2p
Az uniós főtanácsnok szerint ugyanolyan kategóriába kell sorolni a vállalatot, mint a taxicégeket.

Innovatív koncepciója ellenére hagyományos közlekedési vállalatnak minősül a fuvarmegosztó szolgáltatást kínáló Uber, az Európai Unió Bíróságának főtanácsnoka szerint ezért rá is érvényesíthető a hagyományos taxitársaságokra vonatkozó nemzetközi szabályozás – írja a Reuters.

Az Uber eközben arról szeretné meggyőzni a luxembourgi székhelyű szervezetet, hogy a vállalat nem egy fuvarozó társaság, hanem digitális szolgáltatást nyújt. Ez eldönthetné azt a kérdést, hogy egy alkalmazás-alapú startup cég mentesülhet-e a hagyományos vállalatok számára előírt szigorú szabályok alól. A majdani ítélet ugyanis új alapokra helyezne olyan cégek működését is, mint az Airbnb.

Fuvarozó vagy digitális szolgáltató?

Az Uber egyébként úgy véli, a döntés ellenére nem történne számottevő változás a cégnél, tekintve, hogy így is számos EU-s országban korlátozzák működésüket. Hozzátették: Egy ilyen bírósági döntés ugyanakkor aláásná azt a régóta várt reformot, hogy az utazni kívánók megbízható fuvart szerezhessenek egyetlen kattintással.

A cég kitart a véleménye mellett, miszerint cégük – az Egyesült Államokbeli törvény értelmében is – digitális szolgáltatást kínál. A főtanácsnok szerint a fuvarmegosztó társaság nem kíván az applikációtól független, autonóm szolgáltatóvá válni. Másrészről maga a szolgáltatás épp az internetes platform miatt létezik, enélkül nem is lenne értelme – tette hozzá.

Bár a főtanácsnoki indítvány nem köti a bírákat, a tapasztalatok ugyanakkor azt mutatják, hogy az ítéletek többnyire megegyeznek az előzetes állásfoglalással.

Nemsokára repülő autóval is taxizhatunk

Az Uber nemcsak az utakon akar kihívója lenni a hagyományos taxizásnak, hanem a levegőben is, ahol egyelőre üres a pálya. Autótaxi áron fognak repülni, de vajon mi lesz, ha másnak is eszébe jut, ki fér el a légtérben, és ki nem? Izgalmas és részben ijesztő új korszak jön. Tovább>>>

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Barátság vezeték: már az EU is kivizsgálná, mi történt pontosan?
Privátbankár.hu | 2026. március 3. 19:41
Az ukránok nem adták be a derekukat.
Makro / Külgazdaság A nap képe: Szijjártó Péter bedunsztolta a Fideszt
Privátbankár.hu | 2026. március 3. 17:35
A politikai kommunikáció újabb és újabb meglepetésekkel szolgál.  
Makro / Külgazdaság Az Aramco egyik kulcsvárosát támadhatja meg Irán?
Privátbankár.hu | 2026. március 3. 17:14
Az amerikai nagykövetség kongatta meg a vészharangot.
Makro / Külgazdaság Csípős üzenetben tette helyre a Mol a Janafot
Privátbankár.hu | 2026. március 3. 13:57
Tranzitdíjakról ír a magyar olajvállalat.
Makro / Külgazdaság Soha nem volt még ilyen drága olajat és gázt szállítani – jönnek a horrorárak?
Privátbankár.hu | 2026. március 3. 12:27
Kilőttek a szállítási árak, a hajók és az áru hiánya miatt nem csak a Közel-Keletről szállított áruért kell a többszörösét fizetni.
Makro / Külgazdaság Ismét rontották a magyar gazdaság kilátásait, a közel-keleti háború is visszahúzhat
Imre Lőrinc | 2026. március 3. 11:45
A hétvégén kirobbant közel-keleti háború is veszélyezteti a magyar gazdaság idei évre várt növekedési ütemét. A KSH részletes, 2025-ös GDP-adatát követően az elemzők nem túl optimisták, sőt, az ING Bank 1,7 százalékra rontotta az idei előrejelzését.  
Makro / Külgazdaság A benzinnél csak a dízel drágul majd jobban szerdától
Privátbankár.hu | 2026. március 3. 10:41
Az egyik ok: a forint árfolyama pedig közelít a 330-hoz a dollárral szemben.
Makro / Külgazdaság Megjöttek a részletek, már tisztán látni, hogy mi zajlik a magyar gazdaságban
Privátbankár.hu | 2026. március 3. 08:30
Enyhén gyorsuló GDP-növekedést mért második becslésében a Központi Statisztikai Hivatal a tavalyi negyedik negyedévet illetően. A 2025-ös, egész évre vonatkozó mutató ugyanakkor nem változott: a GDP a nyers adatok esetében 0,4 százalékkal, a szezonálisan és naptárhatással kiigazított adatok szerint 0,3 százalékkal múlta felül az előző évit.
Makro / Külgazdaság Szijjártó Péter bejelentésének sokan fognak örülni
Privátbankár.hu | 2026. március 3. 08:16
A Flydubai délután már Magyarországra is járatot indít.
Makro / Külgazdaság Zelenszkij megszólalt: Orbán Viktor látja, hogy mi történik a csővel a föld alatt?
Privátbankár.hu | 2026. március 3. 07:26
Nem lehet műholdról látni a Barátság kőolajvezeték irányítóközpontját?
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG