2p

Elkerülhetetlen lesz a választások utáni megszorítás?
Tényleg egy újabb Bokros-csomagot szeretne a Tisza Párt?

Online Klasszis Klub élőben Bokros Lajossal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. december 10. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Stoltenberg szerint a terrorizmus felszámolásához összehangolt válaszra van szükség.

Az egység és a szolidaritás üzenetét hordozza majd a NATO-tagországok állam- és kormányfőinek találkozója – mondta az észak-atlanti szövetség főtitkára. Jens Stoltenberg szerint a mostani ülés rövid, mégis rendkívül fontos. A tanácskozás rávilágít, hogy a szövetségesek továbbra is egységesek a terrorizmus elleni harcban, illetve nyitott társadalmaik védelmében – tette hozzá.

Stoltenberg szerint a terrorizmus felszámolása rendkívül összetett kihívást jelent, amelyhez összehangolt válaszra van szükség a biztonsági erők, a hírszerzés, a bíróságok és a hadsereg részéről. A főtitkár továbbá üdvözölte az amerikai védelmi költségek növelését, szerinte ugyanis ez jele az Egyesült Államok elkötelezettségének Európa biztonsága iránt.

Trump újra közeledik a NATO-hoz

A NATO tagállamai 2014-ben vállalták, hogy a következő tíz évben éves GDP-jük legalább 2 százalékát védelmi kiadásoknak szentelik. Ezt a szintet 2016-ig mindössze öt ország – az Egyesült Államok, Nagy-Britannia, Lengyelország, Görögország és Észtország - érte el. A főtitkár szerint azonban így is komoly előrelépések történtek ezen a téren, az európai szövetségesek és Kanada dollármilliárdokkal növelték védelmi kiadásaikat.

Stoltenberg a tehermegosztás fontosságát is hangsúlyozta: szerinte ez nemcsak a védelmi költségek szintre hozásáról szól, hanem például a részvételről is a NATO műveleteiben. Bár Donald Trump amerikai elnök korábban a NATO költségvetésének, az amerikai hozzájárulásnak az újratárgyalását helyezte kilátásba, nemrégiben közölte: még az év végéig "valódi előrelépést" vár a szövetségesek védelmi kiadásainak emelésében.

Trump még az elnökválasztási kampány során elmondta: orosz agresszió esetén csak azoknak a NATO-országoknak a védelméhez nyújtana segítséget, amelyek teljesítették szövetségesi kötelezettségeiket.

Ismét titkokat fecsegett ki Trump?

A New York Times információi szerint az Donald Trump amerikai elnök újabb bizalmas információkat adott ki. Ezúttal Rodrigo Dutertenek, a Fülöp-szigetek elnökének beszélt arról, hogy az Egyesült Államok két  amerikai atomtengeralattjárót küldött a koreai félsziget partjaihoz További részletek a Privátbankár.hu-n. >>>

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Felemás számok jöttek az euróövezetből, mi történt a kiskereskedelemmel?
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 14:11
Stagnálás és növekedés is volt.
Makro / Külgazdaság Megint zsebrevágott 190 milliárdot az Orbán-kormány
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 12:37
Pedig előzetesen 80 milliárddal is megelégedett volna. A kamatokkal is lejjebb lehetett kicsit menni.
Makro / Külgazdaság Megint változik a benzinár pénteken
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 12:08
Sőt, a gázolajé sem marad ugyanannyi.
Makro / Külgazdaság Foghatják a fejüket az építőiparban érdekeltek az euróövezetben
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 11:29
A legnagyobb pozitívumnak a csökkenés csökkenését lehet értékelni.
Makro / Külgazdaság Ennyit tudott teljesíteni Orbán Viktor a béremelésre vonatkozó ígéreteiből
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 11:14
13 helyett 11 százalékra futotta, de legalább a miniszterelnök rémálma nem vált valóra.
Makro / Külgazdaság Egyre nagyobb pácban Ursula von der Leyen: Orbán Viktor is csak csettinthet arra, amit a tervére kapott
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 10:46
A belga miniszterelnök nem sokat udvariaskodott az Európai Bizottság Ukrajna támogatását célzó terveivel kapcsolatban.
Makro / Külgazdaság A tarkóján érezheti Magyar Péter Orbán Viktor leheletét – nagy a változás a Medián legújabb adataiban
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 09:46
A bizonytalanok és a kisebb pártok szavazói körében aratott a leginkább a regnáló miniszterelnök.
Makro / Külgazdaság Továbbra sem csak Orbán Viktor dugja a botot az uniós küllők közé az ukrán mentőcsomag ügyében
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 09:12
Továbbra sincs megegyezés Ukrajna uniós támogatásáról, a belga kormány aggodalmait sem sikerült eloszlatni. Sűrű két hete lesz az uniós diplomatáknak.
Makro / Külgazdaság A magyarok lecserélik a ruhatárat – életjelet adott a kiskereskedelem
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 08:30
Főként a nem élelmiszer-kiskereskedelem bővülésének köszönhetően növekedett a kiskereskedelmi forgalom októberben – a ruhaüzletekben és az illatszereknél nőtt leginkább a forgalom.
Makro / Külgazdaság Elég lesz? A kormány eldöntötte, hány vendégmunkás érkezhet jövőre
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 08:14
Se több, se kevesebb? Tavalyhoz képest biztos.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG