2p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

Decemberben csúcsra járt a fogyasztói bizalom a GKI konjunktúraindexe szerint.
(Fotó: 123rf.com)

A többi almutató is javult novemberhez képest, a GKI Gazdaságkutató Zrt. konjunktúraindexe decemberben mínusz 0,9 pontra javult a novemberi mínusz 2,2 pontról. Az üzleti bizalmi index 2,8 pontról 3,7-re, a fogyasztói bizalom pedig tíz éves csúcsra, mínusz 14,1 pontra javult a novemberi mínusz 16,5 pontról.

Ennek egyik elsődleges oka az volt, hogy a lakosság a saját pénzügyi helyzetének következő egy évét kedvezőbbnek, várható megtakarítási képességét azonban rosszabbnak látta, mint novemberben. A nagy értékű tartós fogyasztási cikkek vásárlási lehetőségét javulónak érzékelték az emberek a következő egy évben. Az inflációs várakozás azonban csökkent, ahogyan a munkanélküliségtől való félelem is.

Mindenki más is optimistább

Az áremelési szándék minden ágazatban markánsabb lett, ez különösen a kereskedelemre és az építőiparra volt igaz, de ez utóbbiak között is még kétharmados többségben vannak a változatlan árra számítók. Az ipari bizalmi index ugyan javult az előző hónaphoz képest, de még messze van a nyári csúcsától, itt az optimizmusra a kedvezőbb exportadatok és a termelési számok adtak okot. A kereskedelemben az eladási pozíció megítélése romlott, a készleteké és a rendelésállományé viszont javult. A forgalom kilátásai határozottan romlottak.

Az építőipari bizalmi index decemberben 15 havi csúcsára került. A magasépítő cégek kilátásai nem változtak, a mélyépítőké valamivel kedvezőbbé váltak. Az előző háromhavi termelés megítélése novemberhez képest nem változott, a rendelésállomány minősítése viszont javult. Mindezzel együtt az építőipar teljesítménye nem volt valami rózsás decemberben, úgy tűnik, hogy elértük a mélypontot, erről korábban itt írtunk bővebben. >>>
A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Ketyeg az óra a magyar cégeknek, ha vámmentesen akarnak importálni
Privátbankár.hu | 2026. január 26. 11:31
Február végéig lépni kell, hatalmas előnybe kerülhet, akik kijárják maguknak a kedvezményt.
Makro / Külgazdaság Már megint meglepte az elemzőket, ami Németországban történik
Privátbankár.hu | 2026. január 26. 11:03
A jelent derűsebben, a jövőt borúsabban ítélik meg a gazdasági szereplők.
Makro / Külgazdaság Kezdhetnek fázni az autósok, kilőttek az olajárak
Privátbankár.hu | 2026. január 26. 09:26
Észak-Amerikában fagyos, a Közel-Keleten pedig forró lehet a helyzet – egyik sem nyugtatja az olajpiaci kedélyeket.
Makro / Külgazdaság Végre pezsgőzhetnek az európai autógyártók – hatalmas áttörés készülődik
Privátbankár.hu | 2026. január 26. 08:52
Akár már kedden is bejelenthetik a vámokat alaposan megvágó kereskedelmi egyezményt.
Makro / Külgazdaság Még mindig hengerel Kína acélügyben, de valami megreccsent
Privátbankár.hu | 2026. január 26. 08:18
Továbbra is messze a legtöbb acélt termeli Kína, de tavaly visszaesést mutatott, igaz a világ is. India és az Egyesült Államok viszont növelte termelését.
Makro / Külgazdaság Közel a 150 ezres álomhatárhoz az Ausztriában dolgozó magyarok száma
Kollár Dóra | 2026. január 26. 05:44
Beindult az ausztriai munkavállalási idény, ismételten emelkedésnek indult a „sógoroknál” munkát vállaló magyarok száma.
Makro / Külgazdaság Nem szereti az orosz gázt a Tisza legújabb arca Szijjártó Péter szerint
Privátbankár.hu | 2026. január 24. 15:46
Azt állítja, Orbán Anita anno arra próbálta rávenni, hogy Magyarország ne vegyen „olcsó orosz gázt”.
Makro / Külgazdaság Jó hírek jöttek az amerikai gazdaságról
Privátbankár.hu | 2026. január 23. 18:01
A vártnál sokkal jobban javult az amerikai fogyasztói hangulat, a gazdasági teljesítmény növekedése pedig kissé gyorsult.
Makro / Külgazdaság Másfél éves csúcsra pörgött a japán gazdaság
Privátbankár.hu | 2026. január 23. 15:19
A japán gazdasági teljesítmény 17 hónapja a leggyorsabb ütemben nőtt januárban az S&P Global Market Intelligence gazdaságkutató intézet kompozit beszerzésimenedzser-indexének (BMI) előzetes értékei alapján.
Makro / Külgazdaság A KSH szerint gyorsult a reálbérek növekedése, Ön is érzi a pénztárcáján?
Privátbankár.hu | 2026. január 23. 08:47
2025 novemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 756 400, a nettó átlagkereset 525 900 forint volt. A bruttó átlagkereset 8,9, a nettő átlagkereset 10,2, a reálkereset pedig 6,2 százalékkal múlta felül az egy évvel korábbit - közölte a Központi Statisztikai Hivatal.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG