4p
Jó vacsora mellett egy beszélgetés is jobban esik, ez egy nagy igazság. Valószínűleg ennek szellemében csevegett Donald Trump felesége, Melania Trump Vlagyimir Putyin orosz elnökkel, akikhez később Amerika első embere is csatlakozott. Az amerikai média meg egy kicsit túlpörögte az esetet.
Vlagyimir Putyin és Melania Trump beszélget az ominózus vacsorán. (EPA/MICHAEL UKAS/POOL)

A Reuters és a CNN tegnap este dobta nyilvánosságra a tényt, hogy Donald Trump amerikai és Vlagyimir Putyin orosz elnök a G20-as országcsoport hamburgi csúcstalálkozóján nem egyszer, hanem kétszer találkozott.

Ezt percekkel később megerősítette a Fehér Ház is, majd nem sokkal ezután kiderült, hogy a két államfő nem külön találkozót tartott, hanem a vacsoraasztalnál beszélgettek. Vlagyimir Putyin mellé ültették az amerikai first ladyt, Melania Trumpot, majd a vacsora végeztével Trump csatlakozott hozzájuk, és bekapcsolódott a beszélgetésbe.

Egyetlen szépséghiba

A feltételezett második találkozóról szóló információ kedden este bejárta az amerikai sajtót, a legnagyobb televíziós csatornák a beszélgetés feltételezett tartalmát vitatták.

A CNN-en például azt latolgatták, hogy Melania Trump - mivel szlovén születésű - valószínűleg oroszul beszélgetett Putyinnal, ki tudja, miről. Az egyébként legendás médium teóriájával egyébként egyetlen nem is olyan kicsi probléma van, mégpedig, hogy Melania Trump nem beszél oroszul, ahogy ez a róla írott portrénkból is kiderült. >>>

Valakinek a valakije azt hallotta?

Sean Spicer, a Fehér Ház szóvivője az üggyel kapcsolatban csak annyit mondott, hogy Trump és Putyin a csúcstalálkozón tartott tárgyalások utáni díszvacsorán is elbeszélgetett egymással. Az NPR szerint a második tárgyalásról szóló információ Ian Bremmertől, a politikai konzultációval foglalkozó, New York-i székhelyű, a demokratákhoz közelálló Eurasia Csoport elnökétől származott, aki ugyan nem volt ott Hamburgban, de azt állította, hogy a csúcstalálkozón résztvevő politikusoktól hallott Trump és Putyin újabb, eddig nyilvánosságra nem hozott tárgyalásáról.

A Privátbankár.hu alapvetően nagyon ritkán ért egyet Donald Trumppal, viszont az elnök mostani Twitter-bejegyzésével nem igazán tudunk vitatkozni, ezt posztolta késő este:

„Beteg dolog a hamis híreket gyártó média története a titkos találkozóról Putyinnal. Németország kancellárja a G20-ak valamennyi vezetőjét a hitvesükkel együtt meghívta. A sajtó tudott erről!" - írta az elnök.

A G20-as országcsoport július elején tartotta csúcstalálkozóját a németországi Hamburgban, és az egyébként tény, hogy az eddig nyilvánosságra került információk szerint Donald Trump és Vlagyimir Putyin hivatalos tárgyalása a tervezettnél jóval hosszabb ideig, több mint két és fél órán keresztül tartott.

Óriási név moszkvai nagykövetként

Az eléggé nevetségesre sikeredő ügy mellett azért egy komolyabb információ is kikerült a Fehér Házból tegnap este, Trump kijelölte a leendő moszkvai nagykövetet. Jon Huntsman kifejezetten tapasztalt diplomata és vaskalapos republikánus, 2005 és 2009 közt Utah kormányzója volt, emellett pedig tevékenykedett szingapúri és kínai nagykövetként is.

Huntsman Ronald Reagan elnöksége alatt a Fehér Ház munkatársa volt. Idősebb George Bush idején volt szingapúri nagykövet, ifjabb George Bush elnökségének éveiben az Egyesült Államok kereskedelmi képviselőjének helyetteseként tevékenykedett. 2001-ben ő indította el a katari Dohában a globális kereskedelmi tárgyalásokat és ő irányította Kínának a Kereskedelmi Világszervezethez (WTO) történt csatlakozási tárgyalásait. 2009-ben Barack Obama akkori amerikai elnök Pekingben akkreditált nagykövetté nevezte ki őt.

