3p
Az internetadó és az adócsalás volt a téma napirend előtt a parlamentben – Újabb bank devizahiteles ügye kerül az Alkotmánybíróság elé – Megint olcsóbb lesz a benzin

A nemzetgazdasági miniszter továbbra is tartja magát ahhoz, hogy az internetadó nem az előfizetőket, hanem a távközlési cégeket terheli majd. Az adó mértéke havonta maximum 700 forint lehet. Varga Mihály napirend előtt beszélt az adócsalásokról is. Azt mondta: a NAV már eddig is sokat tett az ügyben.

Az élelmiszeripari felügyeleti díjat is emelnék 2015-ben. A kereskedők szerint ezt már nem bírja el a szektor, muszáj lesz emelni az árakat. A termelők, a feldolgozók, a nagykereskedők és a kiskereskedők most is fizetnek felügyeleti díjat, az árbevétel 0,1 százalékát, a pénz a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal működésére megy.

A GKI-Erste konjunktúra-indexe októberben csaknem elérte idén áprilisi, másfél évtizedes csúcspontját. Az üzleti és fogyasztói várakozások is javultak: a fogyasztók kevésbé tartanak a munkanélküliségtől és az inflációtól. Az építőiparban és a kereskedelemben kevesebb cég tervez áremelést, míg az iparban több.

Közben londoni pénzügyi elemzők jelentősen rontották közép-európai növekedési előrejelzésüket, Magyarországét is, Oroszországban pedig recessziót jósolnak 2015-re. Magyarországon 2015-re 2,2 százalékos GDP-növekedést várnak az idei évre becsült 3,3 százalék után.

Sokat bukott a gyenge a forinton Magyarország legnagyobb hitelezője, az amerikai Templeton: a június végi nagyjából 13 milliárd dollárról szeptemberre 12,15 milliárdra csökkent a cég magyar kötvénykitettsége. A visszaesés szinte teljes egészében az árfolyam változásának volt köszönhető, a dollár 227,13-ról 245,13-ig erősödött a forinttal szemben a harmadik negyedévben. Vagyis az amerikai alapkezelő több mint 800 millió dollárt, forintra átszámítva 196 milliárd forintot veszített az árfolyamon.

Alkotmánybírósághoz fordul az ítélőtábla a K&H devizahiteles perében. A bíró azért fordul az Ab-hoz, mert szerinte az első devizahiteles törvény több paragrafusa is sérti az alaptörvényt, ezen belül is a jogállamiság elvét, a tisztességes eljáráshoz való alkotmányos alapjogot és a jogbiztonság elvét.

Idén nem számíthatnak nyereségre a kukoricatermelők: a sok eső miatt lassan halad a betakarítás, és a szárításért is fizetni kell – mondta a Privátbankár.hu-nak Németh István, a Magro.hu ügyvezetője.

Szerdától 3 forinttal lesz olcsóbb a benzin, a gázolaj ára ezúttal nem változik. A csökkentéssel a 95-ös benzin literenkénti átlagára 382-383 forintra mérséklődik, a gázolajé 399-400 forint marad. A benzin literenkénti átlagára több éve nem volt 390 forint alatt.

Kevesebben vannak a NAV feketelistáján: míg a második negyedévben 4144 magánszemélynek és egyéni vállalkozónak volt adótartozása, addig a harmadik negyedévben „csak” 3974-nek. A listára ezúttal is azok kerültek fel, akiknek 180 napja több mint 10 millió forintos tartozása van.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Magyar Péter bejelentette: megtörtént a minisztériumi átadás-átvétel, indulnak a vizsgálatok
Privátbankár.hu | 2026. május 14. 17:19
Megtörtént a minisztériumi átadás-átvétel, teljes körű vizsgálat indul minden területen – jelentette be Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón.
Makro / Külgazdaság Kármán András speciális jogköröket kapott a nehéz költségvetési helyzet miatt
Privátbankár.hu | 2026. május 14. 16:52
Megszületett az erről szóló határozat.
Makro / Külgazdaság Kapcsoljuk Szalay-Berzeviczy Attilát – a Klasszis Klub stúdiójában
Privátbankár.hu | 2026. május 14. 15:12
A Budapesti Értéktőzsde volt elnökével való beszélgetést fél 4-től a Klasszis Média YouTube-csatornáján és lapunk Facebook-oldalán közvetítjük.
Makro / Külgazdaság A török jegybank nem túl optimista az inflációt illetően
Privátbankár.hu | 2026. május 14. 14:33
A török jegybank a februárban várt 16 százalékról 24 százalékra változtatta az idei év végére vonatkozó inflációs előrejelzést – közölte Fatih Karahan bankelnök csütörtökön, amikor ismertette a központi bank negyedéves inflációs jelentését.
Makro / Külgazdaság Üzent a Magyar-kormánynak a szakértő: ki kell vezetni a védett benzinárat
Privátbankár.hu | 2026. május 14. 14:00
A versenytorzító és közgazdaságilag indokolatlan ár-intervenciókat a szakmai konszenzus szerint mielőbb meg kellene szüntetni.      
Makro / Külgazdaság Még sosem javult akkorát a lakosság gazdasági hangulata, mint most
Privátbankár.hu | 2026. május 14. 12:30
A GKI Gazdaságkutató által – az EU támogatásával – végzett felmérés szerint májusban jelentős ugrással 5,5 éves csúcsra javultak a lakossági várakozások. A GKI Fogyasztói Bizalmi Index értéke 16,1 ponttal nőtt. Ilyen mértékű pozitív irányú havi elmozdulásra a mérés több mint 30 éves történetében még nem volt példa.
Makro / Külgazdaság Fontos szint alá esett be a gázolaj ára a kutakon
Privátbankár.hu | 2026. május 14. 12:10
Pénteken továbbra sem változik a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi piaci ára sem. A kutakon viszont a dízel literenként 8 forinttal olcsóbb lett.
Makro / Külgazdaság Az összeomlás szélére került a Trumpék által kivéreztetett ország
Privátbankár.hu | 2026. május 14. 08:20
Kuba teljesen kifogyott a dízelből és a fűtőolajból az Egyesült Államok által bevezetett olajblokád következtében – közölte szerdán Vicente de la O Levy kubai energiaügyi és bányászati miniszter.
Makro / Külgazdaság Ezt kell tudni az euró bevezetésének egyik legfontosabb lépcsőfokáról
Privátbankár.hu | 2026. május 14. 08:04
Az új kormány euróbevezetési tervei és az ezzel járó pozitív hatások várhatóan ellensúlyozzák a hitelminősítő intézetek által megfogalmazott növekvő fiskális kockázatokat és javíthatják az ország hitelminősítési kilátásait a tavaszi és őszi felülvizsgálatoknál – közölte a GKI elemzésében.
Makro / Külgazdaság Új korszak kezdődött az Egyesült Államokban
Privátbankár.hu | 2026. május 14. 07:46
Megválasztotta az amerikai szenátus a szövetségi jegybank szerepét betöltő Federal Reserve (Fed) új vezetőjét, Kevin Warsh közgazdászt, Donald Trump elnök jelöltjét szerdán.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG