Az ötszáz legnagyobb feltörekvő piaci bank közül választotta ki az általa legbiztonságosabbnak tartott ötvenet a Global Finance Magazin, amely saját állítása szerint már húsz éve készít elismert értékeléseket a pénzügyi világról. A listaállítás alapja a cég közleménye szerint egyrészt - az utóbbi években a válságok kapcsán egyébként sokat bírált - Standard & Poor’s, Moody’s és Fitch hitelminősítő intézetek osztályzatai, másrészt a pénzintézetek összes eszközének állománya.
A minden feltörekvő piacra vonatkozó ötvenes listán kínai, szaúd-arábiai és más Arab- (Perzsa-) öböl menti, valamint chilei bankokat találtak legbiztonságosabbnak, ezek foglalják el az első tucatnyi helyet. Néhány Dél-Koreai pénzintézet is jól szerepel, Kelet-Közép-Európából pedig az elsők a 18. helyen levő cseh Komerční banka és a 25. Česká spořitelna. A lengyelek három bankja a lista végén, az utolsó tízben kerül elő (PKO, Ing, Pekao), magyaroknak se híre, se hamva.
Publikáltak egy külön tízes listát is a legbiztonságosabbnak értékelt „közép- és kelet-európai” (az eredetiben „Central & Eastern Europe”) pénzintézetekről, amelyre az említett két cseh és összesen hét lengyel társaság mellett még egy bank fért fel – a Všeobecná úverová Banka Szlovákiából.
Magyar cégnek itt sincsen nyoma, amire magyarázatot adhat az, hogy míg a másik három említett térségbeli ország minősítései mindhárom nagy minősítő intézetnél A-val kezdődnek, addig a mieink már régen B-vel, ráadásul negatív kilátásokkal. A bankoknak pedig nemigen adnak jobb minősítést, mint az országnak, amelytől függenek.
Privátbankár