1p
Molotov-koktélokat dobtak ismeretlenek szerda hajnalban a szlovák nagykövetség budapesti, Stefánia úti épületére
Molotov-koktélokat dobtak ismeretlenek szerda hajnalban a szlovák nagykövetség budapesti, Stefánia úti épületére; a palackok nem gyulladtak meg, anyagi kár nem keletkezett - közölte a rendőrség az MTI-vel. Sólyom László köztársasági elnök elítélte a támadást.

A Budapest Rendőr-főkapitányság sajtóügyeletese, Papp Péter elmondta: a rendőrség rongálás miatt indított eljárást és őrzik az épületet. Sólyom László köztársasági elnök hivatala tudatta: az elnök a leghatározottabban elítéli a támadást.

"Az államfő meggyőződése szerint az ilyen erőszakos cselekmények soha, semmilyen körülmények között nem elfogadhatók, és rendkívül károsan befolyásolják országaink kapcsolatát. Sólyom László reméli, hogy a magyar hatóságok minél hamarabb kézre kerítik az elkövetőket, akiknek az igazságszolgáltatás előtt kell felelniük tettükért" - írták az MTI-hez eljuttatott közleményükben.

A külügyi szóvivő, Mátrai Zsuzsanna közlése szerint a Külügyminisztérium messzemenően elítéli a támadást, amely súlyosan árt Magyarország megítélésének és tovább nehezíti a két ország közötti vitás ügyek rendezését. A szóvivő kiemelte: a Külügyminisztérium továbbra is a magyar-szlovák viszonyban megoldásra váró problémák tárgyalásos rendezése mellett áll, beleértve a legmagasabb szintű találkozókon zajló, érdemi megbeszéléseket is.

Sólyom Lászlót nem engedték be Szlovákia területére >>>>>
Kitért arra, hogy az elmúlt időszakban különösen sűrű volt a kétoldali érintkezés Magyarország és Szlovákia között. Mátrai Zsuzsanna úgy fogalmazott: "eddig sem az alkalom hiányzott, hanem az a fontos, hogy a felek valóban a problémák megoldásának szándékával közelítsék meg a kérdéseket". Mint írta, "a tárgyalássorozat eredményeként sikerült azonosítani a megoldásra váró problémák listáját, amelynek tényleges megoldásához a magyar fél várja a szlovák partnerek tevőleges készségét".

A szlovák nagykövetség azt tudatta, hogy két ismeretlen tartalmú folyadékkal töltött, feltehetően Molotov-koktélos palackot dobtak kedd éjjel a nagykövetség bejárati ajtajára. Mint írták, a szlovák külügyminisztérium "nagy aggodalommal figyeli az incidenst, és azt egyidejűleg egyedülálló bűnügyi esetnek tekinti."

"Ez a sajnálatra méltó támadás szintén arra emlékeztet, hogy szlovák-magyar kapcsolatok olyan időszakon mennek keresztül, amely fokozott érzékenységet igényel a kölcsönös kapcsolatok kezelése érdekében" - írta közleményében a követség. Hozzátették: a Szlovák Köztársaság Külügyminisztériuma ebből az alkalomból is ismételten emlékeztet a standard kétoldalú párbeszéd szükségességére a két ország képviselői között, valamennyi szinten.

Menekülnek a cigányok Magyarországról?
El sem jut az alkotmánybíróságig a nyelvtörvény
Így is lehet: kedvez a magyaroknak az egyesülési törvény
Öngól? Külföldi autót vesznek a szlovákok

MTI

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Végre egy jó hír: tovább csökkentek az energiaárak az EU-ban
Privátbankár.hu | 2025. július 4. 13:31
Az euróövezetben és az Európai Unióban havi összevetésben csökkentek, éves szinten nőttek a termelői árak májusban az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat pénteken közzétett adatai szerint.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor: Az országnak lesz kenyere
Privátbankár.hu | 2025. július 4. 09:29
Bővítik az öntözést az Alföldön, szeptembertől indul az Otthon Start.
Makro / Külgazdaság Kapott egy újabb gyomrost a kormány – ezúttal az állami hivataltól
Privátbankár.hu | 2025. július 4. 08:30
A KSH szerint az ipari termelés éves szintű csökkenése kéthavi lassulás után májusban ismét fokozódott.
Makro / Külgazdaság Költekezésbe kezdhet a kormány
Privátbankár.hu | 2025. július 3. 15:27
Mindez az EU által elfogadott országspecifikus mentesítési záradékkal lehetséges. 
Makro / Külgazdaság Érződik a brit gazdaság teljesítményén a globális bizonytalanságok enyhülése
Privátbankár.hu | 2025. július 3. 14:09
A vártnál sokkal nagyobb mértékben javultak a brit gazdaság júniusi aktivitási mérőszámai.
Makro / Külgazdaság Jegybanki előrejelzés: ennyibe kerülhet az üzemanyag
Privátbankár.hu | 2025. július 3. 08:59
Az energiaárak továbbra is kulcsfontosságúak a magyar gazdaság számára.
Makro / Külgazdaság Miért nem jutnak sokan saját otthonhoz Magyarországon? – a lakhatási válság számokban
Privátbankár.hu | 2025. július 3. 06:57
Bár több a lakás, mint a háztartás, egyre többen nem jutnak saját otthonhoz – derül ki a GKI elemzéséből.
Makro / Külgazdaság Elmozdult a 30 éves amerikai jelzáloghitelek kamata
Privátbankár.hu | 2025. július 2. 17:04
Az Egyesült Államokban közel három hónapja a legalacsonyabbra csökkent a 30 éves jelzáloghitelek kamata a június 27-én záródott héten – közölte az amerikai jelzáloghitelező bankok szövetsége (Mortgage Bankers Association of America – MBA) szerdán.
Makro / Külgazdaság Meglepte az elemzőket az euróövezet friss adata
Privátbankár.hu | 2025. július 2. 12:51
Nőtt a munkanélküliség, pedig nem ezt várták.
Makro / Külgazdaság Megint megfinanszírozták valakik az Orbán-kormányt
Privátbankár.hu | 2025. július 2. 12:21
30 milliárd forinttal, ráadásul kisebb kamattal, mint legutóbb.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG