Az EIB nem bírta nézni az autóipar szenvedését
Az Európai Beruházási Bank(EIB) 3 milliárd eurós hitelt hagyott jóvá a vergődő európai autóipar számára, főként azzal a céllal, hogy a pénzt környezetbarát, üzemanyag takarékos gépjárművek kifejlesztésére fordítsák.
A bank csütörtöki közleménye szerint az összeget német, olasz, francia és svéd autógyárak kapják: 400-400 millió eurót a Volvo és a Scania teherautógyártók, 200 milliót a Volvo személygépkocsi gyártó érdekeltsége.
A francia PSA Peugeot-Citroen és a Renault 400-400 milliót, az olasz Fiat és a német BMW, valamint a Daimler egyenként ugyancsak 400 millió euró kölcsönt kap. A bank tájékoztatása szerint további 2,8 milliárd euró hitel jóváhagyása várható áprilisban és májusban, s ezzel együtt az EIB tavaly december óta 6,3 milliárd euró hitelt hagy jóvá az európai autóipar számára. A júniusi igazgató tanácsi ülésre előterjesztendő javaslatokat is figyelembe véve az összeg az év közepére meg fogja haladni a hét milliárd eurót.
Ezzel a bank eleget tesz korábbi ígéretének, mivel az EIB már február elején jelezte: az év első felében 7 milliárd euró hitelt tervez nyújtani az európai autóiparnak. Eredetileg 2 milliárd eurót szánt erre a célra.
Autóipar: a beszállítók kétharmada már szenved
A Ladát és a Volgát is elérte a válság
Az első és a legegyszerűbb: kirúgni az embereket
Eltűnik az autók negyede
MTI