Itt van minden, amit az Otthon Start programról tudni kell, mielőtt belevágna

Szeptembertől indul az Otthon Start Program, amely akár 50 millió forintos, fix 3 százalékos, államilag támogatott kamatozású hitellel segíti a lakást vásárlókat, építőket – családi állapottól és gyermekszámtól függetlenül, gyermekvállalási kötelezettség nélkül. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat az igénylés feltételeiről.
Itt van minden, amit az Otthon Start  programról tudni kell, mielőtt  belevágna
3p

Változó hazai szabályozás: mit vár el az Ön cégétől a hatóság?
Sokakat érint - jöjjön el!

Klasszis Talks & Wine - Fenntarthatóság 2025 ősz

2025. szeptember 17.

Részletek itt >

Több mint 50 ezer magyar jelezte, hogy külföldön szeretné leadni szavazatát az áprilisi országgyűlési választáson. Közel kétszer annyian vetették fel magukat a külképviseleti névjegyzékében, mint négy éve. Londonban 8 800 választó adja majd le a voksát.

Szombaton 16 órakor lezárult a külképviseleti névjegyzékbe vétel határideje. Az áprilisi országgyűlési választáson a Magyarország külképviseletein szavazók több mint 16 százaléka, csaknem 8800 választópolgár Londonban akarja leadni voksát.

Még többen lesznek

A 118 nagykövetségen, illetve konzulátuson jövő szombaton és vasárnap az NVI szombati adatai szerint 53 515-en szavazhatnak, de azok, akik pénteken és szombaton nyújtották be kérelmüket, még nem szerepelnek a nyilvántartásban, így várhatóan ez a szám még nőni fog.

Négy éve az országgyűlési választáson 28 161 embert vettek fel a külképviseleti névjegyzékbe. A külképviseleteken a diplomáciai képviselet munkatársai lesznek a külképviseleti választási iroda (küvi) tagjai, az iroda vezetője pedig a Külügyminisztériumból érkezik.

Turbóüzemmód Londonban

Mivel Londonban nagyon sokan jelentkeztek, 14 függönyös szavazófülke áll majd rendelkezésre, de a termet úgy tervezték meg, hogy még 8-12 fülke elhelyezhető benne. A sok szavazó miatt kisebb csoportokba osztják a külképviseleti szavazókat, hogy így több asztal mellett fogadhassák a voksolókat.

A külképviseleti választási irodák vezetői várhatóan a jövő hét elején, a külképviseleti névjegyzékbe vétel véglegessé válása után személyesen viszik ki a voksoláshoz szükséges szavazólapokat és borítékokat a külképviseletekre.

London mellett további 15 olyan külképviselet van, ahol 900-nál is többen szavaznának:

  • München (4589),
  • Stuttgart (3257),
  • Hága (2308),
  • Bern (2268),
  • Berlin (2147),
  • Beregszász (1937),
  • Bécs (1931),
  • Brüsszel (1928),
  • Csíkszereda (1521),
  • Manchester (1493),
  • Dublin (1228),
  • Párizs (1216),
  • Koppenhága (1153),
  • New York (992)
  • és Edinbourgh (965).

A húsznál kevesebb szavazót váró külképviseletek a következők:

  • Algír és Csungking (19-19),
  • Eszék és Kassa (17-17),
  • Abuja (16),
  • Minszk (14),
  • Almati (13),
  • Kazány (11),
  • Addisz-Abeba,
  • Accra, Tripoli és Ulánbátor (10-10),
  • Brazíliaváros és Jekatyerinburg (9-9),
  • valamint Luanda (7).

A legtöbb helyen - öt külképviseleten - az Amerikai Egyesült Államokban tartózkodók voksolhatnak (Washington, New York, Chicago, Los Angeles és San Francisco). Négy külképviseleten szavazhatnak Kínában (Csungking, Sanghaj, Hong Kong, Peking), Németországban (Berlin, Düsseldorf, München, Stuttgart), Oroszországban (Jekatyerinburg, Kazány, Moszkva, Szentpétervár). Három külképviseleten lehet szavazni Ausztráliában (Canberra, Melbourne, Sydney), Nagy-Britanniában (Edinburgh, London, Manchester), Romániában (Bukarest, Csíkszereda, Kolozsvár) és Ukrajnában (Kijev, Ungvár, Beregszász).

