2p

Azt viszont nem tudjuk, hogy hányan térhettek is haza Oroszországba. 

Az ukrán menekültek számáról megbízható adatok állnak rendelkezésre, ám arról ritkán esik szó, hogy van olyan állami szervezet Oroszországban is, amely szintén követi, hányan hagyták el a hazájukat a háború kitörése óta. Most kiderült, hogy közel 3,9 millió orosz hagyta el a hazáját 2022 első három hónapjában - idézte az Orosz Szövetségi Biztonsági Szolgálat (FSZB) becslését a Moscow Times, amit a Napi.hu szúrt ki. Az utazások célja munka, üzlet, turizmus és magánügyek.

Vajon hányan utazhattak vissza? Fotó: Depositphotos
Vajon hányan utazhattak vissza? Fotó: Depositphotos

Ám azt már természetesen nem közölte a biztonsági szolgálat, hogy hányan tértek haza Oroszországba a kiutazók közül, de az mégiscsak kiderül az adatokból, hogy az egy évvel korábbihoz képest megugrott a külföldre utazók száma.

Sokan nem is csak azért távoztak a háború kitörése után, mert ellenzik az értelmetlen ukrajnai vérontást, hanem mert attól tartottak, hogy lezárják a határokat, vagy rendkívüli állapotot vezetnek be, vagy (pláne) elrendelik a tartalékosok mozgósítását.

  • Az FSZB adatai szerint Grúziába több mint 38 ezren utaztak január és március között, ami ötszöröse a 2021 első negyedévi adatnak.
  • Ugyanez a helyzet Tádzsikisztánnal, ahova több mint 40 ezren érkeztek Oroszországból.
  • Az észtországi 125 ezer utazó négyszerese a tavalyinak.
  • Örményországban háromszor annyian utaztak, mint tavaly (134 ezren),
  • de a legtöbben, 740 ezren a hivatalosan a Grúziához tartozó Abháziába érkeztek.

A Pervij Otgyel emberjogi szervezet azt jelentette május első hetében, hogy az FSZB emberei elkezdték faggatni a háború kitörése után külföldre utazott és vissza nem tért oroszok rokonait, hogy "gyengéden" rávegyék őket arra, hogy megértessék az emigránsokkal, jobban tennék, ha hazatérnének.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Ukrajna nem kap magyar gázt – mégis, mi történt?
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 16:56
Szerda óta nincs gázszállítás Magyarország irányából Ukrajnába.
Makro / Külgazdaság Így alakulnak az árak a húsvét alatt a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 14:03
Így alakulnak az árak Nagypénteken a benzinkutakon.
Makro / Külgazdaság Megint bezsákolt 115 milliárdot a magyar kormány, de jóval többet is kaphatott volna
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 13:16
Rövid távra drágábban, hosszabb távra viszont olcsóbban hiteleznek a magyar államnak a befektetők az előző aukcióhoz képest.
Makro / Külgazdaság Csehországban is hozzányúlnak a benzinárhoz
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 13:03
Maximalizálják a nyereséget, a jövedéki adót pedig csökkentik – mire lesz elég?
Makro / Külgazdaság Leírta a rettegett szót a Bank of America
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 12:52
Az iráni háború miatt újra feljeslik a láthatáron a stagfláció réme.
Makro / Külgazdaság Gulyás Gergely: a közvélemény-kutatás mint szakma halott
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 12:42
Csütörtökön vélhetően az utolsó előtti Kormányinfó volt a választások előtt, amelyen természetesen szóba kerültek az elmúlt napok botrányai is. 
Makro / Külgazdaság Gazprom: újabb dróntámadás a Török Áramlat ellen
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 12:26
Meddig jöhet még az orosz gáz a vezetéken?
Makro / Külgazdaság Többen maradtak munka nélkül Ausztriában
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 11:57
Az egy évvel ezelőtti adatokhoz képest nőtt a munkanélküliség, pedig sokan lekerültek a listáról egy hónap alatt.
Makro / Külgazdaság A Publicus olyat mért, amit még eddig soha
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 08:57
Az új kutatásuk szerint már nemcsak többen szavaznának a Tiszára, de többen is gondolják, hogy Magyar Péter pártja nyerhet.
Makro / Külgazdaság Átvágnák a gordiuszi szorost az Öböl menti országok
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 08:29
Támadt egy ötletük, hogyan kerüljék ki a könnyen lezárható átjárót.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG