Külgazdaság Magyar vezérigazgatói felmérés: romlott a bizalom
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 17:48
A magyar cégvezetők fókuszában a technológiai átalakulás kényszere áll – közölte a PwC nemzetközi tanácsadó cég szerdán az MTI-vel a magyar vezérigazgatók körében végzett felmérése alapján.
Makro / Külgazdaság A Barátság vezeték leállásnál sokkal nagyobb veszteség éri most Magyarországot
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 16:45
A magyar kormány ugyan az energiáit az Ukrajnával való vita köti le, energetikai szempontból számunkra az iráni háború sokkal nagyobb költséggel jár számunkra nemzetgazdasági szinten, áll az Mfor kedd reggel megjelent elemzésében.
Makro / Külgazdaság Minden korábbi várakozást felülírt a közel-keleti háború a magyar gazdaságban
Herman Bernadett | 2026. március 4. 16:31
A korábban biztosra vett márciusi kamatvágás elmaradhat, az infláció emelkedhet a közel-keleti konfliktus miatt. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG