2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Válasz Trump fenyegetésére.
Donald Trump. (Kép forrása: EPA, Peter Folay)

A Palesztin Hatóság befagyaszt minden kapcsolatot az amerikai kormányzati tisztviselőkkel, mert Washington a Palesztin Felszabadítási Szervezet (PFSZ) ottani irodájának bezárásával fenyegetőzött - közölte az izraeli média.

"Az Egyesült Államokban működő palesztin képviselettel gyakorlatilag befagyasztottak minden találkozót, és mi ezt hivatalossá tesszük" - indokolta a lépést bejelentő Rijád al-Malki palesztin külügyminiszter, akit a Jediót Ahronót című újság honlapja, a ynet idézett kedden.  A lépés azért is aggasztó, mert Irán is azok közé az országok közé tartozik, amely rendelkezik nukleáris fegyverrel.

A PFSZ szóvivője is megerősítette, hogy Mahmúd Abbász palesztin elnök utasítást adott minden amerikai kormányzati kapcsolat beszüntetésére.

Az ügy előzménye

Donald Trump amerikai elnök kormányzata azzal fenyegetőzött, felfüggeszti a PFSZ washingtoni irodájának működését, mert megszegte azt az amerikai törvényt, amely szerint nem kezdeményezhet és nem támogathat Izrael-ellenes jogi lépéseket a Nemzetközi Büntetőbíróságon (ICC). Két hónappal ezelőtt Mahmúd Abbász, a Palesztin Hatóság és a PFSZ elnöke viszont nyilvánosan arra szólított fel, hogy idézzék be az izraeli vezetőket a Nemzetközi Büntetőbíróság elé.

"Felkértük a Nemzetközi Büntetőbíróságot, hogy indítson nyomozást, és ítélje el az izraeli tisztségviselőket a részvételükért a telepesek tevékenységében és a népünk elleni agresszióért" - mondta Abbász az ENSZ Közgyűlésében, New Yorkban tartott beszédében szeptemberben.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Valami készül az energiafronton: fontos döntést hozott a kormány
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 16:14
Kinyitják az ajtót a szélerőművek előtt. 
Makro / Külgazdaság Nem volt meglepetés a paksi leállás
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 14:39
A napelemes szövetség szerint nem az időjárás a fő ok.
Makro / Külgazdaság Március óta nem láttak ilyet Németországban
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 13:57
Júniusban az elemzők által vártnál nagyobb mértékben, március óta a leggyorsabb ütemben nőttek a feldolgozóipari megrendelések Németországban a német szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis csütörtökön közzétett jelentése alapján.
Makro / Külgazdaság Elfogyott a lendület az eurózóna boltjaiban
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 13:38
Csalódást okozott a kiskereskedelmi adat.
Makro / Külgazdaság Van egy szerencse is a paksi leállásban, aminek az ipar örülhet
Imre Lőrinc | 2026. augusztus 6. 13:16
A Paksi Atomerőmű teljesítményének jelentős csökkentése és a vállalatok termelésének visszafogása biztosan meglátszik majd a júliusi, de leginkább az augusztusi ipari adatokban. Ősszel viszont pótolhatják a cégek az ebben az időszakban keletkezett kieséseket.
Makro / Külgazdaság Bezsákolt 156 milliárdot a kormány – de még így is önmérsékletet tanúsított
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 13:02
Jóval többet ajánlottak a befektetők.
Makro / Külgazdaság Pénteken nézhetünk csak igazán nagyot a tankolásnál
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 12:49
Folytatódik a szerdán bejelentett trend.
Makro / Külgazdaság Az iráni háború ellenére is pörög az amerikai gazdaság
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 12:09
Kilenchavi magaslaton fontos mutatók az Egyesült Államokban.
Makro / Külgazdaság Szombaton ül össze a Tisza-frakció, hogy eldöntsék, ki lesz az új köztársasági elnök
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 11:28
Már hétvégén lesz hivatalos jelöltje a frakciónak, de még mindig nem tudjuk, kik közül választanak egyáltalán.
Makro / Külgazdaság Visszafordult a magyar kiskereskedelem: kevesebbet költöttünk júniusban, mint májusban
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 08:50
Havi szinten 0,4 százalékkal csökkent a kiskereskedelmi forgalom volumene, éves alapon 3 százalékos bővülést mért a Központi Statisztikai Hivatal. A benzinkutak forgalma viszont a tavaly júniusitól is elmarad.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG