11 milliárd eurós megszorítás jön Franciaországban
A hónap elején, a pénzpiaci aggodalmak tetőpontján Nicols Sarkozy elnök által összehívott válságtanácskozáson Sarkozy arra kérte fel a kormányt, hogy dolgozzon ki további megszorítási intézkedéseket. Francois Fillon most elmondta: "Ez egy alapos intézkedéscsomag, amely lehetővé teszi. hogy Franciaország nyugodt maradjon. Az országnak ragaszkodnia kell bejelentett stabilizációs terveihez. Ez minden francia érdeke".
| Nyilvános levélben ajánlotta fel segítségét a kormánynak az adósságok leküzdéséhez több szupergazdag francia. Olvassa el cikkünket, hogy ki és mennyivel akar segíteni Franciaországon>> |
Fillon szerint a francia gazdaság elsősorban a lassuló amerikai növekedés és az euróövezeti adósságválság miatt teljesít gyengébben, mint remélték volna. Hangsúlyozta ugyanakkor, hogy a bejelentett lépések ellenére sem hasonlítható az ország helyzete Olaszország vagy Görögországéhoz. A második negyedévben Franciaország gazdasága az előző negyedévhez képest stagnált. A Hexagonban áprilisban tartanak elnöki választásokat.
MTI
A légvédelem 146 drónt hatástalanított.

A magyar eszközök most immunisak a globális válságra – Klasszis Podcast
Uniós pénzek, hozamok és a hatékonyság csapdája – Klasszis Podcast
Így néz ki a kormány célkeresztjébe került bizalmi vagyonkezelői piac
Új korszak a magyar alternatív befektetéseknél, lebomlanak a falak a lakosság előtt – Klasszis Podcast
Vége a korlátoknak: Új korszak indul a magyar alternatív befektetéseknél




