Fiktív számokkal vádolja a Fidesz a kormányt
Pelczné Gáll Ildikó (Fidesz) interpellációjában arra keresett választ, hogy eddig mi történt válságkezelés címén. Azt mondta, hogy a Fidesz és a vállalkozók véleménye szerint gyakorlatilag semmi. Közölte: a kormány az Új Magyarország Fejlesztési Terv (ÚMFT) keretében előbb kitalált egy "fiktív" 800 milliárd forintos számot, majd helyette egy újabb 1.400 milliárd forintosat.
Kitért arra, hogy az áfakulcs felemelésével a kormány tovább fokozta a vállalkozók kálváriáját, mert ezzel növelte a vállalkozások önrészének mértékét. Varjú László, a Nemzeti Fejlesztési és Gazdasági Minisztérium államtitkára úgy reagált: a kérdésekkel és az elhangzott állításokkal nem ért egyet, mert a kis- és középvállalkozók számára az 1.400 milliárd forintos csomagból 520 milliárd már ebben az évben rendelkezésre áll. Kijelentette, vannak eszközök arra, hogy a kis- és középvállalkozások csökkenteni tudják a válság hatásait.
A választ a képviselő nem fogadta el, a parlament viszont 201 igen szavazattal, 161 nem ellenében, tartózkodás nélkül elfogadta.
Oroszország éhes, de Magyarország ellenáll
"Az adócsomagot 6 millió ember szenvedi meg"
MSZP: a kormány igazságos, szolgálja a nemzetet
EP-választások: unalmasak a pártok!
MTI