Ázsia leggazdagabb embere francia drogériába fektetne
Li Ka-Shing, aki a kikötőktől a telekommunikációs berendezésekig mindent gyártó Hutchison Whampoa elnöke részvényenként 21,80 eurót fizetne, ami 25 százalékos felárat jelent a Marionnaud utolsó tőzsdei jegyzésével szemben. Az ajánlatot a Marionnaud elnöke, Marcel Frydman kapta. A társaság hivatalosan még nem reagált, ám szóvivője hangsúlyozta, hogy a céget alapító Frydman "mindig keresett megfelelő partnereket a cég továbbfejlesztésének folytatására".
A Frydman családnak október 31-én 21,35 százaléknyi részvény volt a birtokában, és a szavazati jogok 35 százalékával rendelkeztek.
A Marionnaud decemberben sokmillió eurós könyvelési hibákat jelentett be, miután több ízben is elhalasztották az első félévi eredmények nyilvánosságra hozatalát.
A Marionnaud bankjai - a Credit Agricole, a Credit Lyonnais és a Natexis - már dolgoznak egy átalakítási terven; ennek részeként új vezérigazgató kinevezését javasolják Frydman fia, Gerald helyett. A bankok azonban mindenképpen egy független audit elvégzésétől teszik függővé támogatásukat.