Két helyszínen lehet szavazni Brazíliában (Brazíliaváros és Sao Paulo), Horvátországban (Zágráb és Eszék), Indiában (Mumbai és Újdelhi), Kanadában (Ottawa és Toronto), Kazahsztánban (Asztana és Almati), Lengyelországban (Krakkó és Varsó), Olaszországban (Milánó és Róma), Spanyolországban (Barcelona és Madrid), Szerbiában (Szabadka és Belgrád), Szlovákiában (Pozsony és Kassa), Szlovéniában (Lendva és Ljubljana), Törökországban (Isztanbul és Ankara), valamint Vietnamban (Hanoi és Ho Si Minh-város).

A külképviseleteken leadott szavazatokat tartalmazó urnákat a külképviseleteken nem bontják fel, hanem Magyarországra szállítják, és a voksokat "bekeverik" a szavazópolgár választókerületében az egyik szavazókör szavazatai közé.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Ezt nem láttuk jönni az euróövezetben
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 15. 13:17
Júliusban az elemzők által vártnál kissé nagyobb lett az euróövezet külkereskedelmi többlete az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat hétfőn közzétett első becslése alapján. Az előző havihoz képest nőtt, az egy évvel korábbihoz képest csökkent az euróövezet külkereskedelmi többlete.
Makro / Külgazdaság Forrong Amerika a politikai merénylet után
Káncz Csaba | 2025. szeptember 15. 10:29
A merénylet áldozatává vált Charlie Kirk egyre inkább vallási meggyőződéssel igazolta az autoriter politikát. A republikánusok óva intenek Kirk halálának kigúnyolódásától, és súlyos következményekkel fenyegetőznek. Káncz Csaba jegyzete.
Makro / Külgazdaság Emelkedik a benzin ára keddtől
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 15. 09:33
A beszerzési ár literenként 2 forinttal nő, ez pedig 590 forint fölé emelheti az átlagárat.
Makro / Külgazdaság Az egész bolygón leállt a Starlink, de Ukrajnában több múlik ezen
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 15. 08:27
Hétfő reggel leállt Elon Musk műholdas internetszolgáltatása, magyar idő szerint reggel 7 óra után fokozatosan kezdett visszajönni a jel.
Makro / Külgazdaság Legalább 10 milliárd forintos beruházást tervez a kínai elektromos buszokat gyártó cég
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 15. 07:21
Erős versenyzőnek tartja Magyarországot a többségi tulajdonos vezérigazgatója, Cliff Zhang.
Makro / Külgazdaság Gyilkos alkut kötött Ursula von der Leyen Trumppal?
Litván Dániel | 2025. szeptember 14. 17:04
Emberéletekben is mérhető következményei lehetnek, ha az unió beengedi az amerikai előírásoknak megfelelő monstrumokat az útjaira. Márpedig az Egyesült Államokkal kötött megállapodás szövegéből az következik, hogy be fogja.
Makro / Külgazdaság A magyar vétó mellett is keresi a lehetőséget az EU Ukrajna csatlakozásához
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 14. 16:29
Erről Ukrajna európai integrációért felelős miniszterelnök-helyettese beszélt. A csatlakozáshoz minden tagállam jóváhagyása szükséges lenne, de a magyar kormány kitart a vétó mellett.
Makro / Külgazdaság Nagy Márton: az AI kitörési pont Magyarország számára
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 14. 15:34
Elkészült az ötéves terv az AI kapcsán, a nemzetgazdasági miniszter szerint 15 százalékkal növelheti a magyar GDP-t a mesterséges intelligencia használata.
Makro / Külgazdaság Ezért közeledhet a magyar kormány Belaruszhoz
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 14. 14:51
Lukasenka hintapolitikája a Nyugatnak szól: arra akarja kényszeríteni az EU-t, hogy oldja fel a gazdasági, kereskedelmi blokádot Belarusszal szemben. 
Makro / Külgazdaság Az egyik legnagyobb orosz olajfinomítót találta el az ukrán hadsereg
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 14. 12:43
A hírt a magyar származású Robert Brovdi parancsnok erősítette meg.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG