Alstom-ügy: nem hívhatja le a garanciákat a BKV
Az Alstom keddi, az MTI-hez eljuttatott közleménye szerint a nanterre-i bíróság december 9-én meghallgatta a BKV és az Alstom Transport képviselőit, és december 21-én hirdette ki határozatát, amelyben elfogadta az Alstom kérelmét.
A gyártó azért fordult bírósághoz, hogy a hatóságok tiltsák meg a BKV-nak a metrószerződésben vállalt teljesítési garanciák lehívását. Az Alstom szerint ugyanis a BKV jogtalanul mondta fel a metrószerelvények gyártására kötött szerződést, így a bankgaranciák lehívása sem lehet jogszerű.
Közleményükben hangsúlyozták: tovább folynak az egyeztetések a fővárossal a metrókocsikról. Tarlós István, Budapest főpolgármestere a HírTV Kontraszt című műsorában vasárnap este azt mondta: meg fognak egyezni az Alstommal.
A BKV október 20-án jelentette be, hogy felmondja a szerződést a 2-es és 4-es metró szerelvényeit gyártó Alstommal, mert a határidőig nem sikerült megszerezni a 2-es metróvonalra szánt Metropolis szerelvények végleges típusengedélyét.
MTI
Az Egyesült Államok csaknem kéttucatnyi olajszállító tankhajót juttatott ki a Hormuzi-szoroson keresztül Irán tudta nélkül.

A magyar eszközök most immunisak a globális válságra – Klasszis Podcast
Uniós pénzek, hozamok és a hatékonyság csapdája – Klasszis Podcast
Így néz ki a kormány célkeresztjébe került bizalmi vagyonkezelői piac
Új korszak a magyar alternatív befektetéseknél, lebomlanak a falak a lakosság előtt – Klasszis Podcast