Mostani nagyköveti jelöltsége nem meglepetés, Donald Trump ugyanis már márciusban jelezte, hogy őt szeretné Moszkvába küldeni.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Min kellene és min lehetne változtatni április után? László Csabával erről is beszélünk a Klasszis Klub Live-ban
Privátbankár.hu | 2026. január 7. 11:11
A volt pénzügyminiszter január 14-én, szerdán délután 15 óra 30 perckor lesz a vendége a Klasszis Média immár 6. évfolyamába lévő egyórás élő adásának. Amelyben szokás szerint nemcsak mi kérdezünk, hanem ezt olvasóink is megtehetik, akár előzetesen, akár a Klasszis Média YouTube-csatornáján, illetve az Mfor és a Privátbankár Facebook-oldalán közvetített adás során.
Makro / Külgazdaság Itt a nagy 2025-ös autólista: a Toyota, a Suzuki és a Ford is győztesnek érezheti magát
Privátbankár.hu | 2026. január 7. 09:16
Megosztott a magyar autó- és kishaszongépjármű-piac. A Toyota nyerte az összesített piaci versenyt, de a haszon-gépjárműveknél csúnyán kikapott a Fordtól.
Makro / Külgazdaság Meglepetést hoztak a novemberi ipari termelői árak
Privátbankár.hu | 2026. január 7. 08:45
Az ipari termelői árak 2025. novemberben átlagosan 2,7 százalékkal elmaradtak az egy évvel korábbitól és 0,3 százalékkal az előző havi áraktól.
Makro / Külgazdaság Egyre kevesebben dolgoznak, de csökken a munkaképes korú népesség is
Privátbankár.hu | 2026. január 7. 08:30
Novemberben 4,4 százalék volt a munkanélküliségi arány, de kilencvenezerrel kevesebben dolgoztak, mint két évvel korábban. Közel öt éve nem volt ennyire kevés gazdaságilag aktív, és dolgozó férfi Magyarországon.
Makro / Külgazdaság Trump akár a hadsereget is bevetné, hogy megszerezze Grönlandot
Privátbankár.hu | 2026. január 7. 07:28
Úgy tűnik, egyelőre nem érdekli az amerikai elnököt, hogy Grönland esetleges megszerzése miatt megromolhat a kapcsolata több NATO-tagállammal. Továbbra is vásárlásban gondolkodik, de lehetségesnek nevezte a hadsereg bevetését.
Makro / Külgazdaság Ezt az adatot nem tűzi ki a MAGA sapkájára Donald Trump
Privátbankár.hu | 2026. január 6. 17:01
Az amerikai gazdasági aktivitás növekedése lassulást mutatott decemberben az S&P Global Market Intelligence gazdaságkutató intézet kompozit beszerzésimenedzser-indexének (BMI) végleges értékei alapján.
Makro / Külgazdaság Inflációs meglepetés Németországban
Privátbankár.hu | 2026. január 6. 15:40
Németországban 1,8 százalékra, 2024 szeptembere óta a legalacsonyabbra mérséklődött az éves infláció decemberben az előző havi 2,3 százalékról a német szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis kedden közzétett előzetes adatai alapján.
Makro / Külgazdaság Rossz hírek érkeztek az EU-ból
Privátbankár.hu | 2026. január 6. 12:37
Lassult az euróövezet gazdasági növekedése decemberben.
Makro / Külgazdaság Mi még egy hetet várhatunk arra, amit a franciák már most tudnak
Privátbankár.hu | 2026. január 6. 10:17
Lassul az infláció, csak 0,8 százalékkal emelkedtek éves szinten az árak decemberben Franciaországban. 
Makro / Külgazdaság Megint jött egy rossz hír a KSH-tól: romlott az egyenleg
Privátbankár.hu | 2026. január 6. 08:36
A kormányzati szektor III. negyedévi hiánya 909 milliárd forint volt, a GDP 4,2 százaléka. Az egyenleg 95 milliárd forinttal, 0,2 százalékponttal kedvezőtlenebb az egy évvel korábbinál – írja a KSH.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG