1p

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

A pénznek van szaga: erre az igazságra éppen Itáliában jöttek rá, ott, ahol a mondás a szagtalan pénzről Vespasianus császár révén megszületett. A brit határőrség által kölcsönadott keresőkutya ugyanis olyan ügyesen dolgozott a Malpensa repülőtéren, hogy több mint 200 ezer eurót megtalált az utasok által elrejtett pénzből
A pénznek van szaga: erre az igazságra éppen Itáliában jöttek rá, ott, ahol a mondás a szagtalan pénzről Vespasianus császár révén megszületett. A brit határőrség által kölcsönadott pénzkereső kutya ugyanis olyan eredményesen dolgozott a milánói Malpensa repülőtéren, hogy több mint 200 ezer eurót (50 millió forintot) megtalált az utasok által elrejtett pénzből.

Robbie, a négyéves springer spaniel nem szarvasgombát, még csak nem is kábítószert keres. Ő a pénz szagát érzi meg. A britek 30 ilyen, "cash-dognak" nevezett ebük van, amelyek a leginkább frekventált helyeken, légi és tengeri kikötőkben szolgálnak. Rajtuk kívül csak az Egyesült Államokban és Kínában működnek hasonlóan szakosodott, de más fajtájú kutyák.

Robbie instruktora a Corriere della Sera című olasz napilapnak elmondta, hogy bármilyen kutya kiképezhető erre a feladatra hat hónap alatt. A kutya pontosan meghatározott rituálé szerint lát munkához. Instruktora ráad egy kék színű hevedert, ami jelzi, hogy elkezdheti a munkát. A kutya olyan helyeken is megtalálja a bankjegyeket, ahol a leggondosabb ellenőrzés is eredménytelen. Ha megérzi a pénz szagát, orrát rányomja az inkriminált helyre és vezetőjére néz. Addig mozdulatlanul ott marad, míg nem kap jelet arra, hogy munkája véget ért. Robbie esetében ez egy sárga teniszlabda, amellyel imád játszani. Különben jutalom gyanánt megelégszik néhány darab keksszel.

Az olaszok is tervezik, hogy kiképeznek pénzkereső kutyákat, mivel a valuta illegális vándorlása nem csökken. Csak 2008-ban a Malpensán másfél millió eurót akartak illegálisan kivinni. A lebukott 900 különböző személy fele bevándorló volt, akik megtakarításaikat akarták hazavinni, a többi azonban nem tartozott ehhez a kategóriához, ők "csak" nyom nélkül akarták átvinni a pénzt a határon.

Lesittelik a Parmalat atyját
Működő vulkánok a Titánon?
Precedens: röghöz lehet kötni a cégeket az EU-ban?
Hatalmas bukta: minden idők legnagyobb csalása?
Felnőtt témák: a válság utolérte a pornót is 
Olasszal ne kezdjen: sírás lesz a vége


MTI

Címkék: Cikkek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Cikkek Megújult a Privátbankár!!
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 15:35
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
Cikkek További árfolyamok >>
Privátbankár.hu | 2011. november 9. 10:05
 
Cikkek Skandináviában sincs minden rendben
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 18:02
Folytatódik a dán lejtmenet jövőre is, a skandináv ország gazdasága tovább lassul, egyre nehézkesebb a hitelezés, és tovább csökkennek a lakásárak
Cikkek Papandreu lemondott a népszavazásról
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 16:21
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Cikkek Papandreu nem mond le - még
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 14:05
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
Cikkek A bankokat kérdezi a kormány, mi legyen a devizahitelesekkel
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:50
Újra tárgyalóasztalhoz ülnek a bankok a kormánnyal, az NGM várja a javaslatokat a szektor szereplőitől. Az már biztos, hogy feltőkésítik az MFB-t
Cikkek Sehol egy biztonságos magyar bank?
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:36
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Cikkek A mauríciuszi devizát a költségvetési tervek gyengítik
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 12:47
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke. Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.   Privátbankár
Cikkek A kormány átvállalja Várpalota devizahitelét - a jó lobbi miatt
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:48
Várpalota polgármesterének lobbitevékenységét a kormány azzal ismeri el, hogy kifizeti a kistérség devizatartozását
Cikkek Kollektív szerződések: már most nyomást gyakorolnak a munkaadók
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:21
A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG