.jpg)
A Népszabadság közli: a párton belüli legtöbb erőcsoport Botka Lászlóban látja a megfelelő "új arcot", ráadásul őt a Lendvai-Kiss-Szekeres hármas sem utasítaná el.
A Magyar Nemzet értesülései szerint az MSZP-ben dúló hatalmi harc egyre erősödik, miközben Szekeres Imre elnökhelyettes pártbeli pozíciójának megtartása érdekében a tisztújítást szorgalmazó ifjabb szocialisták között igyekszik mind több szövetséges találni.
A lap szerint több szocialista is elégedetlen a párt jelenlegi irányvonalával, ami egyre erősíti az előrehozott választások esélyét.
A Magyar Hírlap úgy tudja, Szanyi Tibornak azt a javaslatát, mely szerint aki az őszödi beszéd és Gyurcsány leváltása között a pártelnökség tagja volt, ne indulhasson párttisztségért, minden szekértábor elveti. Az ok: mind a Botka László nevével fémjelzett fiatal szocialisták, valamint Lendvai, Kiss, Szekeres tagja volt ebben az időszakban a szocialista vezérkarnak.
"A kiszivárogtatás a bajunk"
Az MSZP egyik legnagyobb hibája, hogy állandóan, mindenhonnét minden kiszivárog - mondta Mesterházy Attila kedden a Magyar Televízió Nap-kelte című műsorában. A szocialisták parlamenti frakcióvezetője szerint a vitás kérdéseket egymás között kell megbeszélni.
Mint mondta, nem szeretne partner lenni az üzengetésben. Mesterházy Attila szerint szavazóik azt várják tőlük, hogy közösen, "csapatszellemet sugározva" lépjenek fel az MSZP érdekében. A frakcióvezető azzal összefüggésben beszélt erről, hogy a műsorban arról kérdezték, mi történt az előző esti zártkörű MSZP-s megbeszélésen.
Mesterházy Attila bírálta frakciótársa, Szanyi Tibor nyilatkozatait. Szanyi Tibor a hvg.hu-nak azt mondta: baloldali fordulatra és teljes vezetőcserére van szükség az MSZP-ben. Ezért a július 4-i pártkongresszuson indítványozni fogja, hogy aki az őszödi beszéd és Gyurcsány Ferenc lemondása között az elnökség tagja volt, ne vállaljon párttisztséget. Mesterházy Attila erre utalva azt mondta: nem ért egyet Szanyi Tiborral és károsnak tartja "ebben a tekintetben azt, amit csinált". Nem túl helyes dolog, ha valaki állandóan a szocialista párt és a frakció ellenzékét játssza, úgy, hogy bent ül a szocialista frakcióban - fogalmazott.
Mint mondta, azt sem tartja helyesnek, ha valaki az ellenzékhez közel álló újságokban mondja el, hogy miért gondol éppen mást, mint frakciótársai. Ezeket a kérdéseket bent kell megbeszélni, a frakción belül kell tartani a véleményeket - szögezte le a frakcióvezető.
Vége a tragikomédiának, ezúttal nem hazudtak a politikusok
Dávid Ibolya megkérte Orbán Viktor kezét?
Két út közül választhat az MSZP
Támadhatatlan miniszterelnök-jelöltet akar az MSZP
Orbán: a gyest visszaadjuk, a nyugdíjat nem biztos
MTI, Népszabadság, Magyar Hírlap, Magyar Nemzet