.jpg) 
                    
Az Opten szerint a cégek száma a jövőben is emelkedő tendenciát mutat majd, annak ellenére, hogy a jelenleg működő 540 ezernél is több társas vállalkozás jóval nagyobb mennyiség annál, mint amennyi Magyarországon képes lenne érdemben működni.
A további várt növekedés oka az, hogy az idén július 1-jétől kötelező az elektronikus cégeljárás, ami lehetőséget jelent az ügyvédek számára, hogy az online cég- és jogi információs rendszereket összekössék az új számítógépes folyamattal.
Tavaly az év végén jelentős növekedésnek indult a végelszámolások száma, ami az idén tovább nőtt: az első félévben több mint 5 ezer végelszámolás indult, ez 16 százalékos növekedés az előző év azonos időszakához képest.
A felszámolási eljárások száma csak 11 százalékkal nőtt, de a hivatalból, vagy jogutóddal törölt vállalkozások száma sem változott jelentősen. Összességében az idén az első félévben 11.181 céget töröltek, a vállalkozások megszűnése annak a folyamatnak része, mely hosszabb távon a gazdaságosan, tisztán és racionálisan működő cégvilág irányába hat - olvasható a közleményben.
Nyakunkba szakadt július - mi változott? 
Itt az egyórás cégbejegyzés
Szigorúbb de egyszerűbb 
MTI
.jpg) Az idén az év első felében 25.182 új társas vállalkozást jegyeztek be Magyarországon, ez 47 százalékkal több a tavalyi év hasonló időszakában mért 17.128 darabnál - közölte az Opten
Az idén az év első felében 25.182 új társas vállalkozást jegyeztek be Magyarországon, ez 47 százalékkal több a tavalyi év hasonló időszakában mért 17.128 darabnál - közölte az Opten		 Hosszú vita után.
							Hosszú vita után.						 
                         
                         
                         
                         
                         
                         
                        

 
