A BUX-ra nem hatott az optimizmus
Szatmári Tamás, a Raiffeisen Bank Zrt. üzletkötője elmondta: a magyar tőzsdén az elmúlt napok jelentős emelkedésének korrekciója volt megfigyelhető csütörtökön, míg a fejlett piacokon inkább enyhe optimizmus uralkodott. A régiós piacok közül a prágai börze gyengült még csütörtökön, a lengyel és az osztrák börze azonban zárva tartott - fűzte hozzá.
Izbéki Ottó, a Buda-Cash Brókerház Zrt. üzletkötője kifejtette: a budapesti kereskedés a nyugat-európai piacokhoz hasonlóan, jó hangulatban kezdte a napot, azonban a délután érkező - "inkább kedvezőnek mondható" - amerikai kereskedelmi és foglalkoztatási adatok minden különösebb ok nélkül negatív tartományba lökték a magyar tőzsdét. A kis mértékű korrekció mögött valószínűleg az utóbbi napok kedvező régiós teljesítménye áll - mutatott rá Izbéki Ottó.
A Buda-Cash üzletkötője ugyanakkor megjegyezte, hogy az immár több mint 3 hónapja tartó részvényár -melkedés után szinte valamennyi befektető nyereséget könyvelhet el, így akár egy nagyobb méretű profitrealizálás és visszaesés is bármikor elindulhat.
A Mol 260 forinttal, 1,88 százalékkal 13.535 forintra csökkent, 2,5 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP részvények ára 2 forinttal, 0,05 százalékkal 3.770 forintra erősödött, forgalmuk 18,9 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 18 forinttal, 2,78 százalékkal 630 forintra esett, forgalma 2,0 milliárd forint volt.
A Richter papírok árfolyama 1.300 forinttal, 3,74 százalékkal 33.500 forintra gyengült, a részvények forgalma 2,9 milliárd forintot ért el.
Szektortársa, az Egis 268,1 millió forintos forgalom mellett 500 forinttal, 2,97 százalékkal 17.350 forintra nőtt.
A BUMIX 1.732,59 ponton zárt csütörtökön, ez 31,41 pontos, 1,85 százalékos emelkedés a szerdai záráshoz viszonyítva.
Nézze meg, hogyan zártak részvényei!
MTI