3p

Még soha nem hunytak el annyian a koronavírussal összefüggésben Németországban, mint az elmúlt egy napban.

A Robert Koch szövetségi járványügyi intézet ma reggeli jelentése szerint 410 koronavírusos beteg vesztette életét Németországban az elmúlt 24 órában, ami új rekord. Eddig a legtöbb áldozatot, 315-öt április közepén regisztrálták.

Az elhunytak száma így 15 ezer közelébe emelkedett. Ez a hetedik legmagasabb érték Európában.

Az új fertőzések száma csaknem elérte a 19 ezret. Ez mintegy ezerrel több, mint egy héttel ezelőtt, ugyanakkor elmarad a múlt pénteki 23 ezres csúcsértéktől. Az országban eddig összesen csaknem egymillióan fertőződtek meg. Az új esetek száma októberben és novemberben a tavaszi érték többszörösére nőtt, és csupán múlt péntek óta kezdett némileg csökkenni.

Az elhunytak száma ugyanakkor a hétnapos átlagot tekintve továbbra is meredeken emelkedik:

A napi koronavírusos halálesetek száma Németországban. (Hétnapos átlag, forrás: Our World In Data)
A napi koronavírusos halálesetek száma Németországban. (Hétnapos átlag, forrás: Our World In Data)

Németország még november elején, a fertőzéssszám megugrása miatt vezetett be részleges karantént: a többi közt bezárták a vendéglátóhelyeket, valamint a szabadidős és sportlétesítményeket, illetve betiltották a rendezvényeket és a turizmust. Az óvodák, az iskolák és a kiskereskedelmi egységek ugyanakkor szigorításokkal, de nyitva tarthatnak.

Angela Merkel múlt héten arra figyelmeztetett, hogy a második hullám még csak tetőzött, és nem kezdett enyhülni. A német kancellár és a tartományi miniszterelnökök akkor arra kérték a lakosságot, hogy

mindenki szorítsa az "abszolút szükséges minimumra" a fertőzésveszéllyel járó érintkezést a háztartásán kívüli emberekkel.

Mint írták, a fertőzések nagy része a magánszférában (családban, baráti körben) történik, ugyanakkor ez olyan terület, amelyen az államnak tartózkodnia kell az előírásoktól. Ezért a folyamatok további alakulása elsősorban a polgárok magatartásától függ, tették hozzá.

Előbb kezdődhet a karácsonyi szünet - a karácsonyi díszekbe öltöztetett Unter den Linden Berlinben 2020. november 23-án. EPA/CLEMENS BILAN
Előbb kezdődhet a karácsonyi szünet - a karácsonyi díszekbe öltöztetett Unter den Linden Berlinben 2020. november 23-án. EPA/CLEMENS BILAN

Újabb korlátozások jöhetnek

A német DPA hírügynökség értesülései szerint a kancellár ma további korlátozásokat javasol a tartományi miniszterelnököknek a járványhelyzet javítása érdekében: ismét szigorítanák az üzletek nyitva tartását (vevők számának korlátozása) és az iskolák működését (távolságtartás a diákok között), valamint az egész országban december 19-re hoznák előre a téli szünetet. A vendéglátóhelyek továbbra is zárva maradnak.

Szigorításokat szeretne Markus Söder bajor kormányfő is. Merkel a szövetségi kormány javaslatait ma délután vitatja meg a tartományok vezetőivel.

Ugyanakkor a korlátozásoknak ellenzői is vannak:

rendszeresek az utcai megmozdulások, múlt kedden például több mint tízezren tüntettek Berlinben. A tömeget a rendőrség vízágyúval oszlatta fel.

Ami a többi országot illeti, Európán belül a legtöbben, csaknem 56 ezren az Egyesült Királyságban haltak meg a vírussal összefüggésben; Olaszországban 51 ezren, Franciaországban 50 ezren, Spanyolországban 43,5 ezren, a különutas, de a közelmúltban szigorító Svédországban 6500-an, Magyarországon 4114-en vesztették életüket.

A világon a legtöbb áldozatot, csaknem 260 ezret az Egyesült Államokban jegyezték fel. Globálisan 60 millió fertőzöttet diagnosztizáltak. Közülük 1,4 millióan hunytak el, 38 millióan meggyógyultak.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság A szomszédban már energia vészforgatókönyvön dolgoznak
Privátbankár.hu | 2026. április 7. 19:27
Nicusor Dan szerint jelenleg még nincsenek ellátási problémák, azonban vészforgatókönyvvel kell készülniük egy esetleges válság kezelésére.
Makro / Külgazdaság Ha teheti, ne Szlovéniában tankoljon
Privátbankár.hu | 2026. április 7. 19:12
Kedd éjféltől emelkednek a szabályozott üzemanyagárak Szlovéniában az autópályákon és gyorsforgalmi utakon kívüli benzinkutakon – közölte kedden a környezetvédelmi, klíma- és energiaügyi minisztérium.
Makro / Külgazdaság Jó hír jött Japánból
Privátbankár.hu | 2026. április 7. 18:08
A japán gazdaság összetett teljesítményindexe emelkedett februárban, sorban a 9. hónapban, 2022 augusztusa óta a legmagasabb szintre.
Makro / Külgazdaság J. D. Vance a „brüsszeli bürokratákhoz” is szólt a sajtótájékoztatón
Privátbankár.hu | 2026. április 7. 15:29
Orbán Viktor élenjárt az energiabiztonság és az energiafüggetlenség terén, és az európai vezetőknek, akik az energiaválsággal küzdenek, csupán követniük kellett volna a magyar miniszterelnök példáját – jelentette ki kedden budapesti látogatásán J.D. Vance amerikai alelnök a Karmelita kolostorban Orbán Viktor miniszterelnökkel közösen tartott sajtótájékoztatóján.
Makro / Külgazdaság Terrorcselekmény történt Isztambulban
Privátbankár.hu | 2026. április 7. 15:08
Egy támadó meghalt, kettő pedig megsebesült egy keddi lövöldözésben az isztambuli főkonzulátusnak otthont adó toronyháznál, két rendőr könnyebb sérüléseket szenvedett – derült ki az első hivatalos jelentésből.
Makro / Külgazdaság Itt az egyik ok, ami miatt Budapestre jött J. D. Vance
Privátbankár.hu | 2026. április 7. 13:59
Kiszivárgott: hatalmas üzletre készül Budapesten Orbán Viktor és J. D. Vance.
Makro / Külgazdaság Jön az önálló Egészségügyi MI stratégia
Kormos Olga | 2026. április 7. 10:31
Magyarország 2020-ban kidolgozott első Mesterséges Intelligencia (MI) Stratégiája után készül az egészségügyi területet érintő MI Stratégia, ennek megjelenése a nyárra várható – jelentette be Kádár Magdolna, a Belügyminisztérium Egészségügyi Fejlesztéspolitikai és Ágazati Informatikai Főosztályának vezetője a Klasszis Média Longevity és Egészséggazdaság című konferenciáján.
Makro / Külgazdaság Az iráni háború világszerte elhozza a háborús inflációt
Privátbankár.hu | 2026. április 7. 06:26
A közel-keleti konfliktus a Nemzetközi Valutaalap (IMF) értékelése szerint magasabb inflációt és lassabb globális növekedést fog eredményezni – közölte hétfőn Kristalina Georgieva, az IMF vezetője.
Makro / Külgazdaság Bezuhantak a Szegeden is jelen lévő kínai autógyár eladásai
Privátbankár.hu | 2026. április 6. 14:31
Csökkentek márciusban a kínai BYD Co. és az XPeng járműeladásai az egy évvel korábbihoz képest, eközben növelte értékesítését a Li Auto és a Nio.
Makro / Külgazdaság Minimálisan csökkent a munkanélküliség az Egyesült Államokban
Privátbankár.hu | 2026. április 6. 13:01
A vártnál több munkahely jött létre az Egyesült Államokban márciusban a mezőgazdasági szektoron kívül, miközben a munkanélküliség csökkent februárhoz képest a munkaügyi minisztérium adatai szerint.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG