3p
Százezres ajándékkal várják a hitelkiváltókat az egyik bankban - nem vette be Brüsszel gyomra a magyar autópálya árát - gyengén ment ma a magyar állampapír - megnézzük, mi maradt a tegnapi lendületből a forint piacán és a tőzsdén

Hihetetlen verseny jön a hitelkiváltási piacon, ahol nem az lesz a döntő, hol lesz egy ezressel alacsonyabb a törlesztőrészlet, hanem hogy mit adnak majd ajándékba. Az Erste Bank például ma elég komolyat robbantott: azoknak, akik 3 millió forintnál nagyobb hitelüket váltják ki a banknál, 100 ezer forintot utalnak át.

A mai sajtótájékoztatón beszéltek arról is: a tegnapi rémhírkeltés után 3-4 kelet-magyarországi bankfiókban volt minipánik, az ügyfelek tömegesen vették ki pénzüket - ez a szint még bőven a kezelhető szint alatt volt. Mára megnyugodtak a kedélyek, s immár normális üzemről adnak hírt a bank fiókjai. Az Erste természetesen teljesen stabil, az ezzel ellentétes rémhírek terjesztőit keresi a rendőrség.

Volt egyébként dolga ma is a pénzügyi felügyeletnek: összesen 24 millió forint bírságot szabtak ki a két MKB-biztosítóra, egyebek mellett szabályozási hiányosságok, a szerződések tartalmával kapcsolatos jogsértések, illetve ügyfél-tájékoztatási és panaszkezelési problémák miatt.

Olyan drágán dolgoznak a kivitelezők az M4-es autópálya új szakaszán, hogy az Európai Bizottság szerint ez már erősen kartellgyanús - nem is fizetnék ki a támogatást. Az index.hu írt arról, hogy információi szerint az Európai Bizottság elutasította a 30 kilométeres útszakasz megépítéséhez benyújtott 110 milliárd forintos támogatási kérelmet,  a kilométerenkénti 4 milliárdos ár ugyanis felveti a kartellezés gyanúját. Az Európai Bizottság regionális fejlesztésért felelős szóvivője megerősítette, hogy nem hagyták jóvá a kérelmet, a projektet pedig Magyarország vissza is vonta, és várhatóan nem nyújtja be újra jóváhagyásra. Csepreghy Nándor, a Miniszterelnökség helyettes államtitkára úgy reagált a hírre, hogy, ha bebizonyosodik a kartellgyanú, akkor a kormány az érintett cégekkel - a Colasszal, a Swietelskyvel, a Közgéppel, az A-Híddal és a Strabaggal fogja megfizettetni a szankciót.

A tervezettnél 25 milliárddal kevesebb állampapírt adtunk ma el: az államadósság-kezelő  40 milliárd forintot hirdetett meg a 12 hónapos diszkont kincstárjegyből, amelyre az elsődleges forgalmazóktól mindössze 39,3 milliárd forint jegyzési ajánlat érkezett - végül a tervezettnél 10 milliárddal kevesebb papír ment el.  Az 5 éves futamidejű, változó kamatozású kötvényre pedig mindössze 7 milliárd forint értékben nyújtottak be ajánlatokat az elsődleges forgalmazók a felkínált 15 milliárdhoz képest - az ÁKK egy ajánlatot sem fogadott el.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Feszült várakozás: mikor mozdul a kamat?
Privátbankár.hu | 2025. április 28. 09:16
A piacok figyelnek. 
Makro / Külgazdaság Egy súlyos hiba, ami mindenkivel kibabrálhat
Privátbankár.hu | 2025. április 27. 17:52
Donald Trump amerikai elnök nem tanult az Egyesült Államokban kicsit kevesebb mint 100 évvel ezelőtt bevezetett vámintézkedésekből. Ezt próbálják elmagyarázni a közgazdászok eredmény nélkül.
Makro / Külgazdaság Egy gyilkos támadás, amely atomháborút szabadíthat el
Káncz Csaba | 2025. április 27. 09:58
India és Pakisztán, Dél-Ázsia nukleáris fegyverekkel rendelkező rivális hatalmai háború felé sodródnak, miután India Pakisztánt vádolta meg egy brutális terrortámadás elkövetésével az indiai fennhatóság alatt álló Kasmírban. A két ország egylőre a „szemet szemért, fogat fogért” elv alapján vezet be intézkedéseket egymás ellen. Káncz Csaba jegyzete. 
Makro / Külgazdaság A mikrohullám ölni tanul – tesztüzemben a jövő légvédelme
Litván Dániel | 2025. április 27. 05:47
Olyan eszközt tesztelt a brit haderő, amely egy csapásra át tudná írni a front erőviszonyait – de van még mit reszelgetni rajta.
Makro / Külgazdaság Nagyon rossz ötlet volt felbőszíteni Kínát?
Privátbankár.hu | 2025. április 26. 16:44
Mielőtt kirobbantotta kereskedelmi háborúját Kína ellen, Donald Trump amerikai elnöknek végig kellett volna gondolnia, hogy kivel áll szemben. Nem tette, amit jó eséllyel nagyon megbánhat.
Makro / Külgazdaság Sivatagba homokot? Az oroszok találtak maguknak egy vásárlót
Privátbankár.hu | 2025. április 26. 15:32
Hosszabb távon jelentős mennyiségű orosz földgáz importjáról tárgyal Oroszország és Irán, miközben a perzsa állam földje alatt található a világ második legnagyobb földgáztartaléka.
Makro / Külgazdaság Zelenszkij Rómában beszélt Trumppal (frissítve)
Privátbankár.hu | 2025. április 26. 13:26
Washington gyümölcsözőnek minősítette a találkozót. 
Makro / Külgazdaság Teljes fordulat a brit autógyárakban
Privátbankár.hu | 2025. április 26. 11:21
Az Egyesült Királyságban először nőtt a járműgyártás éves szinten márciusban, miután az előző 12 hónapban folyamatosan csökkent.
Makro / Külgazdaság Kritikus terület lett a mosás: 2050 helyett 3280 forintot kell fizetnie a háztartásoknak a szomszédban
Buksza blog | 2025. április 26. 09:23
A legkeresettebb mosószerek ára néhány év alatt másfélszeresére ugrott Romániában. A drágulás a hivatalos adatok szerint nem márka- vagy gyártófüggő.
Makro / Külgazdaság Hétvégén meglepetés várja az autósok felét a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2025. április 25. 10:31
Szombati árváltozásról érkezett hír.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG