3p

Mi jön az Orbán-korszak után?
Mit tud tenni a gazdasággal a Magyar-kormány?

Online Klasszis Klub élőben Pogátsa Zoltánnal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, szociológust!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

Orbán Vikor miniszterelnök szerint ameddig nincs elég vakcina, addig maradnak a korlátozások.

A korlátozások feloldására azután lehet számítani, hogy az egészségügyi dolgozók, szociális dolgozók, majd a 60 év feletti krónikus betegek és a védekezésben résztvevő további szereplők beoltása is megtörtént - jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.

Orbán Viktor a Kossuth Rádió stúdiójában, még egy korábbi alkalommal. Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt
Orbán Viktor a Kossuth Rádió stúdiójában, még egy korábbi alkalommal. Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

Ez legalább kétmillió embert jelent, jelenleg azonban csak 139 ezer embert oltottak be Magyarországon.

Ha már senki sincs közvetlen életveszélyben, akkor lehet beszélni az enyhítésekről. 

- mondta a miniszterelnök. Orbán Viktor elárulta, hogy döntés születhet arról, hogy az érettségiző diákokat és tanáraikat soron kívül beolthatják. A miniszterelnök azt is elmondta, hogy a kormány tagjait a védekezésben résztvevőkkel együtt (katonák, rendőrök) fogják majd beoltani. Orbán leszögezte: ha ez mind megtörténik, akkor jöhet az új időszámítás, ekkor lehet megszabadulni a korlátozásoktól, ha ezeknek a csoportoknak a beoltásához lesz elég vakcina. Ez azonban szerinte nem jelenti azt, hogy ezeket a csoportokat mind be is kell oltani, mert az oltás önkéntes. 

A kormányfő beszélt a tegnap esti uniós megbeszélésről is.

Én nem vagyok udvariatlan ember, nem akartam felborítani az asztalt. Nekünk nem magyarázatra van szükség, hanem vakcinára. Ha az unióból nem érkezik vakcina, jöjjön máshol. Nem lehet, hogy ezért haljanak meg magyarok

- fogalmazott. Orbán Viktor elmondta, hogy az állam- és kormányfők ülésén a V4 feltette a kérdést, hogy látva a Brexit utáni Nagy-Britannia oltási eredményeit az AstraZeneca vakcinával, nem kellene esetleg levonni a tanulságot az eddigi oltóanyag beszerzéssel és ellátással kapcsolatban. Emlékeztetett: a magyar külügyminiszter ma tárgyal Moszkvában az orosz vakcináról és tárgyalnak Kínával is. 

Elmondta a legújabb koronavírus-adatokat is a kormányfő: 1311 új fertőzöttet találtak és 98 beteg halt meg, miközben 274 ember van lélegeztetőgépen. Összesen 138 983 embert oltottak be, és mintegy 400 ezer ember tartozik a beoltott vagy a betegségen átesettek csoportjába. Ha ez a szám eléri az egymilliót, akkor szerinte el lehet kezdeni azon gondolkodni, hogy rájuk már nem fognak vonatkozni a kijárási tiltások, így este 8 után is szabadon mozoghatnak. 

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Már hétfőn újraindulhat a Barátság vezeték, közölte Orbán Viktor
Privátbankár.hu | 2026. április 19. 16:57
Brüsszel közvetítésével kapott üzenetet Kijevből a választásokon vesztes miniszterelnök.
Makro / Külgazdaság Von der Leyenéknek is sürgető lenne az előrelépés az uniós pénzek ügyében
Privátbankár.hu | 2026. április 19. 14:53
De egyelőre csak a továbblépés lehetőségeiről egyeztettek Budapesten.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter: uniós pénzek nélkül nem lehet beindítani a magyar gazdaságot
Privátbankár.hu | 2026. április 19. 13:52
Ő is tárgyalt a Budapestre érkezett uniós küldöttséggel a források megnyitásáról.
Makro / Külgazdaság Újra megnyílhat egy másik fontos pénzcsap is Magyarország számára
Privátbankár.hu | 2026. április 19. 12:42
Az uniós pénzek mellett a Norvég Alap is újra érkezni kezdhetnek..
Makro / Külgazdaság Rendszerszintű egyenlőtlenségek jellemezték a magyar választást
Privátbankár.hu | 2026. április 19. 12:26
Állítják a voksolást megfigyelő civil szervezetek.
Makro / Külgazdaság Mi lesz a Mol szerbiai bevásárlásával?
Privátbankár.hu | 2026. április 19. 10:59
Egyeztettek a NIS-üzletről Belgrádban.
Makro / Külgazdaság 50 milliárd dollárnyi olaj veszett oda a közel-keleti válság miatt
Privátbankár.hu | 2026. április 19. 09:44
500 millió hordó tűnt el a világpiacról.
Makro / Külgazdaság Nem hiába kongatják a vészharangot? Már a német pénzügyminiszter is aggódik a kerozinhiány miatt
Privátbankár.hu | 2026. április 18. 16:37
Bajban lesz a légiközlekedés, ha nem gyorsul fel az átállás.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter elárulta: ebben a választókerületben a Tisza nem fogadja el a választási eredményt
Privátbankár.hu | 2026. április 18. 15:22
A választókerületben, ahol egy másik Magyar Péter nevű jelölt is indult.
Makro / Külgazdaság Euró, uniós pénzek, védett árak és piaci bizalom: mi várható a gazdaságban a Tisza-kormánytól? Klasszis Podcast
Imre Lőrinc – Izsó Márton | 2026. április 18. 14:40
Több olyan vállalást is tett az április 12-i választáson kétharmados többséget szerző Tisza Párt, amelyek új korszakot nyithatnak a magyar gazdaságpolitika történetében. Ennek talán legszimbolikusabb lépése az euró bevezetése lenne, ami ebben a ciklusban biztosan nem, inkább a 2030-as évek elején valósulhatna meg – mondta el a Klasszis Podcast legújabb epizódjában Nagy János, az Erste makrogazdasági elemzője. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG