3p

Moszkva megvárja, hogy Kijev változtasson álláspontján a tárgyalások ügyében

Oroszország megvárja, hogy a jelenlegi ukrán elnök álláspontja megváltozzon vagy a következő ukrán elnök más állásponton legyen a Moszkvával folytatott tárgyalások ügyében, a megállapodáshoz szükség van Kijev részvételére - jelentette ki Dmitrij Peszkov orosz elnöki szóvivő kedden újságíróknak, írja az MTI.

A lehetetlenség kategóriája. Fotó: Facebook
A lehetetlenség kategóriája. Fotó: Facebook

"Nem, a tárgyalásokhoz két fél kell" - felelt Peszkov arra a kérdésre, hogy lehetséges-e megállapodás a hivatalos Kijev részvétele nélkül.

"Most vagy megvárjuk, hogy a jelenlegi elnök (Volodimir Zelenszkij) megváltoztassa az álláspontját, vagy kivárunk egy másik elnököt, aki más álláspontot képvisel az ukrán nép érdekében" - nyilatkozott   Peszkov, aki arra reagált, hogy az ukrán államfő kedden rendeletben jelentette ki a kijevi Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanács döntését, miszerint Zelenszkij nem tárgyal Vlagyimir Putyin orosz elnökkel, mert a lehetetlen kategóriájának tartja azt.

Pedig mint mondja: a Kreml szóvivője szerint Oroszország már a "különleges hadművelet" megkezdése előtt is elkötelezettje volt az ukrajnai helyzet diplomáciai rendezésének.

Peszkov kérdésre válaszolva kifejtette azt is, mit gondol az orosz-ukrán konfliktus Elon Musk milliárdos által felvetett rendezési tervére. A szóvivő "nagyon pozitívnak" nevezte, hogy egy olyan valaki, mint Musk békés megoldást keres az ukrajnai helyzetre.

Mint mondta, Musk "sok hivatásos diplomatával ellentétben még mindig a béke megteremtésének módjait keresi", Oroszország pedig mindig is azt támogatta, hogy "feltételei tárgyalások útján teljesüljenek", de ezek teljesítése nélkül lehetetlen megteremteni a békét.

Elon Musk azt javasolta, hogy a Krím maradjon Oroszország része, de a Donyec-medencében, valamint Herszon és Zaporizzsja megyékben tartsanak új népszavazást az ENSZ égisze alatt és hogy biztosítsák a Krím vízellátását, Ukrajnának pedig a semleges státuszt.

"A nyugati média, a nyugati politikusok, az államfők most túlzásba viszik a nukleáris retorikai gyakorlatot. Mi ebben nem akarunk részt venni" - mondta Peszkov, arra a kérésre válaszul, hogy kommentálja a londoni The Times című napilap cikkét, amely szerint a NATO arra figyelmeztette a szövetség tagjait, hogy Oroszország atomkísérleteket végezhet Ukrajna határán, a Fekete-tengeren.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Fed: drágulástól tartanak az amerikaiak
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 19:21
Az Egyesült Államokban emelkedtek a fogyasztók inflációs várakozásai júniusban a Federal Reserve (Fed) New York-i részlege által készített Survey Of Consumer Expectations havi felmérésének adatai szerint.
Makro / Külgazdaság Még annál is több kamatcsökkentés jöhet, mint amire eddig számítottunk
Imre Lőrinc | 2026. július 7. 19:01
Pozitívan lepte meg az elemzőket a júniusi inflációs mutató, ami éves alapon 1,7 százalékra csökkent. Az adat ismét felveti az élelmiszerárréstop kivezetésének kérdését, de azt is, hogy a Magyar Nemzeti Bank (MNB) még annál is bátrabb lehet, mint amit Varga Mihály jegybankelnök a „mini kamatcsökkentési ciklus” június 23-i bejelentésekor kommunikált.
Makro / Külgazdaság Újra csúcson a japán gazdaság
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 13:46
Májusban sorban a 12. hónapban, 2021 július óta a tényleges szintre emelkedett a japán gazdaság összetett teljesítményindexe.
Makro / Külgazdaság WHO: még mindig felszálló ágban van a kongói járvány
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 13:25
Még nem csendesedett le a Kongói Demokratikus Köztársaságban az ebolajárványról, a betegség továbbra is terjed, amit a lakosság mozgása is elősegíti – közölte kedden az Egészségügyi Világszervezet (WHO) egyik tisztségviselője.
Makro / Külgazdaság Nem lesz boldog, aki szerdán tankol
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 11:19
Újra jönnek a 600 feletti árak?
Makro / Külgazdaság Kilencszeresen lepődtek meg az elemzők Németországban
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 10:26
Az autóipar villantotta a legnagyobbat.
Makro / Külgazdaság Éledezik a brit autópiac is, de mit vettek a vásárlók?
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 09:11
Éves szinten és az előző hónaphoz képest is nőttek az eladások – de nem minden hajtásláncot szerettek a britek.
Makro / Külgazdaság Nagy durranással indulhat a NATO-csúcs Ankarában
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 08:59
Több tízmilliárd dollárral igyekeznek meglágyítani Trump szívét az európai tagállamok vezetői.
Makro / Külgazdaság Varga Mihályéknak lesz igazuk? Ismét csökkent az infláció Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 08:30
A fogyasztói árak átlagosan 1,7 százalékkal haladták meg az előző év azonos hónapi értékeket.
Makro / Külgazdaság Ömleni fognak az uniós milliárdok, de készen állnak a cégek rá?
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 07:11
Nagy lehetőségek az építőiparban, de ki is kellene használni ezeket.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG