1p
Már tizenegy évesektől sem idegen a droghasználat, a Pest megyei fiatalok a tablettákat sem vetik meg a marihuána mellett
Már tizenegy évesektől sem idegen a droghasználat, a Pest megyei fiatalok a tablettákat sem vetik meg a marihuána mellett

Főként a fű (marihuána) és a különböző tabletták terjedtek el a drogot használó Pest megyei fiatalok körében, akik között tizenegy évesek is vannak – derül ki egy tavalyi, a régió tizenkét középiskolájában végzett felmérésből, amelyet csütörtökön kábítószerügyi konferencián ismertetnek Budapesten.

A fiatalok hatvan százaléka minden hétvégén elbódítja magát, és majdnem mindegyikük jól ismeri a beszerzési forrásokat is – mondta az MTI-nek a konferencia előtt Szehofner József, a Pest Megyei Kábítószerügyi Egyeztető Fórum (PMKEF) szakmai társelnöke. Hozzátette: a Sziget Droginformációs Alapítvánnyal kötött szerződésüknek köszönhetően akárcsak tavaly, idén is tizenkét középiskolában végeznek majd megelőző jellegű felmérést, tájékozódást a 14-18 évesek körében.

Kútról benzint lopni fényes nappal: magyar szokás lett 
A 2008-a felmérés eredményei szerint Pest megye fővároshoz közel eső területei a legfertőzöttebbek, és az is kiderült, hogy néhányan már a 11-12 évesek közül is kipróbálnak egyes szereket, főleg a marihuánát - ismertette Szehofner József. Ugyanakkor most az italba téve íztelen Gina nevű drog számít a legdivatosabbnak. Ez a szer különösen veszélyes a gyanútlan fogyasztó számára, mivel visszaélésekre csábít, amire számos példa is akadt több diszkóban - tette hozzá.

Szehofner József szerint a PMKEF csapdahelyzetben van. Bár kiderült, hogy a szülők "drogismereti felkészültsége" igen alacsony, és ugyan főként a nevelés dönti el, hogy rászokik-e a gyerek a drogra, a családok életébe nem avatkozhatnak be. A megelőzés részeként tartott előadásokra a legtöbb szülő nem megy el, mert nem akarja elhinni, hogy az ő gyereke is szerhasználó - vagy az lehet.

Magyarországon évente ötven-hatvan fiatal hal meg kábítószer-túladagolásban. Az olcsóbb fű és az extasy a kispénztárcájú, a borsosabb árú kokain és heroin a tehetősebb fiatalok körében hódít, de elvileg bármilyen anyag beszerezhető  – mondta a fórum társelnöke.

A csütörtöki kábítószerügyi fórumon szakpszichológusok és terapeuták osztják meg tapasztalataikat a résztvevőkkel a budapesti megyeházán.

A nők vesztettek legtöbbet a rendszerváltással
Magyar fiatalok: "ijesztő a tudatlanság"
Októbertől egyszerűbb lesz az életünk?
A szakképzetleneknek nincs esélye
Azt is mérik, hányszor bújunk össze

MTI

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Az európai kiskereskedelem úgy csökkent, hogy mégis nőtt
Privátbankár.hu | 2025. november 6. 17:01
Az előző hónaphoz képest szeptemberben csökkent, éves összevetésben nőtt a kiskereskedelmi forgalom az euróövezetben.
Makro / Külgazdaság Kiderült, milyen üzleteket kötne Orbán Viktor Donald Trumppal?
Privátbankár.hu | 2025. november 6. 13:11
Amerikai rakétákat gyártanának Magyarországon?
Makro / Külgazdaság Már megint bezsákolt 108 milliárdot az Orbán-kormány
Privátbankár.hu | 2025. november 6. 12:44
És még többet is ajánlottak, de megint drágult a finanszírozás.
Makro / Külgazdaság Akár 200 millió is lehet a tét, már lehet előregisztrálni
Privátbankár.hu | 2025. november 6. 11:11
Csütörtöktől már lehet előregisztrálni a Demján Sándor 1+1 program második ütemére.
Makro / Külgazdaság Súlyos figyelmeztetés érkezett a Nvidia vezérétől MI-ügyben
Privátbankár.hu | 2025. november 6. 10:48
Trump Kína kezébe adja a győzelmet? 
Makro / Külgazdaság Végre ujjal mutogathatunk Romániára – itt egy friss adat
Privátbankár.hu | 2025. november 6. 10:06
Már a második hónapja esik a kiskereskedelmi forgalom keleti szomszédunknál.
Makro / Külgazdaság Együtt szállt fapadosra Orbán Viktor és Szijjártó Péter
Privátbankár.hu | 2025. november 6. 09:08
Irány Washington!
Makro / Külgazdaság 1661 milliárdot költöttünk, de mire?
Privátbankár.hu | 2025. november 6. 08:46
Friss adatok a magyar kiskereskedelemi forgalomról.
Makro / Külgazdaság Csak első látásra jött jó hír a magyar iparról
Privátbankár.hu | 2025. november 6. 08:31
Munkanaphatástól megtisztítva már megint csökkent a termelés tavalyhoz képest.
Makro / Külgazdaság Amerikai gázt hoznának Szlovákiába és Ukrajnába
Privátbankár.hu | 2025. november 6. 08:11
Folynak a tárgyalások.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG