2p

Mi jön az Orbán-korszak után?
Mit tud tenni a gazdasággal a Magyar-kormány?

Online Klasszis Klub élőben Pogátsa Zoltánnal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, szociológust!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

Kelet-Ukrajnában kíméletlen harcok folynak, ami mindkét fél számára komoly veszteségekkel jár. Magyarország engedményt kaphat az EU-tól.

Az ukrán erők ellenállnak az orosz támadásoknak a donbászi Szevierodonyeckben, ahol az utcákon dúlnak a harcok. Az információ azért fontos, mert reggel az orosz erők azt állították, hogy a kezükre került a város. Érdemes megjegyezni, hogy az oroszok eddig csupán azzal tudtak sikert elérni, hogy tüzérséggel porig romboltak településeket, de azokon a helyeken, ahol a harcoló felek közel kerültek egymáshoz, szinte mindig az ukránok kerekedtek felül.

Luhanszkban olyan intenzív az ágyúzás, hogy régió kormányzója, Szerhij Haidai azt mondta, lehetetlen megállapítani az áldozatok számát.

Zelenszkij ukrán elnök meglátogatta a katonákat Harkivban, és bejárta a várost, hogy saját szemével nézze meg az orosz erők által okozott károkat.

Volodimir Zelenszkij Harkivba látogatott vasárnap. Fotó: Ukrán elnöki hivatal
Volodimir Zelenszkij Harkivba látogatott vasárnap. Fotó: Ukrán elnöki hivatal

A mariupoli városi tanács helyettese, Olekszandr Lasin azt mondta, hogy a most megszállt városban nincs víz, villany, és tragikusak a higiéniás állapotok.

Oroszország soha nem akarta elfoglalni Kijevet, állította az ország londoni nagykövete. Andrej Kelin a BBC-nek nyilatkozva kitartott amellett, hogy a speciális hadműveleteknek soha nem volt az ukrán főváros a célpontja. Az orosz nagykövet szavait persze érdemes fenntartásokkal kezelni, hiszen az ENSZ szakértői által is dokumentált buchai népirtást egyszerű kitalációnak titulálta.

Kira Rudik ukrán politikus azt mondta, hogy több nagy hatótávolságú rakétát kér majd a brit parlamenti képviselőktől, továbbá azt is, hogy segítsék a gabonaexportot, valamint a vízumkötelezettség enyhítését az Egyesült Királyságban.

Az EU a vasárnapi pletykák szerint hajlik arra az álláspontra, hogy a magyarok kérésének megfelelően az orosz olajjal szembeni embargó esetében, enyhítse-e az eddigi álláspontját. Állítólag szeretnének a hétfőn kezdőd uniós csúcs előtt megállapodást az újabb szankciós körről, és ennek érdekében azt is elfogadhatónak tartják, hogy a vezetéken érkező olajat nem, csak a tankerhajókkal szállított terméket érintené a korlátozás.

Lengyelország beleegyezett, hogy tüzérséget küld Ukrajnába – jelentette a lengyel állami média.

Oroszország továbbra is szállít gázt Szerbiának, miután telefonbeszélgetést folytatott Vlagyimir Putyin orosz elnök és szerb kollégája, Aleksandar Vučić.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Az AstraZeneca Magyarországon is jó partnerekre lelt
Kormos Olga | 2026. április 17. 15:01
A világ egyik legnagyobb gyógyszergyártó vállalata támogatja az egészségügy átalakítását és kiterjeszti a valós adatokon alapuló kutatásait és döntéseit – erről is beszélt Dr. Szabó Lilla, az AstraZeneca Közép-európai Evidence Generation vezetője a Klasszis egészségkonferencián, mely a longevity és az egészséggazdaság témakörében zajlott nemrégiben.
Makro / Külgazdaság Rögtön sorsdöntő csata vár a Tisza-kormányra – ettől függ Magyarország leminősítése
Privátbankár.hu | 2026. április 17. 13:55
A hitelminősítők várhatóan csak ősszel vizsgálják felül Magyarország adósságbesorolását, amelynek alakulásában az európai uniós pénzek felszabadítása döntő tényező lehet – közölte a GKI Gazdaságkutató Zrt. pénteken.
Makro / Külgazdaság Május 11-től lehet új kormánya az országnak
Privátbankár.hu | 2026. április 17. 12:45
Nagy beiktatási rendezvény lehet előtte a Kossuth téren.
Makro / Külgazdaság Bod Péter Ákos: Az új miniszterelnök a minisztereknek jelentős autonómiát szán
Privátbankár.hu | 2026. április 17. 11:10
A közgazdász a Költségvetési Tanács összetételét is megváltoztatná.
Makro / Külgazdaság Nagy Márton elbúcsúzott a politikától
Privátbankár.hu | 2026. április 17. 10:48
A közösségi médiában is törölték az oldalát.
Makro / Külgazdaság Még olcsóbb lesz a tankolás szombattól
Privátbankár.hu | 2026. április 17. 09:53
A védett ár továbbra is marad.
Makro / Külgazdaság Mol: osztalékfizetés a harmadik negyedévben
Privátbankár.hu | 2026. április 17. 08:55
Magyar Péterrel is erről tárgyaltak.
Makro / Külgazdaság A KSH szerint nagyot nőttek a keresetek februárban
Privátbankár.hu | 2026. április 17. 08:30
A nettó kereset mediánértéke 417 100 forint.
Makro / Külgazdaság A kínai miniszterelnök is gratulált Magyar Péternek
Privátbankár.hu | 2026. április 17. 07:59
Kína kész együttműködni az új magyar vezetéssel.
Makro / Külgazdaság Nagyon kell az ukrán segítség, a magyar gazdaság számára óriási a tét
Király Béla | 2026. április 17. 05:44
Történelmi mélypontra süllyedt a magyar stratégiai olajkészlet, így óriási szükség lenne az olajimport felpörgetésére. A keddi hírek szerint az ukránok néhány héten belül újraindítják az oroszok által szétlőtt Barátság vezetéket, így talán elkerülhető lesz a gazdaságot padlóra küldő olaj- és üzemanyaghiány.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG