.jpg)
Warren Buffet, amerikai üzletember és a világ egyik legnagyobb adományozója szerint 20 évet kell dolgozni egy vállalat brandjén, megítélésén, viszont 5 perc is elegendő ahhoz, hogy azt elveszítsék. A válságban nem kevesebb, mint 65 amerikai, több mint 10 európai bank, és számtalan korábban megingathatatlannak tűnő vállalat tűnt el vagy került súlyos helyzetbe (pl.: AIG, GM, Chrysler, Ssangyong, Saab).
A 2009 elején megjelent Edelman Trust Barometer adatai szerint az embereknek 62 százaléka már elvesztette bizalmát a vállalatokkal szemben. A bizalomvesztett vállalat termékeit kevésbé választják (77%), gyakrabban éri őket kritika (72%), a negatív tapasztalatokat on-line terjesztik (34%), továbbá negatívan hat a részvények vásárlására is (17%).
Ezzel szemben a bizalmat élvező, hiteles cégek termékeit előnyben részesítik (91%), ajánlják egymásnak (76%), akár hajlandóak többet is fizetni a termékeikért (55%), pozitív tapasztalataikat megosztják on-line csatornákon is (42%), valamint nagyobb hajlandósággal (26%) vásárolják részvényeiket is.
A bizalom és a vállalat értéke tehát erős korrelációt mutat. A jelenlegi gazdasági és bizalmi válság feloldásában kulcsfontosságú a párbeszéd a vállalat érintettjeivel (befektetők, munkatársak, ügyfelek, beszállítók, stb.) és az átláthatóság.
Sikerült bezárni a veszteséges vállalkozásokat
Több szigort a vállalkozásokkal!
Egyetlen út van a tőkeszerzésre
A felügyelet vizsgálja a törlesztőrészleteket
Szédületes ütemben javul a külker mérleg
Privátbankár