3p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Ablakon kidobott pénz a munkahelyvédelem? - ezt mondja a Budapest Intézet vezető kutatója – újabb devizahiteles ügyet tárgyal a bíróság, döntés még nincs – felpezsdült a gabonapiac, az időjárás volt kegyes a gazdákhoz

A minimálbér emelése helyett adókedvezményekkel ösztönözné a foglalkoztatást a Budapest Intézet vezető kutatója. Scharle Ágota a munkahelyvédelmi akciótervről a Privátbankár.hu-nak adott interjújában azt mondta: szerinte olyanok is kapnak támogatást, akik erre nem szorulnak rá, magyarán ez nem más, mint ablakon kidobott pénz.

Erősödött a forint az euróhoz képest a bankközi devizapiacon.

A Budai Regionális Bank állam ellen indított perét tárgyalja a Fővárosi Törvényszék Gazdasági Kollégiuma. A bíróságnak arról kell döntenie, hogy tisztességesek voltak-e a pénzügyi intézmény egyoldalú szerződésmódosításai. A bíróság eddig első fokon összesen 64 ítéletet hozott, ebből 61 felperesi keresetet utasított el teljesen. Három esetben részben helyt adott a keresetnek. Egy pénzintézet visszalépett, három pert pedig az elsőfokú eljárásban felfüggesztettek azért, mert a bíró az Alkotmánybírósághoz fordult.

Tízmillió eurós beruházással bővíti nagykanizsai gyárát az amerikai Honeywell. Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter bejelentette: a kormány 761 millió forinttal támogatja a vállalatot. 109 új munkahely jön így létre, az új egységben elektromechanikai alkatrészeket gyártanak majd.

Csaknem 600 embert csapott be egy szigetszentmiklósi nő: otthon végezhető munkát ígért: műkörmök, bizsuk, műszempillák és ceruzák csomagolását, babák összerakását, borítékolást ajánlott a jelentkezőknek, cserébe kaucióként ezer forintot kért. Az árut senkinek sem küldte el, mivel ilyen holmija nem is volt, a kapott pénzt pedig elköltötte.

Kevesebb eljárás indult uzsora miatt az új büntető törvénykönyv hatálybalépése óta. Az Országos Rendőr-főkapitányság a Magyar Nemzettel azt közölte: két évvel ezelőtt kereken ötszáz ügyben vizsgálódtak a nyomozók, és az esetek 72 százalékában javasoltak vádemelést. Ehhez képest 2013-ban 422 ügyet zártak le, az ügyészséghez több mint 310 esetet továbbítottak. Az új büntető törvénykönyv hatálybalépése után azonban már csak további nyolc eljárást fejeztek be.

Augusztus végéig már 22,3 milliárd forint játékadó folyt be a költségvetésbe, ami az éves szinten tervezett 33 milliárd forintnak a 68 százaléka - írta a Világgazdaság, amely szerint a kocsmákból kitiltott nyerőgépek helyére lassan újra visszaszivárog a szerencsejáték: a Szerencsejáték Zrt. sorsjegy-automatákat telepít, tízet már tesztelnek budapesti és vidéki helyszíneken. A lap szerint szintén kocsmai játék lett a lóverseny is, miután a Magyar Lóversenyfogadást szervező Kft. számos sörözőbe, borozóba telepített terminálokat.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Ennyi lesz az olaj ára idén a Goldman Sachs szerint
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 09:06
De az elemzők abból indultak ki, hogy néhány héten belül helyreáll a forgalom a Hormuzi-szorosban, Irán pedig nem lövi szét a környék olajinfrastruktúráját.
Makro / Külgazdaság Megint fontos számokat közölnek, a választást is befolyásolhatják
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 08:27
A héten az államháztartási hiány, a turizmus és a foglalkoztatottság helyzetéről is többet tudhatunk meg, az MNB pedig dönt a kamatról.
Makro / Külgazdaság Kezdődik: a szomszédban már nem tankolhatunk akármennyit
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 06:41
A fegyveres erők is beszállnak az üzemanyagszállításba, de még így sem jut mindenhova elég nafta Szlovéniában.
Makro / Külgazdaság Nemzetközi Energiaügynökség: nagyon súlyos a helyzet
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 06:22
Ami most történik, az rosszabb, mint a szuezi válság és az ukrán háború együttvéve.
Makro / Külgazdaság Bátrabb lehet Kína Tajvan körül, az Egyesült Államok iráni kudarca miatt?
Imre Lőrinc | 2026. március 23. 05:58
A Hormuzi-szoros blokádja és a közel-keleti háború miatt egy későbbi időpontban rendezik meg az idei év egyik leginkább várt csúcstalálkozóját az amerikai és a kínai elnök között. Donald Trumpnak az elszabaduló energiaárak miatt jelenleg kisebb gondja is nagyobb annál, mint hogy minél hamarabb Pekingbe utazzon. Az amerikai elnök ehelyett lázasan próbál megoldást találni a Hormuzi-válságra, miközben Kína hátradőlve nézi, ahogy az Egyesült Államok egyre jobban beleragad az iráni háborúba.   
Makro / Külgazdaság Nem nézi jó szemmel a lengyel elnök és Orbán Viktor találkozóját Donald Tusk
Privátbankár.hu | 2026. március 22. 17:31
Donald Tusk lengyel kormányfő és Radoslaw Sikorski külügyminiszter is élesen kritizálta Karol Nawrocki hétfői, budapesti látogatását. Végzetes hibának tartják, hogy Nawrocki „oroszpárti és euroszkeptikus politikusokkal” találkozik Budapesten.
Makro / Külgazdaság Zelenszkij: Putyin érdeke, hogy az iráni háború minél tovább elhúzódjon
Privátbankár.hu | 2026. március 22. 15:07
Az iráni háború miatt kevesebb védelmi erőforrás jut Ukrajnának az Egyesült Államok részéről, a hosszan tartó háború pedig apasztja az USA fegyverkészleteit. Erről is beszélt az ukrán elnök a BBC-nek. 
Makro / Külgazdaság Hárommillió szegény élhet Magyarországon, a kutatókat is meglepték a friss adatok
Privátbankár.hu | 2026. március 22. 14:08
A 2021-ben és 2025-ben is elvégzett magyar kutatás alapján a társadalom 42 százaléka az alsó réteghez tartozik. A kutatást vezető Kovách Imre arról beszélt, sok társadalmi probléma erősödött fel az elmúlt években.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktorról és a szlovák-magyar viszonyról is beszélt Robert Fico az állami rádióban
Privátbankár.hu | 2026. március 22. 13:06
A szlovák közszolgálati rádiónak adott interjújában azt is elmondta, hogy szerinte hogyan eshet szét a NATO. 
Makro / Külgazdaság Ez az alapanyag sem jut át a Hormuzi-szoroson – és majdnem olyan fontos, mint az olaj
Privátbankár.hu | 2026. március 22. 11:50
A műtrágyaforgalom fennakadása egyelőre nem okoz áremelkedést a magyar mezőgazdaságban, de az agrárminiszter már az Európai Bizottsághoz fordult egy termék importengedélyezése miatt. A tankolásnál is tapasztal fennakadást a gazdák egy része.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG