3p
Hillary Clinton szerint ideje, hogy Bernie Sanders visszalépjen - újabb győzelmével már csak egy hajszálra van az elnökjelöltségtől. Sanders viszont nagy fordulatra számít.

A demokraták esélyes elnökjelöltje, Hillary Clinton volt külügyminiszter vasárnap egy  televíziós interjúban azt mondta: Bernie Sandersnek vissza kellene lépnie az elnökjelöltségért folyó küzdelemből.

Hillary Clinton emlékeztetett: 2008-ban, Barack Obama vetélytársaként ő is az elnökjelöltségért küzdött, akkor sokan nógatták, hogy maradjon versenyben, ne lépjen vissza, de ő úgy döntött, inkább visszalép, utat enged Obamának, hiszen hasonló politikai célokat és értékrendet képviseltek. "Arra számítok, hogy Bernie Sanders ugyanezt teszi" - fogalmazott Clinton a keddi előválasztásokra utalva.

Most már tényleg csak egy hajszálra a jelöltségtől

Több mint hatvan százalékos szavazataránnyal Hillary Clinton nyerte meg az amerikai elnökválasztásra készülő demokraták előválasztását Puerto Ricóban Bernie Sanders előtt. A volt külügyminiszter - aki spanyol nyelvű Twitter-üzenetében köszönte meg támogatóinak a voksokat - ezzel egészen közel került ahhoz, hogy ő legyen a Demokrata Párt elnökjelöltje.

Clinton szombaton az Amerikai Virgin-szigeteken is megnyerte a jelölőgyűlést; immár csupán kevesebb mint harminc küldött támogatását kell megnyernie a jelöltséghez. Ezt kedden meg is szerezheti, mert a következő előválasztások közül Kaliforniában és New Jerseyben a közvélemény-kutatások őt jelzik győztesnek. Kedden még Új-Mexikóban, Montanában és Dakotában is lesznek előválasztások.

A demokrata elnökjelöltséghez 2383 küldött támogatása szükséges.

Bernie Sanders nagy fordulatra számít

Bernie Sanders azonban egyelőre semmi jelét nem adja annak, hogy szándékában állna visszalépni. A CNN hírtelevíziónak vasárnap délelőtt azt mondta: az elnökjelölt-állító konvenció előtt még nagyot fordul a világ. A vermonti szenátor erőteljesen támadta a Clinton Alapítványt is, amelynek számos külföldi kormánnyal van kapcsolata, köztük olyanokkal is, amelyeket gyakran ér amerikai bírálat emberi jogi politikájuk miatt. "Ha azt kérdezik tőlem, hogy van-e gondom azzal, hogy egy hivatalban lévő külügyminiszter férje az alapítványukon keresztül külföldi kormányoktól dollármilliókat gyűjt be, köztük diktátoroktól is, akkor a válaszom az, hogy igen, ez nagy probléma" - fejtegette a vermonti szenátor.

Amerikai elnökválasztás: ezért kell aggódnia a magyaroknak is

A Privátbankár külpolitikai szakértője, Káncz Csaba nem csupán Donald Trump, Hillary Clinton és Bernie Sanders esélyeit latolgatja, hanem a lehetséges hatásokat, a magyar vonatkozásokat és a jelenlegi politikai és társadalmi helyzetet is bemutatja >>

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Meglepte az elemzőket az amerikai munkaerőpiaci adat
Privátbankár.hu | 2026. július 2. 17:10
Növekedést vártak, csökkenés lett.
Makro / Külgazdaság A költségvetést érintő döntéseket is hozott a kormány
Privátbankár.hu | 2026. július 2. 16:44
Erről is szó esett a csütörtöki kormányszóvivői sajtótájékoztatón, ahol a miniszterelnök is ott volt.
Makro / Külgazdaság Hatalmas bejelentést tett a Mol
Privátbankár.hu | 2026. július 2. 15:32
850 millió zloty értékű kötvénykibocsátással lépett be a lengyel kötvénypiacra a Mol.
Makro / Külgazdaság 552 milliárd eurós jó hírt kapott Brüsszelből Magyarország
Privátbankár.hu | 2026. július 2. 13:59
A tisztább energiarendszerek kiépítésére ad pénzt az Európai Unió.
Makro / Külgazdaság Ígéretes számok érkeztek Magyarország szomszédjából
Privátbankár.hu | 2026. július 2. 13:39
Lassult az osztrák infláció.
Makro / Külgazdaság Baljós számok várják azt, aki péntekig vár a tankolással
Privátbankár.hu | 2026. július 2. 12:34
Lassan újra az eltörölt védett ár környékére kúsznak vissza az üzemanyagárak.
Makro / Külgazdaság Csak 75 milliárdot kért, de végül 197 milliárdot tett zsebre a Tisza-kormány
Privátbankár.hu | 2026. július 2. 12:16
Ráadásul a kamatok is tovább csökkentek.
Makro / Külgazdaság Már 50 ezer forinttal gazdagabban nézhet tüzijátékot 400 ezer gyerek – itt van Magyar Péter bejelentése
Privátbankár.hu | 2026. július 2. 11:41
Már meglévő jogosultságokhoz kötik az iskolakezdési támogatást. 40 milliárdot költ erre az állam.
Makro / Külgazdaság Örülhet, aki most venne fel lakáshitelt
Privátbankár.hu | 2026. július 2. 08:41
Az OTP lépett, hamarosan mehetnek utána a többiek is.
Makro / Külgazdaság Hajnalig gyűrték egymást a német kormány pártjai, itt van, mire jutottak
Privátbankár.hu | 2026. július 2. 08:14
Átírják a személyi jövedelemadó rendszerét is.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG