Az ellenőrzés során feltűnt a pénzügyőröknek, hogy a gépkocsi padlózatát valószínűleg átalakították, ezért a járművet röntgennel alaposabban megvizsgálták. Kiderült, hogy a padlózat alá összesen 502 karton, moldáv zárjegyes cigarettát rejtettek.
Ezen kívül a pénzügyőrök a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Győröcske térségében a Tisza folyó töltésénél zöldhatár ellenőrzést végeztek, amelynek során 16 darab fekete fóliába csomagolt dobozt találtak. A dobozokat megbontva kiderült, hogy 800 karton JinLing márkájú, több mint 9,3 millió forint értékű, ukrán adójeggyel ellátott cigaretta van bennük.
A vámosok a megtalált cigarettákat, valamint a gépjárművet lefoglalták és a NAV pénzügyi nyomozóinál feljelentést tettek.
Privátbankár
A NAV Hajdú-Bihar Megyei Vám- és Pénzügyőri Igazgatóságának munkatársai azt ártándi határátkelőhelyen végrehajtott közúti ellenőrzése során ellenőriztek egy Romániából Olaszországba tartó, bolgár honosságú, FIAT Ducato típusú lakóautót, amellyel két moldáv-román kettős állampolgárságú személy utazott
Továbbra sem világos, milyen útvonalon érkezhet az orosz elnök, Romániát mindenesetre nem keresték az ügyben.

