1p

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

A GDP 3 százalékos csökkenése további 300 milliárd forinttal növelné meg az államháztartási hiányt a jelenlegi költségvetésben
Az Állami Számvevőszék Kutató Intézete szerint a GDP 3 százalékos csökkenése további, mintegy 300 milliárd forinttal növelné meg az államháztartási hiányt a jelenlegi költségvetésben - mondta Pulay Gyula, a szervezet főigazgatója

Pulay Gyula, a Gazdasági és Szociális Tanács ülésén kifejtette: a 0,9 százalékos GDP-csökkenéssel számoló 2009-es büdzsét már az Európai Bizottság által januárban jósolt 1,6 százalékos gazdasági visszaesés is veszélyeztette.
   
Hangsúlyozta: a költségvetés jelenleg mintegy 140 milliárd forintos "valóságos" tartalékkal rendelkezik, így csak a GDP 0,5 százalékának arányában tudja pótolni a kieső állami bevételeket.

Bruttósítanák a családi pótlékot? 

Alacsony kockázati kategóriából közepesen alacsony kategóriába minősítette vissza Magyarországot az Aon Risk Services kockázatelemző cég. Hazánk a Balti-államokkal, Lengyelországgal, Szlovákiával, Szlovéniával, Horvátországgal, Romániával, Bulgáriával és Görögországgal együtt került a közepesen alacsony kockázatú államok közé. A cég szerint Magyarországon az árfolyam-ingadozás, valamint a sztrájkok és a tüntetések okozhatnak problémát 2009-ben.

Egy másfél százalékosnál nagyobb gazdasági visszaesés esetén csak a központi kiadások visszafogásával lehet megtartani az államháztartás egyensúlyát - jegyezte meg a szakember.
   
Gyurcsány Ferenc miniszterelnök szerdán bejelentette: a pénzügyminiszter 2009-es új prognózisa szerint, változatlan feltételek mellett idén 2,5-3 százalékos lehet a recesszió, és 2,5-3 százalékos az infláció az országban.
   
A kormányfő a Veres János pénzügyminiszter által készített dokumentumból idézve elmondta: a cél az, hogy a költségvetés maradjon az eredetileg kitűzött, 2,6 százalékos hiány "környezetében". Gyurcsány Ferenc kiemelte: a kormány több növekedésösztönző előterjesztést készít, amivel megváltoznak év közben a feltételek.
   
A miniszterelnök ismét megerősítette, hogy álláspontja szerint nincs lehetőség radikális adócsökkentésre. A kormány az adórendszer belső szerkezetének jelentős átalakítására kíván javaslatot tenni - fűzte hozzá.

Elbukott a Fidesz parlamentoszlatása
Kiakadtak az áfaemelés gondolatán
Szó sincs drasztikus adócsökkentésről
A többség menesztené Gyurcsányt
Az MDF a nagy vesztes, de a Fidesz is esik
Lesz járulékcsökkentés, növelik az áfát

MTI, Privátbankár

Címkék: Cikkek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Cikkek Megújult a Privátbankár!!
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 15:35
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
Cikkek További árfolyamok >>
Privátbankár.hu | 2011. november 9. 10:05
 
Cikkek Skandináviában sincs minden rendben
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 18:02
Folytatódik a dán lejtmenet jövőre is, a skandináv ország gazdasága tovább lassul, egyre nehézkesebb a hitelezés, és tovább csökkennek a lakásárak
Cikkek Papandreu lemondott a népszavazásról
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 16:21
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Cikkek Papandreu nem mond le - még
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 14:05
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
Cikkek A bankokat kérdezi a kormány, mi legyen a devizahitelesekkel
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:50
Újra tárgyalóasztalhoz ülnek a bankok a kormánnyal, az NGM várja a javaslatokat a szektor szereplőitől. Az már biztos, hogy feltőkésítik az MFB-t
Cikkek Sehol egy biztonságos magyar bank?
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:36
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Cikkek A mauríciuszi devizát a költségvetési tervek gyengítik
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 12:47
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke. Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.   Privátbankár
Cikkek A kormány átvállalja Várpalota devizahitelét - a jó lobbi miatt
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:48
Várpalota polgármesterének lobbitevékenységét a kormány azzal ismeri el, hogy kifizeti a kistérség devizatartozását
Cikkek Kollektív szerződések: már most nyomást gyakorolnak a munkaadók
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:21
A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG