 
                    Dubrovniktól északra, a Peljesac-félszigeti Lovista településnél 70 méter mélységben "fölgereblyézték" az algatelepet, de az rohamosan szaporodik, és már délen, a montenegrói határ közelében, Molunatnál és a konavlei fennsík más tengerparti üdülőhelyeinek közelében is fölfedezték a "vég nélküli, lebegő zöld legelőket".
A Dubrovniki Tengerkutató Intézet munkatársai az élősködő algák burjánzását észlelték a Mljet szigeti Sobránál, a Nemzeti Park bejáratánál 15 kilométer hosszan a tengerfenéken. A lapnak a kutatók azt panaszolták, hogy a mérgező alga irtásához kevés támogatást kapnak a horvát államtól.
Algariadó az olasz partokon
Mérgező mocsártengerré válhat az Adria
MTI
 Egy mérgező trópusi alga, a Caulerpa racemosa fenyegeti a dél-dalmáciai Dubrovnikkal szemben fekvő Lokrum szigetét, a helybéliek kedvenc kirándulóhelyét.
Egy mérgező trópusi alga, a Caulerpa racemosa fenyegeti a dél-dalmáciai Dubrovnikkal szemben fekvő Lokrum szigetét, a helybéliek kedvenc kirándulóhelyét.		 A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 330,3 pontos, 0,31 százalékos emelkedéssel, 107 319,91 ponton, történelmi csúcson zárt pénteken.
							A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 330,3 pontos, 0,31 százalékos emelkedéssel, 107 319,91 ponton, történelmi csúcson zárt pénteken.						 
                         
                         
                         
                         
                         
                         
                        

 
